Btn dertler Kadnlarn m? Erkekler de Elerinden ve Kaynanalarndan çekerler mi?

sewal84

rüyalar gerçek olsa......
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
706
1
BİR derdim var:KK43: burayı okuduğumdan beri kadınların eşlerinden kaynanalarından eltilerinden görümcelerinden yana dertli olduğunu, sıkıntılar çektiğini daha net anladım kimi kocam bana karşı ilgisiz diyor kimi onu denediğini ve hayal kırıklığına uğradığını söylüyor,kimi aldatıyor mu?diye şüphe ediyor. kaynanalar ayrı bir konu zaten say say bitmez....daha bunlar dertlerin minicik bir kısmı erkeklerinde bu tarz problemleri var mı?(varsa bile bu kadar yoğun olduğunu sanmıyorum)yoksa tüm dertler kadınların mı? ewliliğin,özel hayatın akrabaların sıkıntısını biz mi çekiyoruz??????????CADIARZU

elbette erkeklerden birşeyler çekiyor olmaz mı..

biz kayınvalidemizle sorun yaşarken o ise wannesi ve karısı arasında kalıyor daha çok üzülüyor. yine bizim erkek kardeşlerimiz ialelerimiz onları bunaltabiliyor seslerini çıkaramayabiliyolar. annemiz bize her gelişinde herşeyi eleştirip damadına kötü eleştiriler yapıyorsa yine iki arada kalıp üzülebiliyor. herşey karşlıklı...
ben sorun çekicem de kocam rahat olabilicek mi sanki.. en az benim kadar üzülür.

cok ceken e rkekler de var
hatta kaynanası yuzunden bosananannnn vs vsvvs bosanmaya itilen
anası kızını cok cok koruyor dye kocasınla arası kötu olan ve sonunda ayrlan cıftler vardır
olmaz mı.

yinede kadınlar kadar kaynana şikayetleri olduğunu sanmıyorum....erkek annelerinin yaklaşımı farklı gelinlerine karşı:))

çekiyorlar canım hemde tahmin edilememeyecek kadar çok.duyulmamasının sebebi erkeklik gururları.kadınlar bunu dile getirip açıklıyorlar ama erkekler kadınlar gibi açıklayamıyor herşeyi aksine duyulmaması için çaba gösteriyorlar .dediklerime örnek pekçok kişiyi tanıyorum ve allah yardım etsin diyorum.

vardır tabı olmaz olur mu hıc
kadınlar farklı erkekler farklı sekılde yansıtırlar

Erkek her yerde ve her zaman erkektir...:nazar:

Bir kadinin tasidigi yükü tasimaz...tasittirmayizki zaten...cünkü biz kadinlarda olan anlayis...sabir...hosgörü ve vicdan erkeklerde yok...:kahve:

Hangi kadin anneside olsasi esinin ezilmesine izin verir?
Hangi kadin babasinin esine haksizlik yapmasina göz yumar?
Hangi kadin evinde esi iyle mutlu huzurlu olduktan sonra disardaki harama bakar?

Ceken erkek olsa bile bir kadin kadar cekmez...bir kadinin yaptigi fedakarliklari yapmaz ve bir kadin kadar dayanamaz...:nazar:
Bakar hic cekilecek gibi degil...kapiyi carpar ve gider...:kahve:

Erkek her yerde ve her zaman erkektir...:nazar:

Bir kadinin tasidigi yükü tasimaz...tasittirmayizki zaten...cünkü biz kadinlarda olan anlayis...sabir...hosgörü ve vicdan erkeklerde yok...:kahve:

Hangi kadin anneside olsasi esinin ezilmesine izin verir?
Hangi kadin babasinin esine haksizlik yapmasina göz yumar?
Hangi kadin evinde esi iyle mutlu huzurlu olduktan sonra disardaki harama bakar?

Ceken erkek olsa bile bir kadin kadar cekmez...bir kadinin yaptigi fedakarliklari yapmaz ve bir kadin kadar dayanamaz...:nazar:
Bakar hic cekilecek gibi degil...kapiyi carpar ve gider...:kahve:
tam da bunu demek istiyordum...ancak böyle ifade edilebilirdi:)dediğin gibi kadınlar onlara bi yük taşıttırmıyor zaten....

yaklaşımlar farklı evet.kayınvalide geline davrandıgı gibi damada davranmıyor nedense yada ne degişiyorsa.erkekler düz mantıktır bayanlar duygusaldır biz sorunları daha da buyutup dertleniyoruz erkekler daha basitçe yaklaşıp fazla üzerinde durmuyorlar..siz hiç baldızım yada bacanagım herşeyime karışıyor kıskanıyor diyen bir erkek gördünüzmü:)))aman onların alemi farklı:)))bizim sorun dediklerimize onlar çerez diyo:)))

Olmaz olur mu elbette vardır..
Çok samimi bir arkadaşım anlatırdı "her sabah annemin telefonu ile uyanıyoruz,talimatlarını dinliyoruz" derdi..benneyaptımki
Kızın 1 senelik evliliğinde,hiç bir zaman kayınvalide problemi olmadı ama kendi annesine "dur anne,yapma anne" diyemedi.. Eşiyle annesi arasında sıkışıp kalmıştı.Sonuç hazin oldu..
Birara araya ben bile girdim,ama anlamadı kadın maalesef..:nazar:

yaklaşımlar farklı evet.kayınvalide geline davrandıgı gibi damada davranmıyor nedense yada ne degişiyorsa.erkekler düz mantıktır bayanlar duygusaldır biz sorunları daha da buyutup dertleniyoruz erkekler daha basitçe yaklaşıp fazla üzerinde durmuyorlar..siz hiç baldızım yada bacanagım herşeyime karışıyor kıskanıyor diyen bir erkek gördünüzmü:)))aman onların alemi farklı:)))bizim sorun dediklerimize onlar çerez diyo:)))
gerçekten de öyle hiç duymadım öyle diyenleri:)

Son düzenleme:
Olmaz olur mu elbette vardır..
Çok samimi bir arkadaşım anlatırdı "her sabah annemin telefonu ile uyanıyoruz,talimatlarını dinliyoruz" derdi..benneyaptımki
Kızın 1 senelik evliliğinde,hiç bir zaman kayınvalide problemi olmadı ama kendi annesine "dur anne,yapma anne" diyemedi.. Eşiyle annesi arasında sıkışıp kalmıştı.Sonuç hazin oldu..
Birara araya ben bile girdim,ama anlamadı kadın maalesef..:nazar:
ille bi taraf arıza çıkarıyor demekki yazık yaaa neden böyle şeyler yaoıorlar ....neden çocuklarını kendi halnde bırakamıyorlar...

elbette erkeklerinde sorunları vardır ama kadınlar kadar olamazlar
eşinden dayak yediğini iddia eden erkeklerin ilk olarak şiddeti eşlerine uyguladıkları ve eşlerin buna karşılık olarak şiddet uyguladıkları ortaya çıkmış
yani hiç bir kadın durduk yere eşine şiddet uygulamamış
nitekim eşine şiddet uygulayan bir çok erkeğin sebebi yok
tecavüz eden erkekler kapkaç yapan erkekler şiddet uygulayan erkekler
içinde bu kadar suç potansiyeli barındırdan bir türün bizim kadar hassas olmasını bekleyemeyiz
biz sadece oturup düşünürüz bir araya geldiğimiz zaman onlardan bahsederiz anlamaya çalışırız
ama erkekler bir araya geldiği zaman futboldan seksten arabalardan daha bi çok gereksiz konu üzerinde dururlar
belki sıra bize gelmez bile
sanmıyorum ki bizim kadar sorunları olsun....

Son düzenleme:
elbette erkeklerinde sorunları vardır ama kadınlar kadar olamazlar
eşinden dayak yediğini iddia eden erkeklerin ilk olarak şiddeti eşlerine uyguladıkları ve eşlerin buna karşılık olarak şiddet uyguladıkları ortaya çıkmış
yani hiç bir kadın durduk yere eşine şiddet uygulamamış
nitekim eşine şiddet uygulayan bir çok erkeğin sebebi yok
tecavüz eden erkekler kapkaç yapan erkekler şiddet uygulayan erkekler
içinde bu kadar suç potansiyeli barındırdan bir türün bizim kadar hassas olmasını bekleyemeyiz
biz sadece oturup düşünürüz bir araya geldiğimiz zaman onlardan bahsederiz anlamaya çalışırız
ama erkekler bir araya geldiği zaman futboldan seksten arabalardan daha bi çok gereksiz konu üzerinde dururlar
belki sıra bize gelmez bile
sanmıyorum ki bizim kadar sorunları olsun....
hemen hemen hertürlü şeye kadınlar maruz kalıyor haklısın......

Yapmayın arkadaşlar....
Herkesi kendiniz gibi sanmayın.
Ne hatunlar var, eşini, damadını hatta kardeşini süründüren, rezil eden, batıran......
Erkekler kötü de bütün kadınlar melek mi?
Onların susmaları ya dertlerini paylaşmayı bilmemelerinden, ya yardım istemeyi kendilerine yediremediklerinden, ya da yaşadıklarının sorunu ve sorumlusunu algılayamamalarından...

Yapmayın arkadaşlar....
Herkesi kendiniz gibi sanmayın.
Ne hatunlar var, eşini, damadını hatta kardeşini süründüren, rezil eden, batıran......
Erkekler kötü de bütün kadınlar melek mi?
Onların susmaları ya dertlerini paylaşmayı bilmemelerinden, ya yardım istemeyi kendilerine yediremediklerinden, ya da yaşadıklarının sorunu ve sorumlusunu algılayamamalarından...
haklısın öyle hatunlarda var ama bence dert çekenler daha çok yani bence o kötüler azınlık:)ama dediğin gibi dertlerini paylaşmak konusunda biraz yetersizler....

tabii ki eşlerinden çeken erkeklerde var. Hatta bütün sülaleyi birbirine katan gelinler var. Bizim akrabalarımızdan birinin başına geldi mesela. Kadın kocası dahil kendi akrabalarını ve eşinin akrabalarını dolandırdı. Bayağı paralarını aldı üstüne yattı. Tabii ki boşandılar bir de çocuk vardı. Kadın mahkemelerde süründü hapis dahi yattı. Allah hiç kimseyi kötülerle karşılaştırmasın sonuçta kişi kötü olunca Kadın-Erkek farketmez.

Valla görümcemin kocasını da ailesinide sevmem ama doğruya doğru o da kaynanamdan çok çekti,çekecek de.Hepsi de görümcem salağının salaklıklarından.Evinde gak deseler bir abartarak anlatır bir de üstüne ekler kendi hatalarını anlatmaz.Dolayısıyla kaynanam da herşeye burnunu soktuğu için o adama da çok çektirdi.

X