Bebek Beslenmesi bana muhallebi tarifi verirmisiniz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

KuzeyEge

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
4.050
269
45
akşam kızıma ilk defa muhalelbi yedirdim 1 bardak suda pirinç ununu kaynattım içinede 7 tahıllı gece mamasından koydum 5 ölçek falan muhalelbi kıvamında oldu ve kızıma yedirdim( tadı çok kötüydü gerçi) ama açıkçası bilerek yapmadım sadece denemek istedim çok olmadığı içinde kızım yedi yeni ve güzel cokacimcoook tarifler istiyorumki kızım zevkle yesin

selamlar canım..Allah bağışlasın evladını canım..benimde iki tane var..artık büyüdüler benimkiler..ama canımda çıktı tabiiiii...ben sana vereyim canım ..oldukça hafif ...bir su bardağına yarısı su yarısı süt tencereye koy..iki yemek kaşığı toz şeker...bir çay bardağı un...pişiriceksin..ılnmaya bırak..daha sonrada hazır mamadanda bir iki yemek kaşığı ilave edebilirsin..güzel oluyo..ben öyle yapardım..tavsiye ederim...kızın beğenecektir..sağlıcakla kalın ...

selamlar canım..Allah bağışlasın evladını canım..benimde iki tane var..artık büyüdüler benimkiler..ama canımda çıktı tabiiiii...ben sana vereyim canım ..oldukça hafif ...bir su bardağına yarısı su yarısı süt tencereye koy..iki yemek kaşığı toz şeker...bir çay bardağı un...pişiriceksin..ılnmaya bırak..daha sonrada hazır mamadanda bir iki yemek kaşığı ilave edebilirsin..güzel oluyo..ben öyle yapardım..tavsiye ederim...kızın beğenecektir..sağlıcakla kalın ...

İlginiz için çok teşekkürler sizinde çocuklarınızı Allah bağışlasın

Balkabaklı bebek muhallebisi

Malzemeler:
150ml süt
Yarım dilim balkabağı
1 tatlı kaşığı tepeleme pirinç unu

Yapılışı:
Balkabaklarını ince tatlı dilimi şeklinde doğrayıp tencereye koyun. Kısık ateşte yumuşayana kadar pişirin, buharda da pişirebilirsiniz, kabağınız susuzsa biraz su ilave etmeniz gerekebilir. Pişen balkabaklarını iyice ezin. Süte pirinç ununu katarak muhallebiyi pişirin ve pişen muhallebiye balkabaklarını ilave edin.

süt yerine su kullanıyorum sonra biraz kendi sütümden ekliyorum eğer sütünüz yoksa devam mama kullanabilirsin.150 ml suya 4 ölçek mama.

Balkabaklı bebek muhallebisi

Malzemeler:
150ml süt
Yarım dilim balkabağı
1 tatlı kaşığı tepeleme pirinç unu

Yapılışı:
Balkabaklarını ince tatlı dilimi şeklinde doğrayıp tencereye koyun. Kısık ateşte yumuşayana kadar pişirin, buharda da pişirebilirsiniz, kabağınız susuzsa biraz su ilave etmeniz gerekebilir. Pişen balkabaklarını iyice ezin. Süte pirinç ununu katarak muhallebiyi pişirin ve pişen muhallebiye balkabaklarını ilave edin.

süt yerine su kullanıyorum sonra biraz kendi sütümden ekliyorum eğer sütünüz yoksa devam mama kullanabilirsin.150 ml suya 4 ölçek mama.

çok teşekkürler balkabağı bağırsaklarıda çalıştırır hem değilmi

evet canım bebeğin kabızlığı sorun varsa çok iyi geliyor.Balkabağı püresi bölümünden balkabağının faydaları yazmıştım orda bakabilirsin.

Bugün şu muhallebiyi yapmayı düşünüyorum.2 su bardağı suyun içinde bir çorba kaşığı pirinç,bir tatlı kaşığı irmik,bir tatlı kaşığı mısır unu pişirecem.Hazır olunca 4 ölçek devam mama ve bir dilim armut eklerim.Umarım bebeğim yer.Pirin. yerine pirinş kullanabilirsin ve bebeğin sevdiği meyve ekleyebilirsin.
Kabızlığı varsa armut iyi gelir,ishali varsa muz,şeftali iyi geliyor.

Formül Sütle Muhallebi Yapımı...

ınek sütü 1 yaşına kadar önerilmediğinden mama ile hazırlanması önerilmektedir.

Malzemeler:
• 1 su bardağı su (200 ml)
• 3 silme tatlı kaşığı pirinç unu
• 6 ölçek Devam Biberon Maması*

Hazırlanışı:
1 su bardağı su ile 3 silme tatlı kaşığı pirinç unu pişirilir ve ocaktan indirdikten sonra içerisine 6 ölçek Devam Biberon Maması* ilave edilip, iyice karıştırılır.

ınek Sütü ile Muhallebi Yapımı...
250cc süt, 1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı şeker. Yapılışı: Soğuk süte pirinç ununu ilave edin. Karıştırarak pişirin. Muhallebi koyulaştığında ateşten alın. Üzerine şeker ilave edin. Eğer bebeğiniz daha az şekeri kabul ediyorsa şekeri 1 tatlı kaşığı koyun. Tatlı besinlere alışması iyi değildir.

bebeğim 125 cc su ile yaptıüım muhalelbiyi bitirmiyor ama bu muhallebiyi sulu yaptığımda biberonla tamamını içiyor normalmi sizce?birde ben katı yapıp alışması için onumu yedirmeliyim yoksa biraz daha sulu yapıp biberonla içirmeye devammı etmeliyim ikisi arasında bi fark olurmu?

Benimki de böyle yapıyor ben de önce yebidiği kadarıyla katı veriyorum kalanı sütün içine katıyorum.Bu şekilde katı yemeklere alışıyor hem de gerekli besini almış oluyor.

X