Btn dertler Kadnlarn m? Erkekler de Elerinden ve Kaynanalarndan çekerler mi?

BİR derdim var:KK43: burayı okuduğumdan beri kadınların eşlerinden kaynanalarından eltilerinden görümcelerinden yana dertli olduğunu, sıkıntılar çektiğini daha net anladım kimi kocam bana karşı ilgisiz diyor kimi onu denediğini ve hayal kırıklığına uğradığını söylüyor,kimi aldatıyor mu?diye şüphe ediyor. kaynanalar ayrı bir konu zaten say say bitmez....daha bunlar dertlerin minicik bir kısmı erkeklerinde bu tarz problemleri var mı?(varsa bile bu kadar yoğun olduğunu sanmıyorum)yoksa tüm dertler kadınların mı? ewliliğin,özel hayatın akrabaların sıkıntısını biz mi çekiyoruz??????????CADIARZU

en basitinden kadın adamın ailesiyle sorun yaşarken o da ailesi ve eşi arasında kalıyor, huzuru kaçıyor onun da. bir evde bir ailede olan biten dert kadın kadar erkeği de yorar muhtemelen. huzur ikiye bölünüyor ekmek gibi. varsa ikisine de, yoksa ikisine de...

elbet erkekler de dönem dönem sıkıntı yaşarlar - yalnız dertleri bizimle paylaşmazlar. hep içlerine atarlar.

çok kötü bir huy

Etrafimda duyduğum gördüğüm hep aynı tantana. Hep kadınlar çeker yok kaynana ezer vs. Hiç mi düşün meyiz yarin bizimde oglumuz olsa bizi anne olarak bir hiç gibi yok saysa bir baska kadin uğruna! Neden biraz sabırlı olmak bukadar zor geliyor? Bence günümüzde erkek olmak kat kat daha zor bir yeni evli bayan olarak söylüyorum bunu. Sen evinin kraliçesi olmak istiyorsan kocana kral gibi annesinede bir kralın annesi gibi davranman gerekiyor. Şayet ozaman saygi görüp sevilirsin. Ama elbetteki insanliktan nasibini almamis insafsiz kocalarda vardir. Ozaman dayanilmaz bir sekil aldığında ayrilirsin. Ama sahsi görüşüm şudur ki benim etegimin arkasina saklanacak emrime kölelik edecek erkege ben adam diyemem. Bugun kaynanama ben nasil davranirsam yarin benim gelinimde bana bunu yapsa kendimi nasil hissederdim diye düşünmeden hareket etmeyi nasip etmesin allahim.
Baslikta belirttiğim gibi biz esimizin yerinde olsak cekermiydik acaba? Gunumuzde baldizlar enistelerinin yatak odasina kadar karıştığı na tanık olmuş insanim.. kalmış kaynanalarin.. parasi varsa yediriyorsa iyi damat kendi anasina para verdimi ana kuzusu? Garip.. İslâm dan uzak kalmak bize daha neleri gösterecek bilemiyorum.. hakkimizda hayırlısı olmayacağı kesin..

Rabbim imansizlarla muhattap etmesin bizi..

erkeklerin de var, ama kadınlar kadar çok kişiyle paylaşmıyorlar. iş yerinde filan denk gelebilirsiniz hatta, kimi erkekler kadınlardan bile yorum iser

X