Kontakt Lens GÖZLÜKTEN BIKIP UZUN SÜRE LENS KULLANANLAR!!!sorunlarımızı ve lens önerileri

cosmicpower

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
79
0
forumda genelde kozmetik amaçlı lens kullananlar var.özellikle uzun süre lens kullanan arkadaşlar lens kullanmaktan memnun musunuz?herhangi bir sorun yaşıyormusunuz
?hangi marka lens kullanıyorsunuz?numaralı lenslerle ilgili bütün genelkonuları paylaşalım kaydirigubbakcemile5

arkadasım bende gozluk kullanıyorum.fakat kendıme gözlüğü yakıştırmadıgım ıcın numarası lens almıştım.ilk lensım yeşildi.6 ay kullandım gecelerı cıkartmam gerekıyordu,temzılıgı fılan cok onemlı.sonra 1 yıl şeffaf lens aldım tabı bunlar numaraslı.ayrıca yeşil lensım resım cektırdıgımde hos durmuyordu,gözlerım kocaman cıkıyor ve ben burdayım dıyordu :1rolleyes:

seffaf lensımıde gece gunduz devamlı kullanabılıyordum.diğerlerıne gore daha palaı haftada bır solusyonu ıle yıkmak yetıyordu.ama bı sabah gözümün tekını acamadım :çok üzgünüm:

yaşlar akıyodu kızardı ama yok,hemen elelrımı yıkayıp solusyonu ıle cıkartmayı denedım allahım yok cıkmıyo :sm_confused:

zar zor cıkartım uc un sonrada doktora gıttım tabı kullanmadım daha sonra.alerjı olmuş dedı doktor.ve lenslerımın hepsını çöpe amak zorunda kaldım 300 ytl vermıstım ve daha aylarca yetecek kadar lensım vardı senağlama

sımdı yıne gözlük kullanıyorum herkeste yakışıyo dıyo,ayrıca yesıl lensımınde kımse lens oldugunu anlamamıştı hatta sevgılım bıle.kabını gosterıp öyle ıkna etmıstım saclarda sarıydı tabı o zamanlar hihoyyyt

Bausch&Lomb kullanıyorum 2 senedir gözlük hiç takmadım...ben rahatım hiçbir sorun olmadı akşam çıkar sabah tak temiz kullan bi sorun olmuyor..renkli almadım şeffaf benimkiler gözlerim ela rengimle barışığım...renkli lensleri hiç sevmiyorum.ama gözlük yerine mecburen lens kullanıyorm...

Ben 9 yıldır lens kullanıyorum. ılk başlamamın nedeni spor yaparken sürekli gözlüğümün ya da camlarımın kırılmasıydı :) daha sonra lens e alışınca bir daha bırakmadım. ben 2-3 yıldır Johnson&Johnson ın Acuvue OASYS modelini kullanıyorum. Bu markadan çok memnunum hiçbir sorun yaşamadım. Üniversite yıllarında hep istediğim için hazel,mavi ve yeşil renkli lens kullandım. Hazel çok doğal duruyordu ama mavi ise çok yapay çünkü kendi göz rengi kahverengi idi pek yakışmadı. Yeşilden ise rahat edemediğim için vazgeçmek zorunda kaldım. Renkli lensle kesinlikle şeffaf lensler gibi rahat ve sağlıklı değil. Lense alıştıktan sonra bir daha gözlüğe dönmek çok zor.

6 yildir lens kullaniyorum ilk baslarda focus la baslamistim ilk zamanlar biraz zorluk cekmistim cunku kayiyordu gozumde daha sonra johson oasys e gectim bunu uzun yillar kullandim ve coook rahat ettim ama daha sonralari firmanin gece gunduz kullanimda lensin suresinin 15 gun olarak aciklamasinin ardindan ekonomik olarak kulfet olacagindan ve oasysy i kolay bulamam dan dolayi air optix e gectim..
ve o kadar rahat ettim ki anlatamam. asla kuruluk yapmiyor gozde kaymiyor gozu sulandirmiyor.
ben geceleri lensi cikarmiyorum cunku hem cok gec yatiyorum hem de yatarken mutlaka bisiler izliyo ya da okuyor oluyorum sabahlari etrafi bulanik gormekten de nefret ediyorum.
arada bi hafta sonlari ya da tum gun evde oldugum vakitler cikarioyorum sadece. biliyorum bu sekilde de saglikli degil ama dedigim gibi bir sorun yasamiyorum ben. lens bir aydan cok daha uzun sure dayaniyor. ve benim yedek renkli lenslerim de var sanirim en sorunlu olanlar da onlar. freshlook cok cok yumusaklar ve asiri kayma yapiyor gozumde bulaniklik vs.. ondan memnun degilim acikcasi ayda yilda bir takiyorum sirf hevesimi almak icin o gunlerde cektigim rahatsizla katlaniyorum yni..
en guzelinden yesil renkli numarali lens almak istiyorum asiri yumusak olmayanlarindan. hihoyyyt

umarim yardimci olabilmisimdir.

6 yildir lens kullaniyorum ilk baslarda focus la baslamistim ilk zamanlar biraz zorluk cekmistim cunku kayiyordu gozumde daha sonra johson oasys e gectim bunu uzun yillar kullandim ve coook rahat ettim ama daha sonralari firmanin gece gunduz kullanimda lensin suresinin 15 gun olarak aciklamasinin ardindan ekonomik olarak kulfet olacagindan ve oasysy i kolay bulamam dan dolayi air optix e gectim..
ve o kadar rahat ettim ki anlatamam. asla kuruluk yapmiyor gozde kaymiyor gozu sulandirmiyor.
ben geceleri lensi cikarmiyorum cunku hem cok gec yatiyorum hem de yatarken mutlaka bisiler izliyo ya da okuyor oluyorum sabahlari etrafi bulanik gormekten de nefret ediyorum.
arada bi hafta sonlari ya da tum gun evde oldugum vakitler cikarioyorum sadece. biliyorum bu sekilde de saglikli degil ama dedigim gibi bir sorun yasamiyorum ben. lens bir aydan cok daha uzun sure dayaniyor. ve benim yedek renkli lenslerim de var sanirim en sorunlu olanlar da onlar. freshlook cok cok yumusaklar ve asiri kayma yapiyor gozumde bulaniklik vs.. ondan memnun degilim acikcasi ayda yilda bir takiyorum sirf hevesimi almak icin o gunlerde cektigim rahatsizla katlaniyorum yni..
en guzelinden yesil renkli numarali lens almak istiyorum asiri yumusak olmayanlarindan. hihoyyyt

umarim yardimci olabilmisimdir.

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ben boush lomb kullanıyorum.gerçekten dediğiniz gibi lens kullanınca gözlüğe dönülemiyor.peki adalayda senin lenslerin oksijen geirgen olanlardan mı acaba.birde 6 senedir kullanıyosun hiç bir sorun yaşamadınmı benim 2 yıl oldu nerdeyse arada gözlerim acıyor o zaman gözlük takıp tekrar lens kullanıyorum

ben şu an focus monthly lenses kullanıyorum markayı bilmem ama aylık olduğu ve uyurken çıkarmama gerek kalmadığı için çok rahatım sadece haftada bir dinlendirme amaçlı çıkarıyorum...5 yıldır lens kullanıyorum gözlük hiç kullanmadım ztn kullanabileceğimi de zannetmiyorum alıştım bi kere lense...:icecream:

Son düzenleme:
12 yılı aşkındır gözlük kullandıktan sonra lens kullanmaya geçtim çünkü gözlük beni çok rahatsız etmeye başlamıştı. Yağmur yağınca ıslanıyor göremiyorsun, soğuk yerden sıcak yere girdin mi buğulanıyor, sürekli temizlemek zorunda kalıyorsun, televizyon izlerken uzanamıyorsun, güneşde illa numaralı güneş gözlüğü kullanmak zorunda kalıyorsun vs. vs... Bir seneyi aşkındır kullanıyorum, çok rahatım, herkese tavsiye ediyorum, hiç korkmayın, kullanmaya başlamadan önce ben de çok korkuyordum acaba kullanabilir miyim diye, ama çok çabuk alışıyorsunuz...

Ben şu anda Bausch&Lomb kullanıyorum... Gündüzleri takıyorum gece yatmadan önce çıkartıyorum, arada bir çıkarmadığımda oluyor... Şimdilik memnunum...

Son düzenleme:
CADIARZUlens kullanan arkadaşlar gözlerinizde ağrı felan oluyormu

bende 2 yıldan beri kullanıyorum şimdiye kadar hiç bi sorun yaşamadım. hiç ağrı yapmadı çok rahat doğrusu, gece yatarken çıkartıyorum sabah takıyorum. ilk başlarda takıp çıkarmakta çok zorlanmıştım doğrusu ama zamanla alışıyosun, aynaya bile bakmadan takabiliyorumhihoyyyt

ben 2 sene kullanmıştım. ben de hem hipermetrop hem de astigmat vardı.. Fakat lens astigmatı karşılamadığı için gözlük kadar net göremiyordum. Bir de gözlerimde sürekli kuruluk oluyordu. O yüzden benim için çok randımanlı olmadı ve gözlüğe geri döndüm..

zuzular neden lazerle tedavi olmuyorsunuz...yaşasın rahatlıkhihoyyyt

Ben çok istiyorum lazerle tedaviyi tamamen kurtulmak için ama çok korkuyorum nedense, cesaret edemedim bir türlü, göz bu yaniii... Basit bişey değil ki... :sm_confused:

ben 5 senedır lens kullanıyorum bosh loumb seffaf olarak ..hiç zorluk cekmeıdm ama en buyuk zararı göz kurulugu ..bu kanıtlanmış bı yan etkı .ama gozlukten bıktgm için dewam edyorum ..we bı arkadas lensle uyudgunu yazmış çok zaralı lensle yatmayın bence .goze yapışıp gözun nefes almasını engellıyo we gözün nem oranını azaltıyo.bu yuzden olusyo kuruluk

ben 5 senedır lens kullanıyorum bosh loumb seffaf olarak ..hiç zorluk cekmeıdm ama en buyuk zararı göz kurulugu ..bu kanıtlanmış bı yan etkı .ama gozlukten bıktgm için dewam edyorum ..we bı arkadas lensle uyudgunu yazmış çok zaralı lensle yatmayın bence .goze yapışıp gözun nefes almasını engellıyo we gözün nem oranını azaltıyo.bu yuzden olusyo kuruluk

kesinlikle katılıyorum.ben de boush lomb kullanıyorum.göz kuruluğu yaptığı doğru.iş yerinde ya da gündüz gözlük takmak istemeyen arkadaşlara tavsiyem akşam eve geldikten sonra lenslerinizi çıkarıp gözlük takın illa yatma zamanını beklemeyin.ben öyle yapıyorum böylece gözlerimin nem dengesi korunmuş oluyor.

Lens benim için yüzyılın en önemli icatlari arasında arkadaslar. 6 yıldır lens kullanıyorum. daha oncesinde de gözlerim bozuktu ama gözlüğü kendime yakıştıramadıgım, lens de zarar verir korkusuyla kör gibi gezdim yıllarca. lenslerimi taktıgım gün dünyam aydınlandı resmen :)

Bausch&Lamb'un soft38 markali lensini kullanıyorum 6 yıldır. Hiç şikayetim olmadi. şanslıyım ki gözlerimde kuruluk da olmadi bu sure zarfinda. Denizde, havuzda, kumda, dagda, kırda, bayırda hiç çıkarmıyorum gözümden. yaşasın kontak lens hihoyyyt

Lens benim için yüzyılın en önemli icatlari arasında arkadaslar. 6 yıldır lens kullanıyorum. daha oncesinde de gözlerim bozuktu ama gözlüğü kendime yakıştıramadıgım, lens de zarar verir korkusuyla kör gibi gezdim yıllarca. lenslerimi taktıgım gün dünyam aydınlandı resmen :)

Bausch&Lamb'un soft38 markali lensini kullanıyorum 6 yıldır. Hiç şikayetim olmadi. şanslıyım ki gözlerimde kuruluk da olmadi bu sure zarfinda. Denizde, havuzda, kumda, dagda, kırda, bayırda hiç çıkarmıyorum gözümden. yaşasın kontak lens hihoyyyt

arkadaşım sen pek rahat etmişsin sanırım bu kontak lensten; denizde de kullanıyorum diyosan :) ben de kullanıyorum 2 senedir.. bausch&lamb'la başladım ama ondan pek memnun kalmadım. şu anda doktorumun da tavsiyesiyle "contact life-zeiss" kullanmaya başladım, çok memnumum hihoyyyt

arkadaşım senin gözlerin cok hassas demekki, her ürünü kabul etmiyor.neyseki memnun olabilecegin bir marka bulabilmişşin :hooray:

Gözden göze farklılık gösteriyor lens işi. sanırım benim gozumu iyi kavrıyor lens. mesela erkek arkadasım lens kullanmaktan nefret ediyor, "gözümde lens varken kafam çalışmıyor" diyor hattayerimseniben

X