Lise Yorum ve Soruları kız meslek lisesi ve açık lise çocuk gelişimi okuyanlara kötü haber

Potasyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
90
0
41
Kız Meslek lisesi mezunları okullara usta öğretici olarak atanamayacak
27 Mart 2009 12:39

Danıştay, Eğitim Sen tarafından açılan davada, 17.7.2008 gün ve 1983 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün genel yazısının 7.maddesinde yer alan “öğretmen görev, yetki ve sorumluluğu çerçevesinde bağımsız sınıf verilecek şekilde planlama yapılması” ibaresinin ve anılan Yönetmeliğin 25.maddesinin 2.fıkrasındaki “öğretmen görev ve sorumluğu içinde” ibaresinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdi.

Bakanlık, 2008 yılında yürürlüğe koyduğu uygulamada, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde öğrenim görenler ile Kız Meslek Liselerinin çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarını, İl Milli Eğitim müdürlüklerinde 60 saatlik mesleki bir eğitime tabi tuttuktan sonra başarı sırasına göre öğretmenliğe görevlendirebilmekteydi.

Danıştay verdiği kararda, ortaöğretim kurumlarından mezun oları da kapsayacak şekilde yapılmış olan düzenlemenin hukuka uygun olmadığını belirtti.

Bu karar sonrasında; Kız Meslek Liselerinin çocuk gelişimi, çocuk gelişimi ve eğitimi ile çocuk gelişimi ve bakımı bölümlerinden mezun olanlar, 60 saatlik mesleki eğitim sonrasında okullara usta öğretici olarak görevlendirilemeyecek.

Karar için tıklayınız.
Memurlar.Net (Kız Meslek lisesi mezunları okullara usta öğretici olarak atanamayacak)

arkadaşlar eğer böyle olacaksa bu durumda kursu bırakmayı düşünen varmı aranızda?
ben pazartesi milli eğitim müdürlüğüne gidip ayrıntılı sorucam
sizlerde bilgi alırsanız paylaşın lütfen

ya neden yaa.ama benim anlamadığım bi nokta var belki sinirden tam okuyamadım kızlar yaa sadece kızmeslek lisesi mezunlar mı artık atanamayacaklar artık.yoksa açıköğretimde okuyanlar da mı atanamayacak usta öğretici olarak.ben açıköğretim okulöncesi okuyorum da yazın usta öğreticiliğe başvuracaktım yaa..... ya tam heşeyimi buna göre ayarlmıştım en alta sadece meslek lsesi mezunalrına demiş yaaa.açıköğretim dememiş demi

Son düzenleme:
canım tekrar ve dikkatli oku istersen bende çok üzüldüm bu nasıl iş anlamadım

Bu karar sonrasında; Kız Meslek Liselerinin çocuk gelişimi, çocuk gelişimi ve eğitimi ile çocuk gelişimi ve bakımı bölümlerinden mezun olanlar, 60 saatlik mesleki eğitim sonrasında okullara usta öğretici olarak görevlendirilemeyecek.

zaten daha önce görev alanlar kadrolu değildi..yerine kadrolu öğretmen gelince görevi bitiyordu..ayrıca kız meslek mezunu olupta görev alan çok az kişi vardı.

arkadaşlar öncelik 4 yıl örgün okuyanlarda
daha sonra açık öğretim fak.mezunlarında
sonra açık öğretim fak.devam edenlerde
2 yıl çocuk gelişimi myo mezunlarında
en son kız meslek lisesi mezunlarında..

yani zaten sıra gelmiyorduki..

zaten daha önce görev alanlar kadrolu değildi..yerine kadrolu öğretmen gelince görevi bitiyordu..ayrıca kız meslek mezunu olupta görev alan çok az kişi vardı.

arkadaşlar öncelik 4 yıl örgün okuyanlarda
daha sonra açık öğretim fak.mezunlarında
sonra açık öğretim fak.devam edenlerde
2 yıl çocuk gelişimi myo mezunlarında
en son kız meslek lisesi mezunlarında..

yani zaten sıra gelmiyorduki..

kadrolu değillerdi elbetteki .lise mezunu kadrolu olamaz zaten.HA BEN ZATEN KARŞIYIM LıSANS MEZUNUNUN ÖNÜNE GEÇıP ONUN ıŞıNı ELLERıNDEN ALIYORLARSA AMENNA. (((AKSıNE ÖNLERıNE GEÇMıYORLARDI LıSE MEZUNLARI ONLARIN BOŞLUKLARINI DOLDURUYORLARDI))) dünden beri memurlar neti okuyorum sinirlerim tavan yaptı ya ..ne kadar saçma konuşmuş herkes.lise mezunlarını aşağılayan,, hakaret eden ,, hatta açıköğretime bile laf atan o kadar çoktu ki.hem en ucra köye giden ustaöğreticiler hemde aşağılanan onlar.lisans mezunları lisans mezunları kadroya geçebilmek için bekleyene kadar onların eksikliğini bu usta öğreticiler doldurdu bunun farkında değiller.yer ve zaman usta öğrerticiler için önemli değildi.ama bazılarını burnu o kdar yüksekteki nereye çatacakalrını bilemiyolar. tmm bende 2 sene sonra lisans mezunu olacam ben şimdi benim beğenmeyip de gitmediğim yere usta öğretici gitti diye onu kötüleyimm mi oh iyi oldu mu deyim.. halen öğrenci sayılıyorum ama okurken usta öğretici oluyorsam ve de işimi seve seve layığı ile yapıyorsam lisans mezununu beğenmeyip de gitmediği köye ben gidiyorsan ,bırak aşağılanmayı göklere çıkartmaları gerekir..usta öğretici atamaları diye bişey var demi ben neden başvurmayım. burda başvuran mı hatalı onu atayan mı. yoksa ucra köy diye gitmeyen lisans mezunları mı vallaha ben anlAyamadım.haa bi de şu var hala nasıl bi zihniyett ki açıköğretimi üniversite saymayıp ,emeğin arkasında durmayanlar daha orda laf cambazlığı yapıyolar...hala kabullenemiyorlar açıköğretim sanıldığı kadar basit değil daha çok emek ister..öğretmenle bile anlaşılmayan bi konuyu kendi çabasıyla anlamaya çalışıyor vede sınavı da alnının akıyla kendi çabasıyla geçiyorsa bu bence çok başarılı bi öğencidir bunun açık örgünü diye bişeyi olmaz. ben çok memnunum ve kendini örgün eğitimde okuyorum diye yüksekete görenden bi farkım olmadığını düşünüyorum. HAA KIZLAR BEN BUNLARI EĞER Kı MEMURLAR NETE YORUM YAZABıLSEYDıM ORAYA YAZACAKTIM .SADECE ıÇıMDEN GELENLERı SıZLE PAYLAŞTIM.. HAYIRLISI OLSUN

ben açık öğretimle örgün arasında hiç bir fark göremiyorum görev almak açısından.açık öğretimin sadece adı farklı puan olarak yüksek barajı geçmek yetmiyor..kontenjanı açık öğretimdeki diğer bölümler gibi sınırsız değil herkes giremiyor..ayrıca bire bir eğitim alamadıkları için çok daha zor..

arkadaşlar bende kız meslek 1. sınıfa gidiyoum.ama yazdığınızı anlamadım

canım şimdiye kadar kız meslek lisesi mezunları açık kadrolara kadrosuz usta öğretici olarak gönderilebiliyordu artık gönderilemeyek konu bu...üni okumak şart yani..

yok ya böyle bişey olmaz.ben ümidimi buna bağlamıştım.yazı bekliyordum seminere gideyim diye.işallah yanlıştır.her yere anaokulu oldu bizimde iş sahibi olmaya hakkımız var..

ben açık öğretimle örgün arasında hiç bir fark göremiyorum görev almak açısından.açık öğretimin sadece adı farklı puan olarak yüksek barajı geçmek yetmiyor..kontenjanı açık öğretimdeki diğer bölümler gibi sınırsız değil herkes giremiyor..ayrıca bire bir eğitim alamadıkları için çok daha zor..

evet arkadasım katılıyorm sana daha zor ve daha çok emek istyorrrr

yok artık ya.inanamıyorum.ıyı de neden.hayret bısey ya.bız de ıs arıyoruz guya.iyide unıverıte mezunları acık ogretım dahı olsa calısıo bız calısamıyoruz ya.sen koca bı 3 yıl onun herseyı cek oyuncaktı suydu buydu ugras haksızlık ama ya.unıversıtede okuyanlar bızden farklı bısey gormuyo kı.kaderımız bı kagıt parcasına baglı ya ınanamıyorum

ben umıdımı buna baglamıstım cunku bır arkadsım bole calısyor yarım gun 560 mılyon alıo yarım gun hemde kıskanıodum onu bende ole yapmak ıstıdoum ama saolsunlar bu hevesımızıde her zamankı gıbı bogazımızda bıraktılar ya bız cok bırsey ıstemıoruz kı 1 mılyarlar fılan ıstemıoz 500 razıyız yeterkı duzgun bır ısımız olsun of yaaaaaaaaaaaaa

meslek liselerine ünt geciş oldu söyleniyor.çocuk gelişimi okuyum ünt geciş sonra ana okulu ögretmeni olunmuyor bu konuda bılgısı olan varmı.bende meslek lise çocuk gelişimi ögrencisiyim bilgi si olan varsa cevap yazarsa sevinirim...

meslek liselerine ünt geciş oldu söyleniyor.çocuk gelişimi okuyum ünt geciş sonra ana okulu ögretmeni olunmuyor bu konuda bılgısı olan varmı.bende meslek lise çocuk gelişimi ögrencisiyim bilgi si olan varsa cevap yazarsa sevinirim...

okul bitince 2 yıllığa otomatik olarak geçiosun arkadasm fakat o seni ancak bi ana okulunda öğretmenin yanına yardımcı olarak sokabılır.o diploma yani..AMA yanlış duymadıysam 2 yıllık okursan 4 e oto hak kazanıomussun sınavsız yanı cocuk gelişimi okuyup öğrtmen olabilirsin

merhaba
Kızmeslek lisesi çocuk gelişiminden mezunum liseyi bıtırdıkten sonra puanım yetmediği için bölumumu okumadım.Şuan bölumumle ilgili kendımı nasıl geliştiririm ve nasıl okullarda yardımcı öğretmen olurum bununla ilgili nerelere başvurmam gerekli

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN.ARKADAŞLAR gaziantep şahinbey kız teknik ve meslek lisesi lise mezunlarına 1,5 yılda çocuk gelişimi diploması veriyor.isteyen arkadaşlar 24 eylüle kadar halk eğitime kayıt yaptırıp bu okulu yazsınlar.sınıf açılacak şuan 8 kişiyiz 12 kişi lazımmış acele edin

X