Öksürüğe çare var mı?

MeLoDi

LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu!
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
16.067
9
gribe yakalandım ve öksürüyorum. ilaç aldım. fayda etmiyor. öksürük için şurup içiyorum birazcık olsun rahatlatmadı beni.
öksürmekten ciğerlerim ağrıyor artık. senağlama
birde 2 gündür gıcık tutuyor su içmekten şiştim. özellikle bugün daha sık tekrarlanmaya başladı. :çok üzgünüm:
öksürüğe iyi gelen bitkisel yöntemler biliyorsanız benimle paylaşırmısınız?

bana da lazım
gecen hafta griptim şimdi gecti ama öksürük basladı gece uyutmuyor birde öksürmekten nefret ediyorum

Geçmiş olsun canım. Öksürüğe zencefil ve bal çok iyi geliyor. Zencefil kök ya da toz olacak, taze değil. 1 tatlı kaşığı balla karıştırıp yut ya da sıcak suyun içine zencefil ve balı ekle, yudum yudum iç. Bir de karabiber ve balı kkarıştırıp yutmak diyorlardı ama o zencefil kadar etkili değil. Umarım yararını görürsün, acil şifalar..

hepinize geçmiş olsun öncelikle
benimde uzun süre geçmeyen gıcık gibi olan öksürüğümü kısa sürede geçiren formül şuydu.
orta boy siyah turpu oyacakla oyup içine 1 yemek kaşığı bal koyuyosunuz.bi bardağın içine otutturuyosunuz.bu işlemi sabah yapıp gece yatarken veya sabah yapıp yatarken içiyoruz.çünkü bal turpun içinde sulanıyor.turptan bardağa sızan balıda içiyoruz.bana ve kızıma çok iyi gelir bu.hatta herkese tavsiye ediyorum yapanlar memnun.
allah şifa versin

Geçmiş olsun canım. Öksürüğe zencefil ve bal çok iyi geliyor. Zencefil kök ya da toz olacak, taze değil. 1 tatlı kaşığı balla karıştırıp yut ya da sıcak suyun içine zencefil ve balı ekle, yudum yudum iç. Bir de karabiber ve balı kkarıştırıp yutmak diyorlardı ama o zencefil kadar etkili değil. Umarım yararını görürsün, acil şifalar..

hepinize geçmiş olsun öncelikle
benimde uzun süre geçmeyen gıcık gibi olan öksürüğümü kısa sürede geçiren formül şuydu.
orta boy siyah turpu oyacakla oyup içine 1 yemek kaşığı bal koyuyosunuz.bi bardağın içine otutturuyosunuz.bu işlemi sabah yapıp gece yatarken veya sabah yapıp yatarken içiyoruz.çünkü bal turpun içinde sulanıyor.turptan bardağa sızan balıda içiyoruz.bana ve kızıma çok iyi gelir bu.hatta herkese tavsiye ediyorum yapanlar memnun.
allah şifa versin

ikinize de teşekkür ederim. bunları deneyeceğim. bişey soracağım turpu tek taraflı mı oyuyoruz. bal nereden bardağa sızacak anlamadım. :sm_confused:

canım öncelikle geçmiş olsun bende öksürüğümü bal ve turpla geçirdim turpu tek taraflı oydum içine bal koydum ve sulandıkça içtim inş faydasını görürsün

herkese geçmiş olsun..
bende çok sık yakalanıyorum malesef..
ballı limonlu sıcak su kısmen rahatlatıyor beni..
.

Sabah aç karnına keçi boynuzu pekmezi için. Bikaç gün içinde öksürüğünüz önce artacak ve sonra yokolacaktır.

canım öncelikle geçmiş olsun eğer evinde varsa hemen 1tatlı kaşığı nar ekşisi iç bak hemen faydasını görceksin test edip onayladım

konu, içeriği nedeniyle "alternatif tıp- şifa reçeteleri" bölümüne taşınmıştır bilginize

arkadaşlar bende genelde sıcak süt içinede bal koyup içerim ...bana iyi gelir...tavsiye ederim...

canım öncelikle geçmiş olsun bende öksürüğümü bal ve turpla geçirdim turpu tek taraflı oydum içine bal koydum ve sulandıkça içtim inş faydasını görürsün

herkese geçmiş olsun..
bende çok sık yakalanıyorum malesef..
ballı limonlu sıcak su kısmen rahatlatıyor beni..
.

Sabah aç karnına keçi boynuzu pekmezi için. Bikaç gün içinde öksürüğünüz önce artacak ve sonra yokolacaktır.

canım öncelikle geçmiş olsun eğer evinde varsa hemen 1tatlı kaşığı nar ekşisi iç bak hemen faydasını görceksin test edip onayladım

formül yazan herkese teşekkür ederim. bunları denemeye çalışacağım. ballı limonlu sıcak su içiyorum a ma benim öksürüğümü kesmiyor. dün balgam söktürücü ilaç aldım. bugün öksürüğüm arttı. :çok üzgünüm:

pekmezle limonu bardağa koy ikisini karıştır güzelim devamlı içmelisin ama geçmiş olsun

X