rahimde perde

delfiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
8
0
rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var

Merhaba canım
benımde rahımde perde vardı.kasım 2007 de hıstereskopı oldum ben.
Şuanda tÜpbebk tedavısı ıle hamıleyım Çok ŞÜkÜr.
Senın soruların varsa sor ben de seve seve cevaplıyım cnm.

canim rahimde perde ile ilgili olarak sadece sunu biliyorum. arkadasimin ablasinin rahminde perde vardi ve bu hamile iken ortaya cikmisti. doktor da nasil farkedilmedi simdiye kadar, hamileyken bir daha hamile kalabilirdin demisti. cunku rahmin diger tarafi hamile degilmis gibi yumurta uretmeye vs devam ediyormus.

arkadaşım bu şekilde hamile kaldı ama bilmiyordu
neyse çocuk 8 haftalık oldu sorun ok gibiydi ama doktoru sürekli uyardı
dediki düşük tehliken var 3 ay
3 aydan sonrada erken doğum riski çok fazla.
neyse bir gün hafif bir kanama geçirdi apar topar hastanede aldığı soluğu 2 gün yatırdılar
ne yaptılarsa olmadı düştü bebeği.
doktoru dedi kesinlikle ameliyat olman lazım riske atmamalısın.
inşallah o ameliyat olacak. aynı şeyi yaşamak istemiyor.
kimiside perde olmasına rağmen sağlıklı hamilelik geçirip doğuruyor.
bana kalırsa ameliyat olmak gerekli a.s.

canım o sorununu çözerek hamile kal
ilk dönemlerde düşük riski olmasa bile erken doğum riskin çok yüksek.
tanıdığım birisi bu yüzden 4. ayında 2 defa düşük etti .
onun bir ameliyatı var o perdeyi alıyorlar rahimden .

rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var

slm cnm.bende çift rahimliyim.yani bendede yarıya kadar bi perde var.bana ameliyat şart dediler.eşimdede varikosel vardı onunda ameliyat olması gerekiyodu.ikimizde ameliyet olmadık.3 sene çocuğumuz olmadı ama tedavi olmadan hamile kaldım.yalnız benim pkosumda vardı.yani asıl hamile kalmama engel olan buydu.neyse kendiliğimden hamile kaldım.doktor düşük olur dedi olmadı.hiç bişeyden kısıtlamadım kendimi.36 haftalık bi doğum yaptım yani bir ay erken dogdu 2300 gr.doğdu ama çok hızlı toparladı kilo aldı gelişimi çok iyi.şu an 17 aylık.yani biz ameliyat olmadık.bence allahın taktirine kalmış.benim çocuğum rahmin sol tarafında bir kistin üzerinde tutundu.diğer tarafındada pkosa bağlı kistler vardı ama hiç bi sorun yaşamadım bence bi süre daha dene.bol bol dua et.allah hayırlısıyla verir inşallah.bu kadar uzun yazmamın sebebi bende çok fazla sorun ve engel yaşadım ama inancımı hiç kaybetmedim.daha ne hastalıklarım var ve şu andada hastayım ama hiç moralimi bozmadım ve allaha sığındım.sende öle yap cnm.allah herşeyin hayırlısını ve en güzelini verir bence

canım benim ablamda bu sorun varmış ve gayet normal yolla çok uğraşmadan hamile kaldı :ecrin_bebek: taki doğum yapacağı anda anlaşıldı rahimde perde olduğu yalnız bazı arkadaşlar çift rahimden bahsetmiş onunkinde sadece perde olduğu söylenildi şimdi yiğenim 6 yaşında.... Yalnız geçen yıl 1 düşük yaşadı senağlama doktorlar perdeden kaynaklandığını bebeğin duvara yapışık döllendiğini söylemişler. şimdi ameliyat oldu hiç bir sorun yok hamile kalabilirsin dediler tekrar hamile kaldı ve tekrar düşük yaşadı senağlama yani allah verdimi duvara falan bakmıyor... Allah en kısa zamanda bebeğini kucağına almayı nasip etsin:Saruboceq:

Bende bir düşük yaşadım ve ardından rahim filmi çekildim ve ona göre rahimde perde yani septum tespit edildi.ve 3 ay önce perde için ameliyat oldum.bence perde çok büyük bir risk doktorlarda perdenin alınmasından yana çünkü basit bir operasyon.perdenin varlığı düşüklere ve özelliklede erken doğumlara neden oluyo.benim tavsiyem perdeyi aldırman.

hepiniize teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için uzun zamandır girmiyordum kulübe paylaşımları gördüm sevindim.Ben şimdilik bekliyorum bakalım zaman neler getirir yada götürür...

MERABALAR .Ben bu klübe yeni üye oldumda biraz acemiyim.yazınızı gördüm.Ben geçen hafta 5.5 aylık düşük yaptımda .Rahimimde perde olduğu anlaşıldı.Eğer siz hamileyseniz mtlaka doktor kontrolün de devam edin . özellikle ünüverste hastanesinde kontrol altında olun.Bazı bölmesi olupta sonuna kadar problem çıkmadan doğum yapanlar var. benimde sadece 1.5 ay tutulabilseydi belki bebeğim yaşardı. Hiç panik yapmayın.

Bende bir düşük yaşadım ve ardından rahim filmi çekildim ve ona göre rahimde perde yani septum tespit edildi.ve 3 ay önce perde için ameliyat oldum.bence perde çok büyük bir risk doktorlarda perdenin alınmasından yana çünkü basit bir operasyon.perdenin varlığı düşüklere ve özelliklede erken doğumlara neden oluyo.benim tavsiyem perdeyi aldırman.

sizdedemi perde vardı. ben daha lohusayım. düşük yaptığım hastane perde var dedi ama daha detaylı filim çektirmedeim. operasyondan çok korkuyorumda rahimimde kesik olur falan diye .bidahaki sefere hamile kalırımda ordan yırtılır diye korkularım var.sizi bayılttılarmı ameliyatta. kanamanız falan varmı.bide kime ameliyat oldunuz güvenilir bir doktorsa banada ismini verirmisiniz.

Ablanız perde ameliyatı olduktan sonramı düşük yaşadı .Acaba düşüğün sebebi neydi bir bilginiz varmı.Neyseki bir çocuğu var benim hiç çocuğum yok.Ameliyat olmayı düşünüyorum ama yine düşük yaparsam diye korkularım var.

Benim merak ettiğim acaba aranızda perde ameliyatı olupta bebeği olan varmı.Çünki ben iki kee düşük yaptım. Ameliyat olmam şart gibi gözüküyo.

evet canım ben yaptım
rahmimde perde olduğunu ilk düşük yaptığımda öğrendim doktorum ameliyete gerek yok böyle hamile kalan var dedi bende olmaktan vazgeçtim ve tekrar hamile kaldım doktor gözetiminde sezeryanla doğum yaptığım için ameliyet sırasında perdemide aldılar şimdi 7 aylık dünyalar güzeli bir kızım var Allahım sanada versin inşallah selamlar

Bende de perde varmis rahimde vajinal ultrasonda görüldü
Rahim filmi cekilmesi önerildi
3 düsük ondan kaynakli olabilirmis
Ne seklide amaliyat olunuyor genel anestezi ilemi
Bilgi verirseniz sevinirim

Bende de perde varmis rahimde vajinal ultrasonda görüldü
Rahim filmi cekilmesi önerildi
3 düsük ondan kaynakli olabilirmis
Ne seklide amaliyat olunuyor genel anestezi ilemi
Bilgi verirseniz sevinirim
Bende de vardı boşuna kaybedilmiş bir 7 yılım var bu nedenle eğer bebek düşünüyorsan hemen aldırmanı tavsiye ederim çünkü riskleri var düşük vs. gibi diğer yorumlarda okumuşsundur zaten, Soruna gelince benimkini genel anestezi ile aldılar sanmıyorum ki lokali olsun ,iyi olma süreci çok kısa zaten 1 1,5 aya kalmaz düzeliyor rahim içi sıkıntı yok ameliyat sonrası ağrı sızı vs. olmadı hiç koter dedikleri bişeyle yakarak almışlar içerden ki bendeki perde çok kalın ve büyük(el kadar) bir dokuymuş,hamile kalmama engel olanda o dokuydu ne yazıkki,sözün kısası hemen kurtul ondan derim :KK9: RAhim filmine gelince HSG istemişlerdir yada Histeoroskopi, kamera altında yapılanı da var sıvı enjekte edildikten hemen sonra çekilen rontgen filmi ile olanıda ki bence oda yeterlidiğerii hem daha pahalı hemde yapan yerler hep özel ve özel fiyatlar istiyorlar açıkcası,bu ilemdeki tek sıkıntı biraz acı verici olması ama 1 dk gibi bir süre için sonrasında herhangi birşey kalmıyor tıpkı bıçakla keser gibi anında kesiliyor acı sıvı verme işlemi bittiği anda korkma.

Son düzenleme:
Bende de vardı boşuna kaybedilmiş bir 7 yılım var bu nedenle eğer bebek düşünüyorsan hemen aldırmanı tavsiye ederim çünkü riskleri var düşük vs. gibi diğer yorumlarda okumuşsundur zaten, Soruna gelince benimkini genel anestezi ile aldılar sanmıyorum ki lokali olsun ,iyi olma süreci çok kısa zaten 1 1,5 aya kalmaz düzeliyor rahim içi sıkıntı yok ameliyat sonrası ağrı sızı vs. olmadı hiç koter dedikleri bişeyle yakarak almışlar içerden ki bendeki perde çok kalın ve büyük(el kadar) bir dokuymuş,hamile kalmama engel olanda o dokuydu ne yazıkki,sözün kısası hemen kurtul ondan derim :KK9:

Cnm cevabin icin sagol
12 gun oldu kurtaj olali bebek gelisemedi 6. Haftada kaldi
Dr perden kanayli tutanimiyor dedi
Simdi rahim iyilessin rahim filminde tam yeti tespit edilsin
O zaman kesin istiyorum
Peki hamile kaldinmi cnmm bebegin oldumu

Merhaba canım
benımde rahımde perde vardı.kasım 2007 de hıstereskopı oldum ben.
Şuanda tÜpbebk tedavısı ıle hamıleyım Çok ŞÜkÜr.
Senın soruların varsa sor ben de seve seve cevaplıyım cnm.
Bende rahim filmi çektirdim tertemiz dedi doktor bısey yok.sonra baska doktora muayene oldum rahimde perde var dedi kafam karıştı

Merhabalar; benim de rahmim de perde var (kalp şeklindeymiş rahimim) rahim filmi çektimek gün beklerken hamile olduğumu öğrendim. Korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım. Doktor düşük riskin var ve erken doğum riskin var diyor. Ama herhangi bir müdahale de bulunamayacağını rahim bebeği atarsa hiç bişe yapamayız dedi. 8 haftalık olduk ama artık rüyalarıma giriyor onu kaybettiğim. Sevincini yaşayamadım. Hamile kalmadan öğrenseydim ameliyatını kesinlikle olurdum. Öncesinden öğrenen herkese tek tavsiyem tedavisini olun bu stresle hamilelik çok zor.

X