Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rota virüs aşısının önemi

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

merih

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
45
1
slm arkadaşlar benim bir aylık bi bebeğim var gecen sağlık ocağına aşı için gittiğimizde 2 aylıkken yapılmaya başlanan rotavirüs aşısını söyledi ebemiz devlet karşılamıyomuş ve 2doz halinde yapılıyomuş tek doz ücreti ise 130 ytl.İnternetten araştırdığıma göre kimine göre gereksiz kimine göre ise gerekli yan etkiside varmıs bu konu hakkında bilgisi olan yaptıran veya yaptırmayı düşünenlerden bilgi rica ediyorum.Şimdiden tesekkürler

Ben yaptırdım bana göre gerekliydi doktorumuzda yaptırmamızı söyledi çünkü rota virüsü havadan bile geçiyor ve bebekleri çok halsiz bırakan kötü bir ishal türü mahvediyor bebekleri yan etkileri artık yok eski yıllarda maymunun birşeysinden yapılmış ozaman bağırsak düğümlenmesi yapmış kaldırılmış şu anki aşılar insanın birşeysi dedi doktor ondan yapılmış yani bir tehlikesi yok ben kendi kızıma yapdım dedi doktorumuz bende yaptırdım bunun üzerine.

benim kuzenimin çocuğunda bu virüs tespit edildi.
günlerce ishaldi çocuk size anlatamam.yemeden içmeden kesilmişti birde kusması derken su kaybı ve kilo kaybı olmuştu.
çapa da araştırıldı ve tespit edildi.
ben onun ne hle geliğini gördüğüm için bende yaptırıcam Allahın izni ile.

X