Hamilelikte sigara içiyor musunuz? Nasıl bırakabilirim?

oh tebrikler canim. Bende hamile kalmadan 1 ay once biraktim sigarayi. cok iciyordum onceden. simdi icilen ortamda bile durmuyorum. kimse darilmasin herkes balkonda icsin veya hic icmesin.

oh tebrikler canim. Bende hamile kalmadan 1 ay once biraktim sigarayi. cok iciyordum onceden. simdi icilen ortamda bile durmuyorum. kimse darilmasin herkes balkonda icsin veya hic icmesin.

teşşekkürler canım bende dünden beri içmedim içmiycem inşallah

utanarak söylüyorum 8 haftayı geçgin bi süredir hamileyim günde 2 bazen 3 sigara içiyorum bırakmak için ne yapmam lazım
bende hamıle kalmadan once tek tuk ıcıyordum.tedavı surecınde de bırakamıstım ama ne zaman hamıle oldugumu hıssetmeye basladım kendılıgımden sıgara ıcme ıstegı gıttı hamıle oldugumu ogrendıgım gunden berı agzıma tek bır sıgara almadım.
o mınnacık yavrucaga nasıl kıyarım.benımle bırlıkte nefes alıyor.her aldıgım nefes ıkımızın artık onu nasıl zehırlerım.sende boyle dusun canım.arkadasların dedıgı gıbı hele bır hareket etmeye baslasın o zaman daha cok uzuluceksın ıctıgın ıcın.
sıgara canın ıstedıgınde elını karnına koy ve bebegını hıssetmeye calıs.
ınsllah bır daha hıc ıcmezsın.

ben hamile olduğumu öğrendiğim andan itabaren 1 tane dahi içmedim bende düşünüyodum hamile kalsam nasıl bırakıcam diye allah yardım etti valla zaten ilk 4 ay sigara kokusundan tiskindim midemi bulandırdı şimdi 7 aylık ve eşim içiyo halada kokusuna dayanamıyorum ve nefret ettim artık sigaradan hem bebeğim için hem kendim için en iyisi bu oldu allah bi kolaylığını veriyo ilk üç ay çok önemli çocuğun oluşumu damarları vs herşeyi o ay içinde oluyo o yüzden bırakman senin içinde bebeğin içinde iyi olacak

kızlar pasif içicilik bile bebeğinizi hasta etmeye yetiyor. yanınızda içilmesine bile izin vermeyin. evimde kimseye içirtmiorum eşim annem balkonda içiorlar ve sonra geliorlar. çocuklarda akciğer kanseri oranı artmış tek sebebi anne baba içiciler. astım bronşit ve daha bir çok bebekken çıkmayan çocuklukta ortaya çıkan hastalıklarda artış varmış. emzirme döneminde de sütten direkt anneye geçtiği için o dönemde de içilmicek. ben gerçek bir tiryakiydim. sabah sigara içmek için kalkardım.. bebeğime kıyamadım. kızlar etrafta duyuorsanız yok ben içtim bebeğim sağlıklı filan diye kardeşimde astım ben de 20 yaşından sonra uyku apnesi çıktı tek sebebi annemin gebelikte içmiş olması. yani sonradan görüorsunuz zararlarını

evet insan istedigi zaman yapabilir birakabilir bence ...iradene sahip olup birakman ne kadar guzel benimde 3. hamileligim ve ben sigaradan tiksindim kokusu bile kusturuyor beni ve bana simdi kizin olacak kizda sigaradan tiksinirsin dediler kafam karisik ben oglan bekliyorum ama ... tabi ilk basta eli ayagi duzgun ve hayirli evlat olsunda ...

Selamlar ,
Öncelikle arkadaşım sigarayı bıraktığın için tebrik ederim..En doğrusunu yapmışsın.. kaydirigubbakcemile5

Ben sigara kullanmıyorum ama eşim çok fazla içiyor sizce bu sorun olur mu :uhm:

35 yaşındayım. Tüp bebekle gebe kaldım.
20 yaşımdan beri günde 2 paket sigara içiyordum.
Hamile olduğumu öğrendiğimde sigara içme isteğimde hiçbir değişiklik olmadı.
sadece daha hafif bir sigaraya geçtim ve sayısını 10-12 arasına indirmeye çalıştım.
2.ayımda hafif bir kanamam oldu ve doktorum en az 20 gün yatacaksın dedi.
Yine içmeye devam ettim.
Sonra bir mucize oldu ve bulantılarım başladı. Zaten Kent'in en az nikotinli sigarasını içiyorum, tadı berbat, hiç tatmin etmiyor; üstüne bir de bulantılar ve kusma... Sigaradan tiksindim...
Şu an doğumuma 2 hafta kaldı! O zamandan beri 1 tane bile içmedim. Canım ister gibi olduğunda hep aklıma son içtiğim tatsız sigaralar ve bulantılar geliyor!
Ben bu gazla herhalde bir daha da içmem bu mereti!

Ama içenleri de çok iyi anlıyorum. Bu öyle hop diye bırakılıcak bir şey değil!
Uzaktan gazel okumak kolay! Ama pratikte hiç kolay değil.
Ya demir gibi bir irade;
Ya da benimki gibi bir mucize gerekiyor!

sevgiyle kalın...

merhaba kızlar sigarayı bırakanları terik ediyorum darısı tüm içenlere. Allah çocuklarınızı sizlere bağışlasın. ama bir şey demek istiyorum, bir arkadaşım bulantıları başlayana kadar içti 2 aylıkken bıraktı ve bulantılar geçince yine başladı,günde 5-6 tane. bebeği doğdu 4 aylık şimdi, emziriyor ve hala içiyor. peki bebeği nasıl mı? ilk doğduğunda 3kg idi arkadaşım çok sevindi sağlıklı ve beslenmiş diye, ama şimdi 4 aylık bebek 2 aylık gibi duruyor gelişmiyor ve devamlı göğüs hastalığı var, burnu tıkalı, nefes almada zorlanıyor ve arkadaşım sigaradan olduğunu kabul etmiyor. ona çok üzülüyorum, ne olur onun gibi yapmayın. bıraktıysanız tam bırakın bunun 3 tane 5 tane hesabı yok, onun için bir nefes bile aynı etkiyi gösterebilir. öptüm hepinizi.

benım 2 gun sonra 7 hafta olacak bırakalı.ben de gunde 3 e düşürmüştüm.ama hamıleliğimin ilk zamanlarında7-8 tane içiyodum.o kadar pişmanımkı içtiğim o sigaralara.inşallah başlamayız tekrar.öyle bi illet ki çünkü biliyorum kı 1 tane yaksam arkası gelecek:KK43:

yaklaşık bir yıl önce bıraktım. aylarca depresif halde dolaştım. normal kilom 55 civarıydı. ekim ayında hamile kaldığımda 67 kiloydum. yani bana 12 kiloya maloldu. hamileliğimin yedinci ayındayım. korkumdan toplam 5 kilo aldım. daha alsam hiç önemli değil, tombişim ama kızım sağlıklı. hepsini doğumdan sonra vereceğim. bırakın sigarayı havasız kapalı mekanlarda bile kızımın oksijeni azalıyor diye fazla kalamıyorum.....

bende 2 aylık hamıleyım bırak mak ıstıyorum calısıyorum yanıma almıyorum ıcmeyım dıye ama dayanamayıp arkadaslardan alıyorum offf bılıyorum zararını ama nabcam bılmıyorum kafaya koydum ama beynımde bıtıremıyom yaa

bende 2 aylık hamıleyım bırak mak ıstıyorum calısıyorum yanıma almıyorum ıcmeyım dıye ama dayanamayıp arkadaslardan alıyorum offf bılıyorum zararını ama nabcam bılmıyorum kafaya koydum ama beynımde bıtıremıyom yaa
Ben de bırakamıyorum maalesef. Azalttım ama yarı yarıya:KK17:

Komşum bir iki içerdi çocuğun burnu tam olusmamisti Dr sigaradan dedi cnm allah korusun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Nerden baksan on yıldır sıgara ıcıyordum bırak dıyenlere esıme anneme babama hep dedıgım bana bu sıgarayı bebegımden baska kımse bıraktıramazz olurdu.8aydan sonra 25nısanda 4haftalık hamıle oldugumu ogrendım paketımde 2tane sıgaram vardı ogun ıkısınıde ıctım.26nisandan bu yanada Allahıma sükürler olsun agzıma bitane bile sürmedım.su sıtede goruyoruz ıste binlerce ınsan evlat shıbı olmak ıcın vermıceklerı yapmıcakları sey yok Allah bıze nasıb etmıs ama neymıs bırakamıyomusumm!! Ben 8ayda ne hale geldım ben boyle olduysam yıllarca ugrasıp bebegı olmayanlar ne haldeler bır bebek sahıbı olabılmek ıcın ne fedakarlıklar yaparlar ama sız daha evladınız ıcın zıkkım bıseyden vzgecemiyosunuz ne dıyımm Allah bebegınızı korusun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Nerden baksan on yıldır sıgara ıcıyordum bırak dıyenlere esıme anneme babama hep dedıgım bana bu sıgarayı bebegımden baska kımse bıraktıramazz olurdu.8aydan sonra 25nısanda 4haftalık hamıle oldugumu ogrendım paketımde 2tane sıgaram vardı ogun ıkısınıde ıctım.26nisandan bu yanada Allahıma sükürler olsun agzıma bitane bile sürmedım.su sıtede goruyoruz ıste binlerce ınsan evlat shıbı olmak ıcın vermıceklerı yapmıcakları sey yok Allah bıze nasıb etmıs ama neymıs bırakamıyomusumm!! Ben 8ayda ne hale geldım ben boyle olduysam yıllarca ugrasıp bebegı olmayanlar ne haldeler bır bebek sahıbı olabılmek ıcın ne fedakarlıklar yaparlar ama sız daha evladınız ıcın zıkkım bıseyden vzgecemiyosunuz ne dıyımm Allah bebegınızı korusun

aynı fikirdeyimm.. gebeliğimi öğrendiğim ilk günden bu yana ağzıma 1 kere değdirmiş değilim. zaten sigaradan kurtulmak için gebelik bir fırsat. değerlendirin mide bulantınızdan kusmalarınızdan zaten içemiceksiniz..boşu boşuna şimdiden o yavruların vebaline girmeyin...

günde yaklaşık 1 paket sigara içiyordum hamile kaldığım ay tabi henüz hamile kaldığımı bilmiyorum diyorum ki kendi kendime bu sigara nasıl bi illet ciğerlerim ötüyor ramazanda bırakayım bari dur şunu da içime çekmeden içiyim de elim boş kalmasın yarısında atarım şeklinde sigarayı içtim yalnız hamile olduğum belli değil bırakın belli olmayı hayali bile yoktu
neyse eşime dedim aşkım ben sigarayı bırakıcam annem babam da bırakmış dedim o da valla süper olur diye sevindi kendi de içmiyor çünkü
neyse ben o ay adet günü takibi yapmadım önceki ay da yapmamıştım hangi gün adet olacağımı bilmiyorum bugün yarın olmam gerek derken geçmiş aylara dönük bi hesap yaptım adetim 6 gün gecikmiş Allah Allah hiç bu kadar gecikmezdi filan diyorum pcosluyum ve 100 kiloyum of pof derken test yapıyım bari dedim 6. günün sabahı testş yaptım anında 2. çizgi koyu çıktı bu ne filan derken inanmadım bir daha test yaptım aniden yine ikinci kırmızı çizgi çıktı o an şok geçirdim inanamadım ne hissedeceğimi şaşırdım gittim bi sigara yaktım balona çıktım sigaraya baktım ben seni bırakıcam senin yüzünden kalbi içmde atan ihtiyacını benden karşılayan bebeğime zarar veremem dedim ertesi gün baktım pakette 11 sigara var durdukça da içesin geliyor aldım kırdım hepsini çöpe attım ve bir daha içmedim bebeğime bu kötülüğü yapamam tiksindim mi hayır canım istiyor mu evet çok ama içmicem Allahın izni ile bebeğime kendi ellerimle zarar vermicemEn Büyük TÜRKİYE:nazar:

X