kızlar hamilelik şekeri oldum yardıım!!!!!

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
24haftalığım.dün şeker yüklemesi yeptırdım.açlık normal çıktı.tokluk şekerim FWLAKET.221.ŞOK oldum.hemen doktoruma gittim.acilen diyet yazdı.dünden beri uyguluyoru. doktorum hiç ilgilenmedi.insan bi ultrasona sokar bebek nasıl diye.doktorumu değiştircem zaten.hiç memenun değilim.neyse şekeri yüksek olup diyetle bebeğini sağsalim doğuran varmı.çok üzülüyorumsenağlama

gecmıs olsun canım, bana da doktor hamılelıgın basında tatlıyı yasakladı hıc yemıceksın dedı, gebelık sekerı rıskıne karsı. ama benım bıldıgım bunun bebege bı zararı yok, anne ıcın sakıncalı. bı de gebelık sekerı kalıcı bı durum degılmıs dogumdan sonra gecermıs . canını sıkma sen doktorunun werdıgı dıyetı uygula..
bı de cok mu tatlı yıyodun kı ben arada kacamak yapıyorum ama korkuyorum yıne de

bu ay biraz kaçırdım tatlıyı.bana kalırsa az ye hatta hiç yeme canım.onun yerine bol bol meyve ye.ben meyveyi bile çubuk krakerle yiyorum düşün.okadar şeker var yani.aman ipin ucunu kaçırma.heleki doktorun uyarmış.bana bebek obez olur hayatı boyunca dedi doğuramazsın hatta bebek karında bile ölürmüş.aman dikkat et.doğurunca bol bol yersin:))

benimde şekerim 50lik yüklemede 182 çıktı bugün açlık tokluk tekrar baktırdım ona göre 100lük bakılıcak diyetini ihmal etme ben 2haftadır diyetteyim yaaa

benımde sekerım 165 cıktı dunku testımde haftaya 100 luk yapılacak sekerlı seyler yasaklandı banada cok kotu yaaa heryerde tatlılar goruyorum:KK43::KK43::KK43:

Arkadaşlar merak ettim, ben 2-3gündür 4-5 tane şeker(bayram şekeri) yedim,:KK66:)
içime kurt düştü şimdi, bu ara tatlı isteğim fazlalaştı, pasta yedim 2-3 dilim. Daha şeker testine vakit var.
Ayyy çok mu evham yapıyorum yaaa;(( vallahi insanın başına ilk kez gelince hakketten çok zor oluyor, tecrübesiz oluyoruz. Durmadan sorular sorular :KK66: Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin, tez zamanda hepimizi kurtarsın.

20 haftadan sonra şeker yemenizi azaltın kızlar hatta hiç yemeyin. meyvedede şeker var meyve yiyin yeter.

bu ay biraz kaçırdım tatlıyı.bana kalırsa az ye hatta hiç yeme canım.onun yerine bol bol meyve ye.ben meyveyi bile çubuk krakerle yiyorum düşün.okadar şeker var yani.aman ipin ucunu kaçırma.heleki doktorun uyarmış.bana bebek obez olur hayatı boyunca dedi doğuramazsın hatta bebek karında bile ölürmüş.aman dikkat et.doğurunca bol bol yersin:))

ay Allah korusun ya:1no2:
tesekkur ederım canım

ya kızlar birbirinizi neden böyle korkutuyorsunuz içerde ölürmüş falan yok öyle bişey o tarz olaylar normal şekeri olan kişilerde burda hamilelik şekieri diyor bu olay annede şişlik yapar eller kollar bacakalar ödem yapar normal doğum yapacaksan zorlaşır bebek fazla şkerden gereksiz kilo alır kilolu doğar sorunlar bunlar sadece bendede çıktı dikkat etmeye çalışıyorum 3 tane diyetisyene gittim 1 tanesi tanndıık zaten tüm detayları konuştuk korkutmayın insanları boşuna

Şekeriniz çıkacaksa bunun 20. haftadan sonra şeker yiyip yememekle alakası yok. Çıkacaksa çıkıyor o. Diyet verilecek uygulayacaksınız, bol bol yürüyüş bir de. Şeker bebeğin olması gerekenden irileşmesine neden olur, sonuçta iyi bir şey değil ama öyle ölür mölür onlar uzak ihtimaller. Bir de hamilelik şekeri hamilelikten sonra geçer diye bir şey yok, hamilelik şekeri olan gebelerin yaklaşık %50'sinde hayatlarının sonraki döneminde tip II diyabet çıkıyor, zaten doktorların evham yapmasının nedeni bu. O yüzden ciddiye almak lazım.

Ben de çıkmıştı hamilelik şekeri.Hem de aşırı yüksekti.Önce diet uyguladım ama düşmedisonra endokrin ve diyetisyen gözetiminde hastane de yattım, yine düşmeyince insüline başladım.Hamilelik şekeri ,şeker, çikolata vs yemenin yanında fazla yemek yemekten hatta fazla meyve yemekle bile yükseliyor.Verdikleri diete uymak gerekiyor.Yoksa bebek aşırı kilolu doğabilir.Küçük bir ihtimal olsa da bebeğin sağlığını etkileyebiliyromuş.
Dikkat etmek lazım yani.
Ben hamileliğimin 24.haftadan sonraki zamanını diet ile geçirdim,arada kaçamak da yaptığım oldu ama.
Şimdi sağsalim bebeğime kavuştum.
Sizlerinde bebeğinizi sağsalim kucağınıza almanızı dilerim...

Doktorum bana da önce 50 gr lık glikoz yüklemesi yaptı, açlık 73 tokluk 160 çıktı. Panik yaptırmadı, bunda yanılma payı olabiliyor vücut ilk 1 saat şekeri tutabiliyor dedi ve bir hafta sonra 100 gr lık glikoz yaptık ve herşey normal çıktı. Hamilelik şekerinin çok tatlı yenmesiyle bir alakası yokmuş vücudun şekeri depolamasıyla alakalı birşeymiş, yine de hamileyken ya da değilken tatlılardan uzak durmak lazım ama ben beceremiyorum malesef :KK43:

şeker yemekle alakası yok
ben normalde çok tatlı yerdim hamilelikten sonra tatlıdan nefret eder hatta puding reklamlarında bile midembulanır oldu
ama bende de şeker sınırda çıktı bebek normalin üzerinde kiloluymuş doktorum diet verdi
diet dediğimde herşey yiycem fakat az az sık sık
birden yemek yiyince şeker kana karışamadan bebek tarafından emiliyomuymuş ne ondan kilolu oluyomuş bebek

X