Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

Arkadaşlar merhaba bende önceden pilates için spor salonuna gidiyordum fakat spor salonlarının kalabalığından da hijyensizliklerinde de bıktım. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ataköydeki novada avm içinde Room12 diye bir yer keşfettim. Eğer yakınsanız tavsiye ederim istediğiniz gibi yalnız veya arkadaşlarınızla da olabilir saatlik veya günlük oda kiralanabiliyor ve çok temiz. Spor için özel düzenlenmiş odaları var.

sporda hayatımızda büyük önem taşıyor,
spor yapmak ömrümüzü bile uzatıyor,
sağlıklı yaşam için şart,
ama spora da, spor aletlerine de öyle çok büyük paralar vermemize gerek yok,
mesela şuradaki gibi ucuz ve düzenli kullanıldığında işe yarayan aletlerden örnekler
detaylı bilgi için:
.....

Son düzenleyen: Moderatör:
Pilates tek başına kilo verdiren bir spor değil arkadaşlar. Belki çok kilo fazlalığı olanlar bir miktar veriyordur. Yanında mutlaka beslenmeye de dikkat etmek lazım ve kardiyo ile de takviye lazım. Ama pilates duruş bozukluklarına, sırt ve bel ağrılarına çok iyi geliyor. Özellikle hareketsiz bir yaşamınız, hele ki masa başı işiniz varsa mükemmel bir şey. Ayrıca kilo verdirmese de vücudu sıkılaştırdığı ve şekillendirdiği için kesinlikle mevcut kilonuzdan daha zayıf görünüyorsunuz. Ben daha önce evde denemiştim videolardan bakıp tek başıma ama şimdi salona gidiyorum ve meğer pilatesin p'sini yapmıyormuşum onu anladım. Bir de ben kendim için konuşuyorum, üşengeç olduğum için evde disiplinli yapamıyorum. Beceremediğim hareket olunca atlıyorum. Şimdi salonda birebir çalıştığım için daha verimli gerçekten. belime yük bindiğinde hemen söylüyorum hareketi değiştiriyoruz veya bazı karın hareketlerini yaparken karnımda yanma hissetmediğimi söylüyorum farklı hareketlerle karın çalıştırıyoruz. Ayrıca sürekli yaptığım her yanlış duruş, hareket..vs. anında uyarıldığı için insan mecburen muazzam yapmaya gayret ediyor ve kaytaramıyor :)) Reformer çok etkili ayrıca onu da ekleyim.

Çok iyi yapmışsın canım valla bende evde yapıyorum YouTube açıp ama mazemem yoktu bu hafta bime lastik geliyor top ile lastiği almayi düşünüyorum topu tedarik ettim cumadan sonra her sabah yapacam

Kızlar bende pilatese yeni başlayacağım kilom yok hatta kilo almak bile istiyorum etrafımdakiler çok zayıf olduğumu söylüyorlar ama zayıf olmama rağmen sıkı değilim :KK43:

Merhaba hanımlar , konu bayağı eski olsada başlIk ''pilates yapanlar , paylaşalım mı? ''olunca hemen ilgimi çekti ve yazmaya başladım.Ben 3,5-4 yıldır bir fiil olmasa da spor yapıyorum.4-5 ay yapıp sıkılaşıp istediğimi elde edince hep ara veriyordum. Hal böyle olunca lastik gibi gevşedim.:halay:Kilo problemim yok ama her kadın gibi sıkılaşıp fit bir görünüme sahip olmayı istemekti benimkisi..Neyse 8 ay önce ben kafaya koydum ve yaş ilerliyor artık ,kaldır poponu ve artık bir yaşam tarzı haline getir şu sporu dedim.7 ay evde spor yaptım.Koşu bandı aldı eşim ,dambıllar aldı .Ekipmanların hepsini sağladık.Bahsettiğim 3,5-4 yıl içinde sürekli spor yaptım gerek spor salonlarında gerek evde.3 hafta önce pilates ile tanıştım .Bu harika ve kısa sürede çok etkili egzersize resmen aşık oldum.Evde özel hocadan ders alıyorum.Haftada 2 kez pilates ,1-2 kezde kendi başıma :spor:interval antreman yapıyorum.7 dersten sonra 2,5 cm incelmişim( kendi yaptığım exstra sporda var tabi ) ve vücudum şekillendi.Pilatesi yaptıranda önemli arkadaşlar.Benim hocam cardiyo pilates yaptırıyor coverlayıp.Bedeninize iyi bakın hoşçakalın..:KK54:

X