Ters rahim gebeliğe engel mi?

ravzaaa84

miniğim bizimle
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2008
759
2
doktorum rahim tersliğinin gebeliğe engel olmadığını ancak geciktirebileceğini söyledi ama kayın validem tersse çocuğun olmaz deyip moralimi bozdu nettede farklı yorumlar var kafam çok karıştı bilgisi olanlar lütfen yardım .....benneyaptımkibenneyaptımkibenneyaptımki

bu konuyla ilgili bilgisi olan yokmuuuuu yada rahmi ters olup hamile olan arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz

doktorum kadınların %30unun rahminin ters olduğunu söyledi,bence bi problem olmaz inş. bebeğin de olur:Saruboceq:

tabii ki ters rahim bebek olmasını engellemez.affedersin ama kayınvaliden bilmiyorsa sussun ve cahil cahil konuşmasın.ters rahim nedir desen bilirmi acaba..töbe töbeeeeeeee
sadece rahmin geriye doğru yani sırta doğru eğimli olması demek.zaten hamile kalınca düzeliyor.benim tanıdığım 2 çocuk doğurdu..doğuyor yanii

benim ilk çocuğum 4 yaşıuna girince kontrol için gittim smear falan yaptırayım diye .. bana da tesr rahim dedi.. şaşırdım.. önemli değil solaklık gibi birşey dedi.. çocukla ilgisi yok dedi... şimdi ikinci çocuğuma hamileyim.. merak etme... onunla bir ilgisi yok.. sadece bel ağrısı falan yapabiliyormuşş.... adetler daha sancılı geçebiliyormuş.......

evet bel ağrım ve sancılı adet dönemim oluyor doktorumda sorun olmayacağını söyledi gebelik için ama gelde anlat kaynanaya herşeyi çok bilirler ya insanın moralini bozmaktan başka bi işe yaramazlar

arkadaşlar mrb.bende usg sonucumda rahmimin dönük olduğunu gördüm.ama bunun gebeliğe hiçbir engelı yok.sadece adet donemi biraz daha sancılı ve adet bitmeye yakın damla damla adet devam eder.hemen bitmez yanı:))))bundan başka sakıncası yok içiniz rahat olsun..

cahillik başa bela derler ya..gerçek..
benimde ters.doktorum hamile kalınca düzelecek dedi.nitekimde öyle oldu.şükürler olsun iki kere hamile kaldım.
sen kayınvalidene bakma.hemen doktorunla görüş o bu konuda detaylı bilgiyi verecektir sana

Rahmim ters, iki çocuğum var. Adet dönemimde sancılı filan olmuyor.:ecrin_bebek:

canım benimde rahmim ters ve şu an hamileyim.kesinlikle hamile kalamamakla alakası yok.sadece adetler çok sancılı oluyor.eğer bebeğin olmuyorsa başka bir sebebi vardır mutlaka
mesala bernim eşimdeydi sorun sorunu çözdük ve ben hemen o ay hamile kaldım.canını sıkma

bencede sen kaynanana bakma...ve böyle durumları onunla paylaşma ...moralini bozmaktan başka bir işe yaramaz ve de öleler...bnmde rahim ters...hamile kolay kalamıorum...ewt bel ağrım çok vede her ay acaip sancılarla adet görüyorum...7 ay hamile kalmadım...en sonunda ayaklarımı havaya dikip bekledim yarım saat o ay hamile kaldım...4,5 yaşında kızım var....hiç korunmama rağmen hamile kalmıorum

ters rahım dogustan glen bır anomalı veya tup enf sonra rahımle arsında kasların kısalıp rahım one veya gerıye bukmesıdır
bunun tedavısı veya amelıyatı yok bu degısmez dogurganlıga engelde degil
sadece hmıle alırsan 3. ayda rahım normal yrınegelıyor adetlerın daha agrılı oluyor halk arasıda dogumdn sonra adet agrıları gecer denmesınin sebebi
dogumdan sonra rahım normal hale gelıyor demek mıs
benımde ters bende hamıle kaldım ama dıs geelıktı bana bunlaı dr anlattı hata bana soyleyen asıstanlarına da cok kızı bunu soyleyıp hastayın moralıni bozmanın ne anlamı var dıo

tşkler....ama moral bozacak bişi yok...sonuçta hiçbir sorun yaşatmıyor bana göre...ne hamileliğe engel ne ilişkiye engel ne ağrısı var ne sızısı...adet sancılarına gelince...ben doğum yapalı 4,5 sene oldu değişen bişi yok...hala sancılı dönemlerim....bu sancıyı normal rahme sahip olanlarda yaşayabilio...ayaklarını üşüttün mü bilki sancı çekeceksin...abartmaya gerek yok...üzülmeyin...her şey yolunda

bencede sen kaynanana bakma...ve böyle durumları onunla paylaşma ...moralini bozmaktan başka bir işe yaramaz ve de öleler...bnmde rahim ters...hamile kolay kalamıorum...ewt bel ağrım çok vede her ay acaip sancılarla adet görüyorum...7 ay hamile kalmadım...en sonunda ayaklarımı havaya dikip bekledim yarım saat o ay hamile kaldım...4,5 yaşında kızım var....hiç korunmama rağmen hamile kalmıorum

haklısın canım kaynanaya anlatmak yanlış bişi hemen moral bozuyorlar verdiğin bilgiler için teşekkürler bunları dr.m söyledi ama anlamıyorlar doktordan iyi bilirler ya herşeyii

benimde rahmim ters..dr. bunun bir insanın sağ yada sol elini kullanması kadar normal ve tipik bi özellik olduğunu söyledi....gerçi hiç hamile kalmadım ama benim başka problemlerim var..bence sen bazı insanların anlamayacağı şeyleri söyleme bak bana anama bile söylemiyorum... insanlara açıklama yapmak zor .hele ki böyle hassas bi konuda daha zor.

valla arkadaslar ben adet sancısından dolayı dr gıttım rahmın ters dedı 156 boyum 63 kıloyum kılo vermen lazm dedı hamıle kalmak ıcın denıyoruz ama hala olmadı 2aylık evlıyım yardıncı olabılcek onerı sunabılcek var mı

X