Kendimi çok yalnız hissediyorum

beyaz06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
647
1
merhaba dr. hanım ben kendimi çok yalnız hissediyorum. sanki dünyada kimsem yokmuş gibi.sürekli etrafımdaki insanların bana yaptıkları olumsuz şeyleri düşünüyorum. bunları düşünürkende dişlerimi sıkmaktan agzımda diş kalmadı.birde kendimi ifade edememe gibi bir durumum var.ank da yaşıyorum eşime doktora gitmeyi istedigimi defalarca söyledim ama izin vermiyor.kendimde bir terslik oldugunu farkediyorum ama ne oldugunu çözemiyorum.sizce ne yapmalıyım gerçekten bende bir sorun varmı.şimdiden tşk ederim.

Merhaba Meltem Hanım,
Ben depresyon hastasıyım. İki yıldır tedavi görüyorum ve ilaç kullanıyorum. Doktorumdan çok memnunum ancak bazı halledemediğim sorunlarım var. Sizinle bunları paylaşmak istiyorum. Öncelikle eşim depresyon hastası olduğuma inanmıyor bununla da kalmıyor kendisini bu konuda sorumlu bile hissetmiyor. Halbuki hastalığımın büyük sebebi eşimdir. Yani ben öyle düşünüyorum. Çünkü aşırı derecede ilgisiz, konuşmayan evde sadece uyuyan ya da TV seyreden bir adam. İki çocuğum var aralarında 9,5 yaş fark var. Biraz da onların stresiyle hasta bir insana dönüştüm. Doktorumla bunları konuştum o da eşimle konuşmak istedi ancak eşim kesinlikle reddetti. Kendisi kapalı bir kutudur ona ulaşmayı denedim başaramadım. Kendimi sevmiyorum çünkü sevildiğimi hissetmiyorum. Bu durum beni kahrediyor. Bununla nasıl başa çıkabilirim lütfen yardım edin bana cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Meltem Hanım sizden hala bir cevap alamadım
yoğunlunuzu anlayabiliyorum ama bende gerçekten kendimi çok yalnız hissediyorum
anlatmak istediğim başka şeyler de var ama bunları burada yazmak istemiyorum
mümkünse özelinize yazmak istiyorum
lütfen bana cevap verirmisiniz
teşekkürler

Merhaba Yld Hanım, kendinizi sevmek için başkalarının sizi seviyor olması gerekmiyor. Siz önemli ve değerlisiniz. Bunu başkalarının teyit etmesi gerekmiyor. Eşinizi değiştirmek pek mümkün görünmüyor. Bu durumda siz kendinizi korumayı öğrenmelisiniz. Doktorunuzla bu konularda da çalışıyorsunuzdur diye umuyorum. Terapi depresyon tedavisinin çok önemli bir ayağı. Depresyon tedavisi çift ayaklı olmalıdır.
Bana ulaşmak istiyorsanız, Online Terapi üzerinden ulaşabilirsiniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X