Acil yardım bira mayası

strangellucky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2007
409
3
39
Arkadaşlarrr içinizde süt artırmak için bira mayası içen varmı varsa nasıl içiyorsunuz acil yazarmısınız....

sütünü artırmak için bozayı tavsiye ederim canım..
o da mayalı bir içecek ve süper süt yapıyo dene mutlaka cokacimcoook
bira mayası hakkında ise fikrim yok...

Selam canım, ben daha 3-4 günlükken sütü azalan, ve bebeği 600 gr veren, ve evde görümce,kayınvalide, kayınpederle dolup, gürültülü olarak yatakodasına kapatılan bir anne olarak inşallah sana yardımcı olabilirim.
Birincisi stresten uzak dur, tecrübeli ve senin tarafından biri olsun yanında .Başka kimseye gerek yok.. Her emzirmeden sonra 2 bardak su iç. Gün içinde boza, soğan, bulgur, ve armut mutlaka tüket!!!!
Evet benim doğum doktorum da bira mayası yut dedi.Yada su ile karıştırıp iç demişti. Birilerinden de duymuştum maya yuttuklarını. ama bira mayası olarak kimse bişey diyemedi, o başkasır dediler.
Bende pak maya var ya hani hamur gibi küp küp olan. Ondan alıp , mercimek tanesi kadar yuttum her gün.... Gerçekten de akşama doğru göğüslerimin sertleştiğini ,dolduğunu hissettim.
Bi dene sende....
Varsa sormak istediğin başka bişey sorabilirsin. Bide duygu arkadaşım buğdayı kaynatıp suyunu içmeyi söylemişti.
Allah sütünü bollaştırsın canım.

ayy nunucum şimdi nasılsın peki canım yaa?anlayışsızlık ne kadar zor bi durum demi canım.inşallah hepsi seninle yaşamıyodur

Napalım işte , geçti o günlerde, ama içimde kaldı ya. Dilerim allahtan o insanlarda süt veremezler , benden beter geçirirler...
Bu beddua değil tabii ama.. Allah affetsin de , çok içimi acıttılar...
Ondan sonra zaten süt azaldı mama takviyeli devam ettik. Biraz biraz sütüm var ama doyuracak kadar değil galiba.. Çok da anlamıyorum ben aslında. Bizimki memeyi bırakmak istemiyo ben azdır gibi sütüm diye düşünüp ben çıkarrtıp mama veriyom hemen..Beni biraz yalancı emzik gibi kullanıyo sanki. Sağdığım zaman 130-100 cc çıkartıyodum. Geçen emzirdikten sonra anca 30cc çıkartabildim , artık azalıyor galiba..
4 gün sonra 7.ayı bitecek bu saate kadar azmederek uğraştığım için yinede mutluyum. Allah yinede bolluk bereket versin sütüme..

inşallah canım.ama sütün bitse de üzülme.anne sütünün en kaliteli olanı ilk 6 aydır.valla daha uzun emse daha iyi olur ama emmezse de üzülmem şahsen.

ben bira mayası değil de normal maya çok içtim... acayip süt yapıyo gerçekten... bozayı da dene...

mayayı portakal suyunun falan içine at da iç... başka türlü içemezsin... çok iğrenç çünkü...

X