Ne kadar mama vermeliyim??

eger anne sutuyle beraber vereceksen pre mama alirsin canim...benim kullandigim anne sutumun yaninda extra verilen Aptamil pre..ayrica Aptamil gaz yapmaz..ben cok memnunum..

ben bugün drumuza sordum pre verme dedi zaten içerikleri aynı sadece pre de nişasta yokmuş aptamilde doyurucu olması için nişasta varmış.anam benimki zaten doymuyo bir de pre verirsem mama yetmez bize.cokacimcoook

pembe panter doktor ne kadar mama vermen gerektiğiyle ilgili birşey söyledi mi?

ben bugün drumuza sordum pre verme dedi zaten içerikleri aynı sadece pre de nişasta yokmuş aptamilde doyurucu olması için nişasta varmış.anam benimki zaten doymuyo bir de pre verirsem mama yetmez bize.cokacimcoook

canim bana da dr demisti o yuzden.neyse sen dr un dedigi gibi yap.valla benim minnosa da mama yetistiremiyoruz...ama mamasi o kadar tatli ki hakli valla icmekle..cokacimcoook

pembe panter doktor ne kadar mama vermen gerektiğiyle ilgili birşey söyledi mi?

hayır canım bizi kendi halimize bıraktı çünkü bizim obur dinlemiyosırnaşık şuan günde 1000cc veriyorum sadece bu miktarın fazla olduğunu söyledi.ama yapçak bişey yok çocuk iştahlı napalımcokacimcoook

pembe benim dr da mamayi cok vermisin cok kilo almis bu yasta olusan yag hucreleri kaybolmaz sisman kalir dedi beni korkuttu ama annemler ve cevremdekiler de dr un dedigine bakma bebekler hastalansa ya da dis cikarsa hemen kilo verirler diyorlar.ben de kuzuma kiyamiyorum agliyor ne yapayim veriyorum mamayi..

aynen canım bizim dr da aynı şrkilde düşümüyo ama napalım yaa acıkınca mosmor oluyo ağlamaktan gel de verme.herşey Alahtan güzelim mama yemeyip de şişman olan bebekler var.nasılsa kerttik senin kızla banim oğlanı tombiş tombiş yakışırlar işte:)))

Merhaba arkadaşlar bende bebeğime hem anne sütü hem de mama veriyorum fakat çok iştahlı bir bebek günlük alması gereken maksimum 1000 iken bıraksam 2000 bile alacak, geceleri de rutin olarak 2-3 saatte bir uyanıp yiyor. gündüzleri de 2 saatte bir 90 ccye indirdim gece yemelerini nasıl bir düzene sokabilirim

Merhaba arkadaşlar bende bebeğime hem anne sütü hem de mama veriyorum fakat çok iştahlı bir bebek günlük alması gereken maksimum 1000 iken bıraksam 2000 bile alacak, geceleri de rutin olarak 2-3 saatte bir uyanıp yiyor. gündüzleri de 2 saatte bir 90 ccye indirdim gece yemelerini nasıl bir düzene sokabilirim

geceleri sadece emzirsen yeterli olmuyor mu? hem gece emzirmek sütü arttırır demişlerdi.

pembe, kançiçeğim maşallah bebeklerinize.
annemde 6 aylık felan olunca hareketlenir kilolu kalmaz diyor ama ben yinede mamayı temkinli veriyorum.

merhaba.benim oğlum da sizinkiyle aynı şekilde besleniyor.gece 12 de besleyip yatırıyorum 3 te sonra 5 te sonrada her 1.5 saatte bir kalkıp acıkıyor.bazen ise sabah 5 e kadar deliksiz uyuduğu oluyor.gün içinde de 1.5 saatte bir acıkıyor.ben her öğünde 90cc veriyorum.doktor da fazla buluyo ama yapçak bişey yok iştahlı bebek.cokacimcoook

ben de once emziriyorum 2 saat sonra da 90 cc veriyorum.ama mamayi olcusune gore degil biraz daha az atiyorum asiri kilo almasin diye ...aslinda o kadar da kafaya takilacak birsey degil bebeklerin kilolari ama iste dr lar insanin kafasini karistiyor....

pembecim,evt haklisin bizim minnoslari kerttik nasil olsa bebekleri ac birakamayiz ..

canım siz mamaya nasıl alıştırdınız benimki 3.5 aylıkkken sütüm yetmediği için dr aptamil i önerdi içmek istemedi bende ek gıdaya geçtim çok severek taza meyve suyu, sebze çorbası içiyodu böyle bir ay sürdü çok iştahlıydı benim bebişim çok güzel yiyo falan derken artık ek gıdayıda redediyo şuan 4.5 aylık ben tekrar mamaya geçtim ancak açken içmek istiyo ayrıca bir şey daha sormak istiyorum nezaman ek gıdaya geçiceksiniz yada geçen varmı?

sütüm olmayınca mecburen mama verdik. ama tatlarını ayırt ediyorlar. beklki başka marka mamayı sever. biz ülker ve hipp denedik ençok aptamilden yedi. ona devam ettik. ben yavaş yavaş ek gıdalara bakşladım ama tattırmalık meyve suyu ve 1-2 çay kaşığı yoğrut veriyorum. benim bebeğimde 4, 5 aylık.. iştahının gitme sebebei belki diş skıntısıdır. çok küçükler ama benimkinin dişleri kaşınıyor sankii..

saol allah bebişini sağlıkla büyütmek nasip etsin canım:Saruboceq: bende bu gün sağlık ocağındaki hemşireye sordum ya diş çıkarıyordur yada sıcaktan yemiyordur dedi bu gün damağına baktımda baya bir kabarma gördüm bencede diş çıkarıcak ondan iştahı yok bebişimin .bende hip denedim ama onuda sevmdi şimdi aptamil kullanıyoruz açken içiyo ama emdiyse içmek istemiyo biberona alışamadı sanırım ondanda istemiyo olabilir diye düşünüyorum :ecrin_bebek:

canım mamayı olcusunde yapmzsan bebegın gelısımı olumsuz etkılenır ve saglıksız bır bırey olur haberın olsun.bıde arkadaslar benım 3 aylık bebegım 2.5 saatte bır 120 cc mama alıyo dogrumu sızce anne sutu almıyo maalesef sutum kesıldıgınden sade mama alıyo...

anneler merhaba
benim de bebeğim 3 aylık günde 5 defa 120 cc mama veriyorıum ama kabızlık problemimiz olduğu için içine 4 ölçek değil 3 ölçek koyuyorum. kıvamı cıvık olsun diye .sütüm yok denecek kadar az 2 saatte bir en fazla iki dakika kadar emiyor. sizce mamayı çok mu veriyorum

X