Uterus septum (rahimde perde)

delfiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
8
0
rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var

ben varım nm
bu septumun nasıl olduğu önemli
kimisinde rahmi tam 2 ye bölüyormuş
bunda ameliyat şart kimisinde ise yarım olabiliyormuş
benim rahim kapl şeklindeymiş
ilk bebeğimi bu yüzden düşürdüm
şimdi ise sorun yok çok şükür bebeğim septumu iterek kendi gelişmeye başlamış
sende de mi var güzelim

Geç kalmadan bir an önce gebelik istiyorum dersen ameliyat olmanı öneririm yoksa zamanınız varsa yani henüz gençseniz birkaç kere gebelik oluşması için deneyin olmazsa yine ameliyat çaremiz olur.

ben 13 yıllık evliyim. evliliğimin ilk yıllarında bende aşırı karın ağrısı şikayeti ile dr gitmiştim. ve dr mutlaka ameliyat olmalısın demişti, aksi takdirde hamile kalamam kalsam dahi mutlaka düşükle sonuçlanır demişti. o zaman iyi ki hemen dr u dinlemişim. vameliyat oldum. ve şuan dünyalar tatlısı iki evladım var.
mutlaka dr dinle. moralini yüksek tut. inandığın müddetçe kazanırsın. tamam mı ? hadi kolay gelsin diyorum.

teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için bana dr ameliyat şansın yok dedi konyanın en iyi doktorlarından biri gittiğim dr.umudumu kaybetmiş değilim ama içinde bulunduğum durum çok can sıkıcı bir durum

ilk teşhisi koyan dr tekrar gitmeyi düşünüyorum en kısa zamanda

konya da hangi doktora gittin? septum hamileliğe engel değilmiş, fakat gebeliğin düşükle sonuçlanması ihtimali var. ne diye riske gireceksin ki? ben de konya da bir sürü kişiye gittim, önce bir gebelik deneyelim dediler. daha sonra ısparta da prof.dr. hakan kaya ameliyat etti. gayet de güzel geçti. ben en azından önümdeki engellerden birini kaldırmış oldum. eğer gebe kalır da düşükle sonuçlansaydı kendimi affetmezdim. bu sene tüp bebek deneyeceğiz.

Kızlar bende 5 haftalık hamıleyım,dÜn doktora gıttık septum varmıŞ.dÜŞÜk rıskı var dedı.of ya Çok canım sıkıldı.

rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var

ben varım.5+3 haftalık hamileyim septum varmış.rahimde incelme olursa dikiş atıcam dedi doktor.hayırlısı artık...

Kızlar benimde rahimde septum var.ve tüp bebeğe başvurduğum gün hamile olduğum haberini aldım.şuan 11 haftalık hamileyim.septum olup doğum yapan varmı.benimki kalp şeklinde 12 haftamızda dikiş atılıp atılmicana bakılcak.inşallah sorunsuz dünyaya gelir bebeğim.benim gibi olup doğum yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.

benim şuanda rabbim bağışlasın 14 aylık oğlum var.yarım septum sol tarafa dahayakın olduğunu söyledi doktorum oğlişimin ayakları septumun diğer tarafına girmişti ve görünmüyodu bu şekilde kıpırdamadan karnımda büyüdü rahim açılması olmuştu 7.5 aylıkken ilaçla durduruldu ve zamanında sezeryan ile dünyaya geldi.tabiki bende çok fazla hareket etmedim.yalnız ben doktorlara gittiğimde hiç birşeyin yok çocuğun olur dediler 6 ay olmadı.koca karı usulü karın ovdurma yada çektirme derlerye o şekilde hamile kaldım.herkese geçmiş olsun...

merhaba. hamileliğimin 13. haftasında rahimde yarım şekilde perde olduğu tespit edildi. yani rahmim kalp şeklindeymiş. o zamana kadar böyle bir şeyin varlığından haberim yoktu. dr um bebekte organ eksikliğine sebep olabilir dedi. 20. haftada ayrıntılı ultrasonda bebeğimde herhangi bir sıkıntı olmadığını gördük. yalnız bu defa erken doğum riski ile karşı karşıya kaldım. nitekim 31 haftalıkken doğum sancısı ile hastaneye kaldırıldım. hastanede sürekli serum ve ilaç verdiler. bebeğim 34 haftalık olunca daha fazla engel olamadık. bebeğim dünyaya geldi. neyseki çok sağlıklıydı, küveze konmadı, onu kucağıma aldım. doğumdan sonra dr um hitereskopi yaptırıp bu parçadan kurtulmam gerektiğini söyledi. ama ben cesaret edip bir daha hiç dr a gitmedim. şuan 6+4 haftalık hamileyim(sürpriz oldu) septum ultraonda hemen gözüktü. başka bir dr a gittim bu kez. bu dr da düşüğe ya da erken doğuma sebep olacağını söyledi. hayırlısı artık, allah büyük. bol bol dua ediyorum. bu arada bebeğim şimdi 17 aylık çoook tatlı ve sağlıklı.:nazar: umarım bu deneyimim aydınlatıcı olmuştur. rahim anomalisi olan arkadaşlar önce gebeliği denemenizi öneriyorum.

merhaba ben bugün üye oldum daha önceden sadece okumakla yetiniyordum ama artık ben de aranıza katılmak istedim.
ben bir bilinçli manik depresifim bu konuda yardıma ihtiyacı olan varsa deneyimlerimi paylaşabilirim.ama şuanki sorunum rahim perdesi, rahim filmi çektireceğim daha sonrasında ameliyat netleşecek ama sanırım olacağım:KK43:(ondan sonra da hayırlısıyla bebeğime kavuşmak istiyorum, bir düşüğüm var ve operasyon sonrası başarı hikayeleri duymaya ihtiyacım var:KK66:

merhaba ben bugün üye oldum daha önceden sadece okumakla yetiniyordum ama artık ben de aranıza katılmak istedim.
ben bir bilinçli manik depresifim bu konuda yardıma ihtiyacı olan varsa deneyimlerimi paylaşabilirim.ama şuanki sorunum rahim perdesi, rahim filmi çektireceğim daha sonrasında ameliyat netleşecek ama sanırım olacağım:KK43:(ondan sonra da hayırlısıyla bebeğime kavuşmak istiyorum, bir düşüğüm var ve operasyon sonrası başarı hikayeleri duymaya ihtiyacım var:KK66:

geçmiş olsun:)) bende aynı dertten müzdaribim doktorum ultrasonda çift rahim teşhisi koydu ama emin olmak için film çektirmemi istedi dün filmi çektirdim ve tanı doğru çıktı ameliyat olucam bugün film sonucunu doktoruma postalıycam sanırım bana ameliyat günü verecek çok korkuyorum ama içim umut dolu bu sefer rabbim bize ADA'mızı nasip edecek inşallah hepimiz için herşey çok güzel olsun inşallah hayırlısı olsun :79:

Bende de rahimde perde var, doktorlar düşük gördemeden ameliyat yapmıyorlar. Ellerinde bir done olması gerekiyor. öncesinde ameliyat olmak istedim ama yapmadılar..
5,5 haftalık hamileyim.. Ağrılarım ve mide bulantım çok. Doktorum bana düşük riskim var diye bir ilaç verdi, onu sıkıyorum her sabah..
Allah yardımcı olursa bebeğimi eylülde kucağıma alacağım..

bende yaklaşık 2 ay önce 26 haftalıkken erken doğum yaptım bebeğimi kaybettim dr um herhangi bişi söylemedi sebebi hakkında erken doğum olacaksa olur dedi geçti.ama ben başak dr gittim rahımde perde var rahım filmi çekmemiz lazım dedi bende korktum başka dr gittim o yok dedi bende anlamadım yani biri var biri yok diyor...kafam karıştı.sizinkiler nası tanı koyuldu.karından ultrasonla mı vajinal ultrasonla mı biraz bilgi verirmisiniz

bende yaklaşık 2 ay önce 26 haftalıkken erken doğum yaptım bebeğimi kaybettim dr um herhangi bişi söylemedi sebebi hakkında erken doğum olacaksa olur dedi geçti.ama ben başak dr gittim rahımde perde var rahım filmi çekmemiz lazım dedi bende korktum başka dr gittim o yok dedi bende anlamadım yani biri var biri yok diyor...kafam karıştı.sizinkiler nası tanı koyuldu.karından ultrasonla mı vajinal ultrasonla mı biraz bilgi verirmisiniz

çok geçmiş olsun canım üzüldüm inan ki bana doktor hiç düşük yaparsan demedi bencede yanlış bi tutum sen film isteyen doktorunu bırakma git filmini çektir en kesin teşhis filmde koyuluyo korkuyosun ama 2.bebeğini kaybetmeye değermi 5 dakikalık bişey hemde korkulacakda bilşey yok.kesinlikle film çektir canım hepimiz umutlarımız için çabalıyoruz korkmanın faydası yok :kk77:

X