Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebeği 2 yada 3 yaşında olan anneler bebeğinizin yatağının en kaç cm?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Ben bir park yatak siparişi verdim geldi ama eni 60 yani en dar olanlardan , ben geniş olur diye beklemiştim ama sanırım yanlış modelin siparişini verdim, geniş dediğiminde eni 75 cm yani arada 15cm fark var... Sizce ne yapsam? kargoya verip gönderebilirim ama kargo sanırım 20-30 civarı tutar, değer mi bilmiyorum ee bebeğim iki yaşına geldiğinde bu yatağa sığacakmı acaba yani yatak dar gelirse dönerken falan kendini uyandırırmı, bu park yataktan sonra genç odası almak istiyoruz ama 2 yaşındaki yada 3 yaşındaki çocuğu nasıl güvenip normal yatağa yatırıcam kenarları korkulusuz bir yatağa.
şimdi soruma geleyim sonunda:) 2 - 2,5 - 3 yaşlarında bebekleri olan anneler sizin çocuğunuzun yattığı yatağın en nekadar ölçüp yazarmısınız bir fikir verir en azından

canım geri vermeye değmez ,ben kızımın ileriki yaşını düşünerek 70 cm lik aldım ,şu anda en dar olan 55 cm lik park yatakta ablamın 2,5 yaşındaki kızı yatıyor sorun yok,zaten ileriki yaşta onun kademesini en alta indiriyosun keyfince yatıyor..yuvarlana yuvarlana ..merak etme sığar bebişin..

Ayy inşallah ya, moralim öyle bozulduki anlatamam, sen kalk o kadar araştır, en iyisini almaya çalış(bütçene göre) sonra en istemediğin gelsin...
Yatağı gördükçe için sıkılıyor, gözüm şöyle geniş 75-80 cm.lik olanlarında kaldı desem yeridir.

ben büyük kızım 2-3 yaşlarına geldiğinde normal yatağa geçirmiştim. tek kişilik yataklara yani. kenarlarına vidalı takılıp çıkarılan korkuluk yaptırmıştım. onların eni sanırım 90 cm. ama 60 cm de az değil. bence rahatça yatar.

canım ben de eni 80 olan bişey aldım, emin ol aklım dar olanlarda kaldı. kapılardan sığmıyor, park beşik olmasının bi esprisi kalmıyo çok geniş olunca

ben büyük kızım 2-3 yaşlarına geldiğinde normal yatağa geçirmiştim. tek kişilik yataklara yani. kenarlarına vidalı takılıp çıkarılan korkuluk yaptırmıştım. onların eni sanırım 90 cm. ama 60 cm de az değil. bence rahatça yatar.

ben de ne zaman normal yataga geçirebilirim diye düşünüyordum.

Valla ben bebeğimin yatağını 90'a 190 tek kişilik yatak ölçüsünde yaptırdım. ıçine tek kişilik yatak koydurdum. Yani 5-6 yaşına gelince ayak ucundaki komidin çıkcak ve rahat rahat yatacağı tek kişilik yatak olucak...

benim fıstık kızım 15 aylık rahat edemiyor park yatağında..boyutları 60*120 ben de büyük bir yatak yaptırıp korkuluk koydurtmayı düşünüyorum..her mobilyacı da yapmaz boluda sanırım..ama mutlaka geniş bir yatak almalıyım,CADIARZUyoksa halimiz harap..

bizim yatağımızda 80 cm eninde ..
oğluma orasıda dar geliyor :)))
yani bırak dar yatağa alışsın daha büyük olsada nasılsa yetmiyor canım...
şunuda söylim bizim kendi yatağımız 2x2 inana orası bile oğluma dar geliyor :)))

canım 2 -3 yaşına kadar rahat yatar bebeğin sonra değiştirirsin. bizim yaağımız genişti kızım 2 yaşında,3 yaşına kadar yatardı yatağında ama kardeş geliyor diye ona genç odası aldık, yatağını da tek kişilik baza aldık ( 90 x 190 cm ), her türlü yatak ile uyumlu bariyerler satılıyor canım internette, fiyatları 90 tl ile 130 tl arasında değişiyor,istediğin sürece kullanabilirsun.

X