Maske Tarifleri Kil ve Gl Suyu maskesi ama hangi Kil?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
bende kil maskesi hergün yapılmaz diye biliyorum cilt yıpranıyor..ben beyaz kil kullanmıştım bi ara sivilcelerim için hiçbir işe yaramadı hala evde duruyo bende bir işe yaramıyo heralde :gitme:

beyaz kil bende de bi işe yaramadı ama yeşil kil siyah noktalarımı 3. kullanışımda geçirdi diyebilirim

beyaz kil bende de bi işe yaramadı ama yeşil kil siyah noktalarımı 3. kullanışımda geçirdi diyebilirim

siyah noktalardan sıkmadan kurtulmak mümkün mü?
bugüne kadar sivilce bile sıkmamışımdır..
Kaşıyarak kopanlar hariç ama siyah noktalarım çıkmıyor :bbo:
Bu arada cildim yağlı ama çok değil sanırım KARMA

bende demin kil maskesi yaptım içindekiler; yeşil kil+argan yağı+jojoba yağı+gül suyu+su(musluk suyu değil) karıştırdım macun kıvamına getirdim 15 dk beklettim yüzümde cildim kuru olduğu için ben bu şekilde yağlar koyuyorum içine kuru ciltler için uygun bir maskedir.Cildim nefes aldı valla ayda bir yaparım ben.

ben de bugün aktara gittim kil almak için. kadına sordum zaten dünyadan bi haberdi =D yeşil kil yoktu ben de beyaz kil aldım cildim karma buarada. ama beyaz dediklerinin rengide yeşildi. açık yeşil gri arası bi renk.

bende kil maskesi hergün yapılmaz diye biliyorum cilt yıpranıyor..ben beyaz kil kullanmıştım bi ara sivilcelerim için hiçbir işe yaramadı hala evde duruyo bende bir işe yaramıyo heralde :gitme:

sevgili harika beyaz kil yağlı ciltlerin tercih edebileceği bir kil.eğer cildin yağlıysa bu yüzden beyaz kil fayda etmemiş olabilir ki analadığım kadarıyla yağlı:).okuduğum kadarıyla beyaz kil değerli ve safı zor bulunan bir kilmiş.belkide bu yüzden yarar sağlamamıştır.benim burun haricinde cildim kuru ve hassas yeşil kil benim cildimi çok germişti.şimdi arıyorum ama eskişehirde beyaz kil yok maalesef...inş.yardımcı olmuşumdur...

arkadaşlar ben yeşil kil kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum! benim T bölgem yağlı o yüzden gül suyuyla macun kıvamına getirdiğim yeşil kili T bölgeme uyguluyrm ve çenemdede sivilce olduğu için çenemede uyguluyrm.senelerdir kullanırım.özellikle reg döneminde artan sivilcelerimi anında kurutur.haftada 1 den az kesinlikle yapmayın ve tüm yüzünüze uygulamaktansa yağlı bölgelere uygulamanızı öneririm.ben faydasını çok gördüm senelerdirde kullanırım.cildimde 15 dk fln bekletirim o ztn kuruyup cildimi çok germeye başlayımca yıkarım.çok bekletmeyin bu sefer cildi geriyo ben bi kere çok beklettim yüzüm kıpkırmızı olmuştu.

arkadaşlar ben yeşil kil kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum! benim T bölgem yağlı o yüzden gül suyuyla macun kıvamına getirdiğim yeşil kili T bölgeme uyguluyrm ve çenemdede sivilce olduğu için çenemede uyguluyrm.senelerdir kullanırım.özellikle reg döneminde artan sivilcelerimi anında kurutur.haftada 1 den az kesinlikle yapmayın ve tüm yüzünüze uygulamaktansa yağlı bölgelere uygulamanızı öneririm.ben faydasını çok gördüm senelerdirde kullanırım.cildimde 15 dk fln bekletirim o ztn kuruyup cildimi çok germeye başlayımca yıkarım.çok bekletmeyin bu sefer cildi geriyo ben bi kere çok beklettim yüzüm kıpkırmızı olmuştu.

benm cildim de karma ben artık bıktım herşeyi denedim ya :KK43: yuzumu garnıerle yada diadermın sutle yıkıorum sonra tonıklıorum ondan snra kremlıorum ama artıo svılcem bı ara artıo bı ara sönüo cene bölgemde bıyık bölgesnde cok var izlerde dahil :KK43::KK43: 22 yasmdaym cıldımde karma :KK43: bugun yesıl kil alıcam cnm sen nasıl bi cilt bakımı yapıosun yardımcı olurmusun bana :KK43: cok dertlıyım ya :KK43: mesela kurutucularm var sıvılce ıcın onu ne zaman surmelıyım tonıkten sonra mı? nemlendrıcı ne kullanmalıyım falan ..... sorular sorular :KK70: yardım edersenz cok sevinicem

benm cildim de karma ben artık bıktım herşeyi denedim ya :KK43: yuzumu garnıerle yada diadermın sutle yıkıorum sonra tonıklıorum ondan snra kremlıorum ama artıo svılcem bı ara artıo bı ara sönüo cene bölgemde bıyık bölgesnde cok var izlerde dahil :KK43::KK43: 22 yasmdaym cıldımde karma :KK43: bugun yesıl kil alıcam cnm sen nasıl bi cilt bakımı yapıosun yardımcı olurmusun bana :KK43: cok dertlıyım ya :KK43: mesela kurutucularm var sıvılce ıcın onu ne zaman surmelıyım tonıkten sonra mı? nemlendrıcı ne kullanmalıyım falan ..... sorular sorular :KK70: yardım edersenz cok sevinicem

bende 22 yaşındayım ama sanırım cildim sana göre biraz daha sorunsuz:)ben daha çok dediğim gibi regl döneminde sivilce sorunu yaşıyrm.cilt bakım konusunda tembel bi insanım sadece makyajımı temizledkten sonra tonic yada gülsyuyla siliyorumm hergün.nemlendirici kullanmıyrm çnkü bu sefer daha cok yağlanıyo ama aslında kullanmak gerekiyo o konu hakkında benimde bi fikrim yok ama az yağlı bi nemlendirici bizim içn daha ii olabilir.kurutucu hiç kullanmadım o konuda da yardım edemiycem:)ama kil aldıysan onu su veya gülsuyuyla macun kıvamına getir ve kullan hatta senin cildin çok yağlıysa haftada 2 kullan bence mutlaka yararını görürsün.

bende 22 yaşındayım ama sanırım cildim sana göre biraz daha sorunsuz:)ben daha çok dediğim gibi regl döneminde sivilce sorunu yaşıyrm.cilt bakım konusunda tembel bi insanım sadece makyajımı temizledkten sonra tonic yada gülsyuyla siliyorumm hergün.nemlendirici kullanmıyrm çnkü bu sefer daha cok yağlanıyo ama aslında kullanmak gerekiyo o konu hakkında benimde bi fikrim yok ama az yağlı bi nemlendirici bizim içn daha ii olabilir.kurutucu hiç kullanmadım o konuda da yardım edemiycem:)ama kil aldıysan onu su veya gülsuyuyla macun kıvamına getir ve kullan hatta senin cildin çok yağlıysa haftada 2 kullan bence mutlaka yararını görürsün.

yağlı ciltler jel nemlendiriciler kullanmalılar diye duymuştum.yani su bazlı bir nemlendirici kullanmalısın ki yağlanmayı arttırmasın.çünkü her cildin neme ihtiyacı var ;yağlı bile olsa...:)

yağlı ciltler jel nemlendiriciler kullanmalılar diye duymuştum.yani su bazlı bir nemlendirici kullanmalısın ki yağlanmayı arttırmasın.çünkü her cildin neme ihtiyacı var ;yağlı bile olsa...:)[/

su bazlı bi krem mutlaka alıcam çok haklısın nemlendirici olmadan da olmuyo ben yağlanmasın derken özellikle burun çevremi iice kuruttum çünkü:)teşekkürler

yağlı ciltler jel nemlendiriciler kullanmalılar diye duymuştum.yani su bazlı bir nemlendirici kullanmalısın ki yağlanmayı arttırmasın.çünkü her cildin neme ihtiyacı var ;yağlı bile olsa...:)[/

su bazlı bi krem mutlaka alıcam çok haklısın nemlendirici olmadan da olmuyo ben yağlanmasın derken özellikle burun çevremi iice kuruttum çünkü:)teşekkürler

rica ederim canım.kozmetolog pervin bulgak daha yeni 4 şubat ta seda sultan programına çıktı.seda sayan kendisine yağlı cildin bakımını sorarken yine su bazlı nemlendiriciler kullanmalılar dedi.nette videosuna bir bak istersen kendisi yağlı ciltlere maske tarifi de verdi :)

aynen benim karma bir cildim var yağlı bir ciltten kurtulmaya çalışrken normal bir krem kullanmak en büyük hata. kesinlikle su bazlı krem kullanmak gerekiyormuş. ben yeni bir krem aldım. loreal etkili gündüz kremi karma ciltler için yazıyor. su bazlı kesinlikle tavsiye ediyorum. sürdükten sonra yüzümü elleyince yapış yapış olmuyor. fiyatı 20l civarı ben %50 indimdeyken aldım. keşke 3-4 tane alsaydım

ilk defa yeşil kil'e gül suyu katıp macun yaptım yüzümde kurumasını bekledim ve yıkadım sonuç muhteşem. üstelik kırışıklıklara karşı diye düşünüyorum. çokmemnunummmmmmmmmmm sonuçtan. sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

X