Evlendikten sonra gurbete giden ve ailesini çok özleyenler buraya..

seymabektas

Prensesim.. Güzel Kızım..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
253
2
34
kızlar ben 9 ay önce evlendim. bekarken trabzonda ailemle yaşıyordum. ama şimdi evlendikten sonra eşimin işi dolayısıyla kıbrısa yerleştik. ve yeni olduğu içinmi bilmiyorum ailemi çok özlüyorum. annemi, babamı ve benimle arkadaş gibi büyüyen abimi çok özlüyorum. ahhhh ahhh trabzon çok özledim seni. ama yazın gidicem inşl. yokmu gurbette olanlar????CADIARZUbenneyaptımkibenneyaptımki

Son düzenleme:
hic degilse vatanindasin,baktigin herkes senin insanin,senin dilini konusuyolar,kafan estimi,tak ettimi atlar arabana gidersin,,,

ben 98de buraya geldim ,o gun bugundur icimde olan ozlemi,anlatmaya kelime yok,onun icin hic anlatmiycam,ama sunu diyim beterinn beteri var haline sukret,,,yerimseniben

umarim hersey istedigin gibi olur,mutluluklar dilerim canim:Saruboceq:

hic degilse vatanindasin,baktigin herkes senin insanin,senin dilini konusuyolar,kafan estimi,tak ettimi atlar arabana gidersin,,,

ben 98de buraya geldim ,o gun bugundur icimde olan ozlemi,anlatmaya kelime yok,onun icin hic anlatmiycam,ama sunu diyim beterinn beteri var haline sukret,,,yerimseniben

canım allah sabır versin ne diyim. ama gurbette olmak çok zormuş bekarken anlamıyosun ne olacak diyosun ama şimdi herşeyi daha da iyi anlıyorum. rabbim herkesin gönlüne göre verir inşl.yerimseniben

cnm benım bende gurbetdeyım bende samsundan ankaraya gelın geldım 2 sene olcak mayısda evlenelı gercekten cok zormus gurbet ailemi cokkkkk ah samsun ahhh az kaldı nasıpse gıdecegım onumuzdekı ay

ben 98de buraya geldim ,o gun bugundur icimde olan ozlemi,anlatmaya kelime yok,onun icin hic anlatmiycam,ama sunu diyim beterinn beteri var haline sukret,,,

umarim hersey istedigin gibi olur,mutluluklar dilerim canim

cnm gercekten halımıze sukretmelıymısız nasıl sabredıyorsunsenağlama

Canım benim ya her zaman beni güldüren sen bu sefer ağlattın... İlk defa...

Gurbeti bilmezdim taa ki bu sene ablamı Didim'e gelin gönderene kadar zormuş gerçekten çok zor...

Ama bütün gurbetteki arkadaşlarımız için temennimiz mutlu ve huzurlu olmaları...

Canım benim ya her zaman beni güldüren sen bu sefer ağlattın... İlk defa...

Gurbeti bilmezdim taa ki bu sene ablamı Didim'e gelin gönderene kadar zormuş gerçekten çok zor...

Ama bütün gurbetteki arkadaşlarımız için temennimiz mutlu ve huzurlu olmaları...

canim benim yaaa,kurban olurum ben sana,bende senin her zaman mutlu huzurlu olmani dilerim canim,:Saruboceq:Şeniz

bende varim 3buck sene oluyor yurtdisina geldim ailemse türkiyede cok özlüyrum onlari.2ay önce dogumuma geldiler ama resmen burnumda tütüyolar.keske onlari birakip gelemseydimyaaaaaaaa cok zormussenağlamasenağlama

elis seni cok iyi anlyiorum canimyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.keske türkiyede bi sehirde olsaydim en azindan kendi dilimi konusur anlasirdim burasi tamamen yabanciyaaaaaa.türkiyede olanlar cok sanslisinizzzzz

gurbet bazen kılometre ötede değil yanıbasınızda da oluyo kızlar....o gurbet daha koyuyo adama...daha bı yakıyo ,çekilmıyorrr

ben de bundan tam 7 ay önce ankaradan istanbula gelin geldim.ilk başlarda o kkadar zorlandım ki.bunalıma girdim hatta.hala alıştığım sölenemez ama artık alışmaya çalışmam gerektiğini anladım en azından.

gurbette olmak zor iş .evlenmeden herşey toz pembe gozukuyor.evlendığın gunun sabahı anlıyorsun ne kadar zor olduğunu ama iş işten geçmış sayılıyor.her zaman annen baban vede tum sevdıklerın yanında olmuyor sen de onların yanında olamıyorsun tabıkı bu ülkemız dışındakı arkadaşlara daha zor .dort sene oldu bende ıstanbuldan gelın geldım bursa ya kolay alışılmıyor ama alışmak zorundasın ne yapacaksın kı .eşimin bır lafı var benım çok beğebdığın
rabbım kimsenın omuzuna yukleye bıleceğinden daha fazla yuk koymazmış.hayat bır sınav değil mi ?buda bızım ımtahanımız sabırla geçeceğiz inşallah

ben de bundan tam 7 ay önce ankaradan istanbula gelin geldim.ilk başlarda o kkadar zorlandım ki.bunalıma girdim hatta.hala alıştığım sölenemez ama artık alışmaya çalışmam gerektiğini anladım en azından.

canımsın ya tatlım en azından türkiye sınırları içindesin bende 6 aydır antalyadan lefkoşaya geldim alışmaya çalışıyorum bende ama olmuyo :1no2: sanırım depresyona da girdim sevmeye çalışıyorum burayı ama yok yani bulamadım seveceğim bi yerde ki (kıbrıslı arkadaşlar kızmasın ama )neyse gene hayırlısı olsun diyelim sende sıkma canını rabbim başka ayrılık vermesin.:Saruboceq:

Ben bir gurbet türküsünde
Akşamın mavi örtüsünde
Öyle durdum bekliyordum
Geçmeyenler köprüsünde
Bağlandım kör düğüm oldum
Yolların şaç örgüsünde

Ah şu eller eller eller
Gurbet eller yetti gayrı
Birbirini çok sevenler
Böyle durmaz ayrı ayrı

Sen bir yerde ben bir yerde
Ayrı düştük aynı yerde
Senden önce bilmiyordum
Şimdi düştüm ben bu derde
Gurbet olmuş sıla olmuş
Ayrılık var varya serde

Ah şu eller eller eller
Gurbet eller yetti gayrı
Birbirini çok sevenler
Böyle durmaz ayrı ayrı

Evet yurt dışına giden arkadaşlar varken bizler halimize şükredelim. Hiç değilse istediğimiz zaman ailemizin yanına gidebiliyoruz.

elis seni cok iyi anlyiorum canimyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.keske türkiyede bi sehirde olsaydim en azindan kendi dilimi konusur anlasirdim burasi tamamen yabanciyaaaaaa.türkiyede olanlar cok sanslisinizzzzz

evet canim gurbet gercekten cok zor,hep derim toz pembe hayallerim vardi,gurbete geldim,pembesi gitti tozu kaldi diyee,ne yapalim canim,saglik olsun,Allahim sanada ve tum gurbetteki arkadaslarimin yardimcisi olsun,kendine iyi bak canima.s.

ben de gurbetteyim..buraya küçük bir şehre ilceye gelin geldim..cok zor..hala alısamadım nerdeyse ıkı yıllık evlıyım..ne evımı benımsedm ne yasadgm yerı..hatta nefret bıle edıyor buradan..Allahım kurtarsn tez vakıtte..kavustursun benı yerımeyurduma hayırla..cok zor yasamadan anlasılmıyor..kesnlıkle askın gözü körmüş..yoksa ben ne akla hızmet kalkıp gelırdım buralara..

Son düzenleme:
gurbet gurbetir insan memleketinde oldumu daha rahat hissediyor kendini oysa 1.5 saatlik mesafede oturuyorum ama yinede 2 ayda bir ancak gidebiliyorum memleketime

X