öğretmen olmak istiyorum....

çawrexsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
147
2
44
slm bayanlar konuyu umarım doğru yere açmışımdır.düz lise mezunuyum. öss ye hazırlanıp açık öğretim okuyarak okul öncesi öğretmenliği yapılabilirmi bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın.nasıl anasınıfı öğretmeni olunur.yaşım 28 ama genede bişeyler yapmak istiyorum.lütfen yardımmm...

bu konuda beni bilgilendiricek kimse yokmusenağlama böyle bir hedefim var ama hangi yolları izlemem gerekiyor neler yapmam gerekiyor bilmiyorum.sitedeki eğitimcilerden yardım istiyorum ....:1hug:

açık öğretimde okuyarak öğretmen olabilirsin....okulumuza ücretli ingilizce öğretmeni geldi...şu an açıköğretim 3.sınıf...ilk iki sene devam etmek gerekiyormuş...son iki sene de sadece sınavlara giriyormuşsun....

öğretmen olabilirsin belki ama okul öncesi öğretmenliği için meslek lisesi olucak heralde çocuk gelişimi mezunu olucaksın ..böğle konu açılmıştı bi göz at istersen...

öğretmen olabilirsin belki ama okul öncesi öğretmenliği için meslek lisesi olucak heralde çocuk gelişimi mezunu olucaksın ..böğle konu açılmıştı bi göz at istersen...

ewet konuya göz attım ama liseyi 2.defa mı okuycam yani meslek lisesi düz liselerin böyle bir şansı yokmu ??

slm bayanlar konuyu umarım doğru yere açmışımdır.düz lise mezunuyum. öss ye hazırlanıp açık öğretim okuyarak okul öncesi öğretmenliği yapılabilirmi bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın.nasıl anasınıfı öğretmeni olunur.yaşım 28 ama genede bişeyler yapmak istiyorum.lütfen yardımmm...

bu soru benim tam benlik. çünkü bende süper liseden ( bi anlamda düz liseden ) mezun olduktan sonra kız meslek lisesi çocuk gelişimine kaydoldum 2 sene eğitim aldıktan 2. dönemde staj yaptım sonra hem çocuk gelişimi hemde süper lise diploması sahibi oldum seç beğen al .... ve şuan açıköğretim fakültesi okulöncesi öğretmenliği okuyoruum .inşallah okull bitince yada bitmeden de öğretmen olabilecem hayırlısıyla inşalllahhhhh.yani çocuk gelişimi mezunu olmadan açıköğretim okulöncesi öğretmeni olamazsın.sen açıköğretim istiyorum demişsin 1. şartı çocuk gelişimi mezuun istiyo.inşaalh yardımcı olabilmişimdira.s

ewet konuya göz attım ama liseyi 2.defa mı okuycam yani meslek lisesi düz liselerin böyle bir şansı yokmu ??

evet canım iki defa okuyacan maalesf .açıköğretim fakültesini böle bi şartı var illaki çocuk gelişimi mezunu oldiyo sana.ama 2 sene hemencik geçiyo biliyomusun sonunda öğretmenliğe bi adım daha yaklaştığını bi düşün ben böle yaptım o zaman daha bi çabuk geçti zaman.. ve kimse bana inanmadı bitince nolacak diye 2 lise diplomasını napacan dediler hatta ve hatta birinci sınıftayken bi yasa çıkmak üzereydiki bu,, düz lise mezunlarına 2. diploma hakkı kalktı diyeydi.. çoğu arkadaşımız bıraktı olulu devam etmediler.ama ben inatla ısrarla her yerle görüştüm 1. sınıfın sonunda böle bişey yapamazlar o diploma benim hakkım dedim ve okulu bırakmadım..babam ,, bırak bu işin sonunda size diploma vermeycekler gör bak dedi...1. diplomanla sınava gir dedi.ben inatla bitirdim ve diplomamı aldm şimdide istediğim yerde istediğim bölümü okuyorum .. ve sana şunu deyimm kız meslek lisesi akşam okulndaki öğretmenle rbile bırakın sizin 2. diploma neyinize dediler şimdi buradan onların ellerini yanaklarını öpüyorum beni teşvik ettiler sağolsunlar onların inadına kazandımm oh olsun. çünkü meslek lisesi öğretmenleri bizi yani 2 diploması olanları pek sevmezler.çünlü onların asıl öğrencilerinin önünü kapatıyormuşuz. yaaa biraz uzun oldu ama kusura bakmayın sinirlendimm şimdi siz istiyorsanız kimseye aldırmayın zamana da aldırmayın geçiyoo :sm_cool:

zhy bu ikinci lise diplomasi konusunda biraz daha detayli bilgi verebilir misin?
Ben meslek lisesi mezunuyum ikinci bir lise diplomasina sahip olmak icin yapilmasi gerekenler nelerdir?
Duz lise yahut cocuk gelisimi mezunu olma sansim varmidir?

zhy canım çok tşk..beni aydınlattın ama ben nerden ve nasıl başlıycağımı bilmiyorum.yani nereye kayıt yaptırmalıyım?kaç yıl okumalıyım ve bu lise akşammı ders vericek nette tam detaylı olarak bilgi bulamıyorum.yani 2 sene meslek lisesi okıycam ardından öss ve aöf de çocuk gelişimini okuycam olay bumudur..:))

evet canım iki defa okuyacan maalesf .açıköğretim fakültesini böle bi şartı var illaki çocuk gelişimi mezunu oldiyo sana.ama 2 sene hemencik geçiyo biliyomusun sonunda öğretmenliğe bi adım daha yaklaştığını bi düşün ben böle yaptım o zaman daha bi çabuk geçti zaman.. ve kimse bana inanmadı bitince nolacak diye 2 lise diplomasını napacan dediler hatta ve hatta birinci sınıftayken bi yasa çıkmak üzereydiki bu,, düz lise mezunlarına 2. diploma hakkı kalktı diyeydi.. çoğu arkadaşımız bıraktı olulu devam etmediler.ama ben inatla ısrarla her yerle görüştüm 1. sınıfın sonunda böle bişey yapamazlar o diploma benim hakkım dedim ve okulu bırakmadım..babam ,, bırak bu işin sonunda size diploma vermeycekler gör bak dedi...1. diplomanla sınava gir dedi.ben inatla bitirdim ve diplomamı aldm şimdide istediğim yerde istediğim bölümü okuyorum .. ve sana şunu deyimm kız meslek lisesi akşam okulndaki öğretmenle rbile bırakın sizin 2. diploma neyinize dediler şimdi buradan onların ellerini yanaklarını öpüyorum beni teşvik ettiler sağolsunlar onların inadına kazandımm oh olsun. çünkü meslek lisesi öğretmenleri bizi yani 2 diploması olanları pek sevmezler.çünlü onların asıl öğrencilerinin önünü kapatıyormuşuz. yaaa biraz uzun oldu ama kusura bakmayın sinirlendimm şimdi siz istiyorsanız kimseye aldırmayın zamana da aldırmayın geçiyoo :sm_cool:

canım peki nereye kayıt yaptırmalıyım.yada daha detaylı bilgi alabileceğim bir yer varmı.::)))a.s.

zhy bu ikinci lise diplomasi konusunda biraz daha detayli bilgi verebilir misin?
Ben meslek lisesi mezunuyum ikinci bir lise diplomasina sahip olmak icin yapilmasi gerekenler nelerdir?

evet canım böle bi şansın var.ben 2005te kaydoldum 2007 de mezun oldum.benim dönemimde kaydımızı HALK EĞİTİM MERKEZLERi yapıyordu sadece her dönem kayıt olurdu 25 milyon yatırıdık bankaya hepsi bu normal lise gibi yazılılatr sözlüler falan filan lise mezunuysan(düz lise meslekk lisesi fark etmiyo)mesleki açoköğretim lisesi diye 2. bi lise daha okumuş olacaksın .ama eğerki herhangi biliseden terksen yani mezun durumda değilsen yine mesleki açıköğetim lisesi diye okuyorsun ama 2 sene değil 3 sene eğitim görüyorsun. sanırım sende düz lise mezunusun o halde HALK EĞİTİM MERKEZİNE bi uğra mesleki açıköğretim lisesi çocuk gelişimi okumak istiyorujm de sana daha detaylı bilgi verriler.çünkü şuan ne durumda tam bilmiyorum SANA YANLIŞ BİLGİ VERMEYİM.çünkü benim dönemimdeakşam 5 te başlar 8 de biterdi ders tamama mı halk eğitime bi git SELAMIMI SÖLE BİDE ZHY GÖNDERDİ DE YARDIMCI OLURLAR:roflol:sengözlerimebaksanab

zhy canım çok tşk..beni aydınlattın ama ben nerden ve nasıl başlıycağımı bilmiyorum.yani nereye kayıt yaptırmalıyım?kaç yıl okumalıyım ve bu lise akşammı ders vericek nette tam detaylı olarak bilgi bulamıyorum.yani 2 sene meslek lisesi okıycam ardından öss ve aöf de çocuk gelişimini okuycam olay bumudur..:))

ÇAWREŞ CANIM yardımcı olabilirsem sevinirim .çünkü ben öğretmen olma hayaliyle 5 sene hiç pes etmeden öss ye girdim çocuk gelişimi okurken dahi ilk diplomamla sınva girmeye devam ettim.böle hala pes etmeyenleri görünce seviniyorum yaaa.şimdi öncelikle.İLK YAPACAN ŞEY HALK EĞİTİM MERKEZİNE GİT EN DOĞRU BİLGİRYİ ONLAR VERİR.çünkü ben ik olarak halk eğitimden almıştım bilgiyi.lise mezunusun demi???eğer lise mezuysan,, yani bir lise diploman varsa toplam 2 sene eğitim göreceksin .şuan akşam veririlir dersler.çünkü gündüzleri zaten tam öğrenim gören meslek lisesi öğrencileri var.4 te onlar çıkar 5 te siz başlarsınız derse.ama onlar size ters ters bakarlar aldırmayın.eğer ki açıköğretim fakültesi okulöncesi öğretmeni olmak istiyorsanız böle yapmak zorundasınnız.çünkü aöf illaki çocuk gelişimi mezunu olan gerekiyo diye bi şart koymuş.YANİ EVET 2 SENE MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM LİSESİNE GİDECEKSN ARDINDAN ALDIĞIN ÇOCUK GELİŞİMİ DİPLOMANLA ÖSS YE GİRECEKSİNSONRA AÖF OKULÖNCESİ ÖĞRETMENİ OLACAKSIN OLAY BU YANİİ İNŞALLAH YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR DEDDİĞİ GİBİ İLK ÖNCE HALK EĞİTİME Bİ SOR HERŞEYİ DETAYLICA TMM?a.s

pardon sende meslek lisesi mezunuymuşsun düz lise diye okumuştum .seninde öle bi şansın var benim bi kaç arkadaşım vardı yine aynı okuldan mezun ama başka bi bölüm.çocuk gelişimi için tekrar okuyolardı.

KIZLAR ÖN BİLGİ İÇİN BEN ŞUAN BULUNDUĞUM İLİN HALK EĞİTİM MERKEZİNE Bİ GÖZ ATTIM HALA MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM LİSESİ İLE HALK EĞİTİM İLGİLENİYO YANİ KAYITLAR HALK EĞİTME YAPILIYO DEMEK Kİ HALA TAMAM MI?a.s

KIZLAR ÖN BİLGİ İÇİN BEN ŞUAN BULUNDUĞUM İLİN HALK EĞİTİM MERKEZİNE Bİ GÖZ ATTIM HALA MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM LİSESİ İLE HALK EĞİTİM İLGİLENİYO YANİ KAYITLAR HALK EĞİTME YAPILIYO DEMEK Kİ HALA TAMAM MI?a.s

canımsın yaa:1hug: o kadar mutlu oldumki anlatamm beni aydınlattın canım çok tşk.yılarca oku oku bir hedefin olmadan ne kötü bişey işte ben böyle bişeyin kurbanı oldum tamamen eğitim sistemimizin yanlışlıkları ve bilgisizlik tabikide.. ama hayat insana tokatını bir çarpıyor ki kendine geliyorsun.benim gibi:)süprizzzzz2 tane çocuğum var ve ben evde oturmayı kendime yakıştıramıyorum .ve çocuları çok seviyorum 2 çocuk annesi olmamda bana tecrübe kazandırdı tabi. ve yapıcam allahın izniyle ilk işim halk eğitimi araştırmak olucak.ne gerekiyorsa yapıcam.. canım sanada çok tşk...a.s.

yalnız kafama bişey takıldı istediğim an kayıt yaptırabiliyormuyum yoksa 1 sene baklememmi lazım???

yalnız kafama bişey takıldı istediğim an kayıt yaptırabiliyormuyum yoksa 1 sene baklememmi lazım???

senin şu yazında beni o kadar mutlu ettiki.hatta tekrar kendime geldim. tamam amacıma ulaştım artık sitediğim bölümde okuyorum.ama bi an geliyoki sıkılıyosunn hem nişanlıyım evlilik hazırlığı o bu şu derken bazen bıkkınlık geliyo sınavalra da 1 hafta kaldı ben iyice yoruldum.ama sen 2 çocuğunla bu çabayı verriken ben kandime geldim şimdi .hadi bakalım çalışmaya deveam demi ama? ÖNCE ÖNKAYITLAR OLUYO TEMMUZ AĞUSTOS GİBİ SANIRIM.SEN YİNEDE TARİHİNİ İYİ ARŞTIR GEÇ KALMA.AMA ÖNKAYITTA Bİ SIRALAMA VAR BİRİNCİ DİPLOMANIN NOTUYLA SIRAYA GİRİYORSUN NE KADAR YÜKSEKSE O KADAR İYİ YANİ ÖNKATITTAN SONRA KESİN KAYIT OLUYO SONRA ÖĞRENCİ OLUYOSUN BENİM GİBİ HEMDE ÖĞRETMENLİK OKUYOSUN..BİŞEY DAHA ÖĞRENDİM ŞİMDİ. SON SENE ÖSS GİRMEK İÇİN BİZ GÖLBAŞINDA ÇIKTI ALMAYA GİTMEMİZ GERKİYODU YANİ MEZUN OLMADIĞIMIZ İÇİN SINAVA O ÇIKTI BELGESİYLE GİRMEMİZ GEREKİYODU.AMA ŞİMDİKİ ÖĞRENCİLE SON SENEDE ÖSS GİRECEKSE GÖLBAŞINA GİTMESİNE GEREK KALMIYOMUŞHALK EĞİTİM ÇIKTIYI VERİYORMUŞ.BAK BÖLE Bİ ŞANS VARKEN ZAMANINI KAÇIRMA Bİ ADIM AT HEPSİ SIRAYLA ÖNÜNE GELİYO HADİ SANA KOLAY GELSİN .İLK YAPACAN ŞAY HALK EĞİTİME GİTMEK OLSUN HAAAA a.s.a.s

halk eğitimi aradım.bana 4 dönem okunulması gerektiğini söylediler kayıtlar bitmiş artık yaz dönemine giriliyor.eylüle kaldı anlıycağınız.ve yüzyüze eğitim alınıyormuş çocuk gelişimi bölümünden mezun olmak için.ve bana en yakın halk eğitime ulaşamıyorum. eylüle kadar araştırmalarıma devam edicem...

senin şu yazında beni o kadar mutlu ettiki.hatta tekrar kendime geldim. tamam amacıma ulaştım artık sitediğim bölümde okuyorum.ama bi an geliyoki sıkılıyosunn hem nişanlıyım evlilik hazırlığı o bu şu derken bazen bıkkınlık geliyo sınavalra da 1 hafta kaldı ben iyice yoruldum.ama sen 2 çocuğunla bu çabayı verriken ben kandime geldim şimdi .hadi bakalım çalışmaya deveam demi ama? ÖNCE ÖNKAYITLAR OLUYO TEMMUZ AĞUSTOS GİBİ SANIRIM.SEN YİNEDE TARİHİNİ İYİ ARŞTIR GEÇ KALMA.AMA ÖNKAYITTA Bİ SIRALAMA VAR BİRİNCİ DİPLOMANIN NOTUYLA SIRAYA GİRİYORSUN NE KADAR YÜKSEKSE O KADAR İYİ YANİ ÖNKATITTAN SONRA KESİN KAYIT OLUYO SONRA ÖĞRENCİ OLUYOSUN BENİM GİBİ HEMDE ÖĞRETMENLİK OKUYOSUN..BİŞEY DAHA ÖĞRENDİM ŞİMDİ. SON SENE ÖSS GİRMEK İÇİN BİZ GÖLBAŞINDA ÇIKTI ALMAYA GİTMEMİZ GERKİYODU YANİ MEZUN OLMADIĞIMIZ İÇİN SINAVA O ÇIKTI BELGESİYLE GİRMEMİZ GEREKİYODU.AMA ŞİMDİKİ ÖĞRENCİLE SON SENEDE ÖSS GİRECEKSE GÖLBAŞINA GİTMESİNE GEREK KALMIYOMUŞHALK EĞİTİM ÇIKTIYI VERİYORMUŞ.BAK BÖLE Bİ ŞANS VARKEN ZAMANINI KAÇIRMA Bİ ADIM AT HEPSİ SIRAYLA ÖNÜNE GELİYO HADİ SANA KOLAY GELSİN .İLK YAPACAN ŞAY HALK EĞİTİME GİTMEK OLSUN HAAAA a.s.a.s

canım,sana mesleğinde ve hayatında başarılar diliyorum.benim aklım başıma biraz geç geldi ama olsun azimliyim.şu an bana hiç kimse destek olmuyor bu bni dahada fazla körüklüyor.çevremde yapamazsın gözüyle bakılıcak biliyorum ama herşeyden önce kendim ve çcuklarım için yapmalıyım.geçen oğlum anne senin neden bir mesleğin yok dedi hiç bir cevap veremedim.bi mesleğin olması ne kadar önemli olduğunu ona evde oturarak ıspatlıyamam.bunu ona göstererk anlatmalıyım.kendimi onlara karşı çok sorumlu hissediyorum.yaptığım her hareket her laf onlar için örnek teşkil ediyor.çok uzattım:asigim:kısa keseyim:)))zhy canım çok iyisin:))a.s.

canım,sana mesleğinde ve hayatında başarılar diliyorum.benim aklım başıma biraz geç geldi ama olsun azimliyim.şu an bana hiç kimse destek olmuyor bu bni dahada fazla körüklüyor.çevremde yapamazsın gözüyle bakılıcak biliyorum ama herşeyden önce kendim ve çcuklarım için yapmalıyım.geçen oğlum anne senin neden bir mesleğin yok dedi hiç bir cevap veremedim.bi mesleğin olması ne kadar önemli olduğunu ona evde oturarak ıspatlıyamam.bunu ona göstererk anlatmalıyım.kendimi onlara karşı çok sorumlu hissediyorum.yaptığım her hareket her laf onlar için örnek teşkil ediyor.çok uzattım:asigim:kısa keseyim:)))zhy canım çok iyisin:))a.s.

çok teşekkür eder m canım.inşallah herşey istediğin gibi olur. geç olsun ama güç olmasın . bu zaimle herşey olur inşallah.o destek olmayanlar hiç anlamıyolar bilyormusun. sen bitir yine anlmayacaklar.o nedenle takma kafana.hala benim üniversite okumadığımı zannedenelr var açıköğretimi çabasız bişey sanıyolar herkes kaznıyo sanıyolar ama bizim bölüm böle değil işte kimseye anlatamoyrum.tamam diğer bölümler için barajı geçmek kafi ama okulöncesi öğretmenliği için en az 325 almak gerkiyo. ama ben kimseye başaramadı dedirtmedim hala onlar kabuletmeseler bile ben başardım .bide şu okuldan mezun olyum bide o diplomamı alıyım elime nasıl öğretmen olunuyo herkese gösterecem
.eminim sende istediğin şeylere ulaşacaksın.ama en güzel yanı ne biliyormusun beni hep çocuk gelişimine giderken 2 yılllık üniversite okuyorum sanırlardı.boşver sansınlar.sen yoluna devam et.çocukların için

X