Hamilelikte sigara içiyor musunuz? Nasıl bırakabilirim?

nehiriver

09 10 09 saat 9 05 :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
7.978
75
utanarak söylüyorum 8 haftayı geçgin bi süredir hamileyim günde 2 bazen 3 sigara içiyorum bırakmak için ne yapmam lazım

canım 3 tane yle duruyosan bırakırsında
ben anında kestım kaydirigubbakcemile5
sukur yanı
bebegını dusun

ah canim be napiyosun sen,nolur alinma ama gercekten inatla ,evladim icin dunyayi silerim,sigarada neymis diyip firlatip atarsan bidaha aklina bile gelmez,,,,,,,,,,,niye bunu yapmiyosun,,evladina bukadar zarari olan biseyi evinde biri icecek olsa uyarman gerekirken,sen yapiyosun,dogru degil sende biliyosun,bence istesen basarirsin,birakamiyom diye bisey yok,benim 40 senedir sigara icen kaynatam bi gunde sigarayi birakti ve 7 aydir icmiyo,aklina bile gelmiyo adamin,sen niye yapamiyosun ki,,,

ah canim be napiyosun sen,nolur alinma ama gercekten inatla ,evladim icin dunyayi silerim,sigarada neymis diyip firlatip atarsan bidaha aklina bile gelmez,,,,,,,,,,,niye bunu yapmiyosun,,evladina bukadar zarari olan biseyi evinde biri icecek olsa uyarman gerekirken,sen yapiyosun,dogru degil sende biliyosun,bence istesen basarirsin,birakamiyom diye bisey yok,benim 40 senedir sigara icen kaynatam bi gunde sigarayi birakti ve 7 aydir icmiyo,aklina bile gelmiyo adamin,sen niye yapamiyosun ki,,,

çok haklısın :KK43:senağlama

valla ben 28 haftalık hamıleyım ve 18 gun öncesine kadar ben de içtim.ben de 1,5 paket içiyordum hamıle kalmadan önce sonra 7-8 e düşürdüm sonra 5 e en son senın gibi 3 e.sonra dedımkı kızım napıyosun sen.senın için şu an zor biliyorum çünkü henuz hareketlerını hıssetmıyorsun.hele bi içinde oynamaya başlasın bak o zaman nasıl kahrolucaksın her içtiğinde.18 gundur elıme almadım inşallah da bıdaha almam çünkü daha emzırıcez bebeklerimizi.inan şu an daha önce bırakmadığıma delı gıbı pişmanım bırakır nırakmaz kızımın hareketleri arttı inan.ona daha çok oksijen gıdeceğini daha rahat nefes alacağını düşün 3 taneye dayanan onu da bıraklır merak etme.beklıyorum guzel haberlerini.

bende içiyordum 2 aylık olana kadar günde 1 tanede olsa içtim
ama sonra tiksinmelerim kusmalarım başladı
sigaranın kokusunu kaldıramadım
sonra zaten Allah ın sana verdiği o mucize içinde kıpır kıpır oluoyor ya ona bişey olursa diye düşünmeye başlıyorsun
o hareketleri hissetmedğin zaman hemen kendi kendini sorguluyorsun bırakırsın cnm
yeterki iste
bebeğine zarar gelmesini istemezsin değimi üzülme...

inşallah kızlar bu gece itibariyle bırakıyorum bakalım inşallah dayanıcam

insallah bırakırsın arkadasım. ben de 10 küsür yıldır ıcıyordum. ama hamıle kalmaya karar verdıgımde bıraktım. gecen sene şubatta bıraktım. bu şubatta oglumu kucagıma aldım. cok sukur ıyı kı ıcmemısım. eger benım yuzumden oglumda bır kusur olussaydı kendımı affetmezdım hem de sıgara yuzunden. dayanamasam ben dayanamazdım. ama lutfen yavrunu düşün. bazıları sıgara ıctıgı halde cocukları saglıklı oluyor dıye sakın dusunme, sıgaradan kımseye hayır gelmez.

insallah bırakırsın arkadasım. ben de 10 küsür yıldır ıcıyordum. ama hamıle kalmaya karar verdıgımde bıraktım. gecen sene şubatta bıraktım. bu şubatta oglumu kucagıma aldım. cok sukur ıyı kı ıcmemısım. eger benım yuzumden oglumda bır kusur olussaydı kendımı affetmezdım hem de sıgara yuzunden. dayanamasam ben dayanamazdım. ama lutfen yavrunu düşün. bazıları sıgara ıctıgı halde cocukları saglıklı oluyor dıye sakın dusunme, sıgaradan kımseye hayır gelmez.

haklısın arkadasım çok haklısın bu saat itibariyle bırakma kararı aldım sizlerin yazılarının çok büyük etkisi var beni motive ediyorsunuz saolun

icmiyorummm..
hamile kalmadan 1 ay once biraktim..bebek istedigim anda yani..
onun kucucuk bedenini zehirlemeye hic hakkim yok.
hamileliginde sigara icen annelerin cocuklari okul caginda gec algilama problemi yasiyorlarmis
lutfen bunlari dusun ve birakk

icmiyorummm..
hamile kalmadan 1 ay once biraktim..bebek istedigim anda yani..
onun kucucuk bedenini zehirlemeye hic hakkim yok.
hamileliginde sigara icen annelerin cocuklari okul caginda gec algilama problemi yasiyorlarmis
lutfen bunlari dusun ve birakk

bıraktım az önce canım ya :KK43:

niye :KK43:( b öyle yapıyosun :)) bikaç gun depresif ve mutsuz olabilirsin ama geçecek.Afferin sana bu arada inşallah içmemişsindir.

nehiriver canım sana şu örneği vereyim belki sana destek olur bir arkadaşım sadece sigara içtiği için bebeğini kaybetti canım bırakman gerekiyor ben sana güveniyoruym bırakırsın sen :1hug:

nehiriver canım sana şu örneği vereyim belki sana destek olur bir arkadaşım sadece sigara içtiği için bebeğini kaybetti canım bırakman gerekiyor ben sana güveniyoruym bırakırsın sen :1hug:

saol bitanem dünden beri içmedim bu konuyu açmamın nedenide sizlerin bana destek olmasıydı hepiniz saolun

canım tebrik ederim çok sewindiim sigarayı bıraktığna içme tatlım hatta içilen ortamdada bulunma canın çekmesin hemde bebeğni zehirleme..
darısı bütün annelerin başına bende çok içiyodum hamile olduğmu öğrendğim gün bıraktım keşke daha önce bıraksaymışım..

canım tebrik ederim çok sewindiim sigarayı bıraktığna içme tatlım hatta içilen ortamdada bulunma canın çekmesin hemde bebeğni zehirleme..
darısı bütün annelerin başına bende çok içiyodum hamile olduğmu öğrendğim gün bıraktım keşke daha önce bıraksaymışım..

saol canım bıraktım içmiycemde içirmiycemde :)

X