Ortopedi Yeni doğan Bebeklerde Ayak eğriliği

yenianne53

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
1
0
Arkadaşlar size hüzünlü bir merhaba.

24.03.2009 tarihinde çocuğum oldu. ilk kontrolünde doktor geldi bu çocuğun ayakları neden eğri dedi. ama sonra geçer dedi önemli değil. 4 gün sonra aklıma takıldı doktora gittim. o da inceledi. ortopediste gidin dedi. ama önemli değil tedavi edilir dedi. sizden kimse böyle birşeye rastladı mı. acaba diyorum anne karnında duruşu nedeniyle ayaklar içe dönük olabilirmi. yani belli bir zaman sonra düzelir mi.

öncelikle merhaba isterseniz bebeğinizi baska bi doktora götürün çünkü benimde 13 aralık 2008 dogum suan 4 aylık bir bebeğim var anne karnında durus bozuklugundan kaynaklanan içe dönuk ayagı var dönukluk yamuk seklinde göruluyo ama pev olabilir yani içe dönuk ayak sadece tek ayakmı iki ayagındada varmı yazarsanız sevinirim ayrıca bir forum adı veriyim girip bi inceleyin ordada içe dönuk bebek ve aileleri
var bilgi edinirsiniz ayrıca fotolarda var bakıp fikir edinirsiniz bu hastalık pes ekino varus kısaca pev diye geçiyo googldan pev türkiye diye girin bulursunuz.

ayrıca eger bebeğiniz pevli ise kendiliğinden gecmez tedavisi uzun surelidir ilk önce kasıga kadar her hafta deişmek üzere 6 yada 7 kez alçılama tedavisi var daha sonra eger topukta bir sorun varsa aşil tendomi ameliyatı ve arkasından 3 haftalık alçı ardındanda alçı çıkar çıkmaz ponseti denilen bir cihaz giydiriliyo ayaga tedevide 4- 5 yasına kadar devam ediliyo cihazın resmini eklemek isterdim ama beceremedim siz nettende bulabilirsiniz ponseti cihazı diye zaten verdiğim adreste detaylı bilgiler fazlasıyla var
gecmiş olsun inşallah böle bişi deildir sizinki:teselli:

bu arada ismini bilmiyorum ama istersen msn adresini yazarsan oradada konusabilir yada sen resim koyabiliyorsan bebeşinin ayak resmini koy istersen

X