yürüteç zararlı mı?

h.mine

Nirvana
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
1.052
7
arkadaşlar size bişey sorucam hiç doktoruna danışan var mı acaba yürüteç zararlı mı biliyorum henüz çok erken biliyorum ama babanemiz tutturdu torunuma yürüteç alıcam diye henüz bastırmıycam boyunu yüksek tutucam hoppala gibi otursun diye ama pek iyi şeyler söylemiyolar sizce karşı çıksammı henüz doktorumuza danışmadım salı günü randevu ama babanemiz illa bu hafta sonu alıcam diyo ne yapayım ya doktorumu arasam bunun içinde rahatsız etmek istemiyom bi akıl verin ne olur.

doktora danımasmakta fayda var tabıı ama
benım esım zararlı oldugunu dusunerek kesınlıkle kullanmayacagız dedı hıc heveslenmedım bıle

Ben 7.ayda kullanmıştım oğluma, hiç de bir zararını görmedim doktorumuza da danışmamıştık ama siz danışın yine de..

Ben çok istedim ama eşim şiddetle karşı çıktı...
Yürüteç olmayınca zor oluyor bir işin oluyor yürütece bırakıp işini hallediyorsun...

doktoruna sor canım , benim bildiğim zararlı olduğu ama aramızda kullanan arkadaşlar var.. her konuda olduğu gibi bunda da mutabakat yok doktorlar arasında :nazar:

benim doktorumda onemiyor en cok kazalar yurutecte oluyor diyor
cevremdede gorumcemlerden filan duydugum kadariyla kalca cikikligi yapiyormus yurutec hakkinda hic iyi seyler duymadim

biz daha ilk kontrolümüzde doktorumz "siz şimdi heves eder herşey alırsınz.sakın yürüteç almayın" dedi.bize hediye gelmişti yürüteç,başka birşeyle değiştirdik.

yürüteçlerden bebekler çok hoşlanıyor mutlu oluyorlar.Uzun süreli ve erken kullanmadıktan sonra problem olmaz.

valla bir doktorun dediğini diğer doktor demiyor. artık kime inanacağımızı şaşırdık. valla ben zamanı gelince kullanıcam tv. de bi ortepedi doktoru dinlemiştim. yürüteç kemikleri güçlendiriyor demişti daha bunun gibi yararlı bir sürü şey dedi. canım sende kullanmak istiyorsan kayınvaliden alsın yürüteci zamanı gelince meydana çıkartır kullanırsın. şuan erken çünkü

iki kizimda kullandim hic kazada olmadi sükür ama bu ücüncü cocugum doktora sordum kesinlikle dedi sasirdim cok zarali dedi ve tehlikeli bende sasirdim biraz daha büyüsün azar azar koymayi düsünüyorum zor durumlarda yürüteci atmayada kiyamiyorum birine versem kendim kullanmadim tehlikeli diye baskasini tehlikeye niye atiyim ama yok derlerse ben yinede alirim o zaman veririm birine yoksa cöpe atcam doktorda öyle dedi zaten at cöpe

Doktorlar gamlı baykuş zaten..herşeye olmaz diyolar..onu yedirmeyin bu olur,şuna bindirmeyin şu olur..yürüteçle büyüyen binlerce çocuğa nolmuş ki? doktorlara kalsa cam kafeslerde pamuklar arasında büyütün diyicekler.ama ben şahidim,annelere sakın yürüteç kullanmayın diyen doktorlar kendi çocuklarını yürüteçte büyütüyolar.ama tabi şahsi bi durum bu..gönlü rahat etmeyen kullanmasın..ben eylül annesiyim.bebiş 7. ayını bitiricek.ben kullanıyorum..çokda eğleniyo kuzum..ama öyle saatlerce durmuyo yürüteçte.en fazla 20 dk. bikaç saat sonra tekrar bindiriyorum..heryere kendi gidiyo.:)))) 1 yaşına kadar inek sütü vermeyin dedi doktorlar..ben 4 aylıktan beri veriyorum.birsürü liste yaptı yedirme bunları 6 aydan önce diye..yemediği şey kalmadı.:emir_bebek: alerji filan da olmadı hiç..köylerde doğar doğmaz inekten sağıp,kaynatıp içiriyolar:))) en gürbüz çocuklar anadoluda ...ama benim gibi olun da demiyorum..herkes nasıl rahat edicekse..Allah bebişlerimizi sağlıkla büyütsün..

saolun arkadaşlar yorumlarınız için ben gene doktoruma danışmadan aldırmadım iyikide aldırmamışım kızım kalça kemikleri tam olarak gelişmemişti zaten dün tekrar ultrason çekildi kötüye gidiş yokmuş ama gene tam olarak düzelmemiş o yüzden biz daha sormadan doktor yürüteçe bindirme dedi vücut agırlıgı baskı yapar dedi ne yürüteç nede hoppalaya izin verdi ne yapalım bizde babanemize salıncak aldırırız artık

X