İlk Gece Korkusu

Geçmiş olsun önceliklei bu konuyla ilgili bir uzmandan yardım alman gerekebilir bence...

ılk gece için korkunu şöyle yenebilirsin aslında, benimde aklıma geldikçe öyle düşünüyorum çünkü, sevdiğin adam olacak o senin, birde sevmediği insanla zorla evlendirilenler var, sen sevdiğinle birlikte olacaksın bence bu da korku değil, mutluluk getirir.

bir bilenden yardım alsan hem kendin hemde ileride eşin olacak insan rahat eder ...ayrıca doğacak çocukların bile rahat olur. çünki bir kız çocuğun olduğunda sürekli bu korkuyla yaşayacaksın .gerçi kızda bir erkek çocukda bir ama allah korusun diyorum allah fırsat vermesin böyle kötü niyetli insanlara.:Saruboceq: sevgiyle kalman dileğiyle....

cnm bencede bir uzmana psikologa gitmelisin
kötü bişi yasamısın bu yüzden daha fazladır korkun bence
tmm her genc kızda olurr bunun heycanı telaşı korkusu ama senin olayın azcık farklı

canım hiçkorkun olmasın kendini bırak eşinin kollarına gerisi kendiliğinden gelir sende hiç anlamazsın :içelim:

ahhhhh canim benim guzelim senin gozunu korkutmuslar ilk gece okadarda korkulacak bir sey degil helede sevdigin adamla evleniyosan kendini tamamiyle onun kollarina birak sen ne kadar rahat olursan o gecende okadar rahat olur bu yuzden evlilikten sogumana gerek yok

toplumumuzda bayanla daha ezik olarak yetistirildiginden dolayi utangaclik had sefada oluyo bu yuzden ilk gece esinin yaninda soyunma fobisi basliyo sayet sendede boyle utangaclik soz konusuysa ortamdaki isigi los tutman buna cozum olacaktir baktinki cok heycanlisin heysanini yatistiracak ilac kullanabilirsin hos ben ilac kullanimina karsiyim ben her ani isteyerek ve bilincli olarak yasamalisin yakin zamanda benim arkadasimda bu korkusu yuzunden evlenemiyodu bu zoraki ikna ettik ve daha dugun oncesi bunu panik kapladi baktimki bas edemiyorum kiz kacmayi pilanliyo buna caktirmadan alkol vermeye basladim hafif gevsemeye baslayincada kestim arkadasim simdi bana duaci ablam sormak istedigin bir sey olursa ben burda olacam

saygilarimla

korkulacak hiçbirşey yok canım sakin ol eğer evleneceğin kişi sevdiğinse ve anlayışlıysa hiçbir sorun çıkmaz

bence boşuna stres ve kaygı yaşıyosun onun bi zamanı gelsin ne kadar boş yere düşünmüşüm diyeceksin.en azından ben öğle oldum.hiçte korkulacak bir şey değilmiş.zaten halkımıza hayret ediyorum olayları okadar abartarak anlatıyolarki korkmamakta hani elde değil.illaki zor olanlar olmuştur.ama lütfen abartmasınlar.....

oncelıkle gecmıs olsun ama bu kımsenın basına gelmıyor dıye bısey yok herkesın basına gelebılır bende nısanlıyım ve ılk geceden bıldıgın gıbı degıl korkum dusundugum zaman heralde o gun kalp krızı falan gecırırım dıye dusunuyorum ama bı sekılde ılk gecede gececek zaman buna ılac olacak dıye dusunuyorum sende burada bahsedebıldıgıne gore psıkologa gıdıp yardım alabılırsın kafana takma hersey olacagına varır

canım senin özel bir durumun var
ona birşey diyemem ama

ama ilk geceden çok korkmayın
çok germeyin kendinizi
rahat olmaya çalışın
oda geçeçek

kızlar bu konu benim de canımı çok sıkıyor:bbo:tamam sevdiğin adamla birlikte oluyorsun falan ama fizyolojik bir sıkıntı da söz konusu.kendimi inanılmaz kasıyorum.ne yapacağımı bilmiyorum doktora gitmek de istemiyorum o psikoloji daha da kötü etkiler beni diye düşünüyorum...tavsiye verin lütfeeeeena.s.:ecrin_bebek:

bence korkulacak bisey yok karsindakine bagli zaten birazda hanzo gibi kibarsizlik yaparsa acimasa dahi korkabilir insan ama karsindaki nekadar duyarli ve sevecen yaklasirsa piskolojik cünkü bence
bende accayip korkuyodum yanimdada büyüklerimiz cok konuslurlardi ama bence gözümüzü korkutmak icin cogu evlilik disi iliskiye girmeyelim diye

Ne korku var nede korkusuzluk.. ne yaparım diyorum nede yapamam diyorum öyle bir karışık haldeyim.. Yaşayıp görücezzz işte "bu zamana kadar yapan ölmüşmü yoo ölmemişş annelerimiz ablalarımız hatta burdaki evli arkadaşlarımız ölmediysede sorun yok demektir" a.s ve lütfen yazılanların tesirinde kalmayalım çünkü ben başka bi yerde okumuştum herkesin yapısına göre değişiyormuş bu ilk an, herkesin acı eşiği farklıdır kimimize göre çok acır kimimize göreyse adet dönemindeki ağrılarımız sancılarımız bile çok daha büyüktür bunun yanında..ışte bu yüzden lütfen kimsenin tesirinde kalmayalım..
Dedimya yaşayıp görücezz kisme ölmemiş bizmi ölcezyerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne korku var nede korkusuzluk.. ne yaparım diyorum ede yapamam diyorum öyle bir karışık haldeyim.. Yaşayıp görücezzz işte "bu zamana kadar yapan ölmüşmü yoo ölmemişş annelerimiz ablalarımız hatta burdaki evli arkadaşlarımız ölmediysede sorun yok demektir" a.s ve lütfen yazılanların tesirinde kalmayalım çünkü ben başka bi yerde okumuştum herkesin yapısına göre değişiyormuş bu ilk an, herkesin acı eşiği farklıdır kimimize göre çok acır kimimize göreyse adet dönemindeki ağrılarımız sancılarımız bile çok daha büyüktür bunun yanında..İşte bu yüzden lütfen kimsenin tesirinde kalmayalım..
Dedimya yaşayıp görücezz kisme ölmemiş bizmi ölcezyerimseniben

Katılıyorum canım;benim de 14 mayıs ta nikahım,24 mayıs ta düğünüm var kısmetse,nikahtan sonra o işi halledelim ki balayında daha rahat olayım diyorum:jeyyar:ama bir de baba evinden gelinlikle kırmızı kurdelayla çıkmak var onu düşünüyorum,korkuyu aklıma bile getirmiyorum,nişanlımla o iş haricinde birçok şey yaşadık çünkü,o zaman da rahat olacağıma inanıyorum,biraz da alkol alırsam sanırım biraz daha gevşerim,nişanlı sözlü arkadaşlar bunu sorun olmaktan çıkaralım ki sorunsuz bir evliliğimiz olsun....Yeni evlenecek arkadaşlar lütfen sağa sola kulak verip te"ay çok acıdı,ay geçmiş olsun şimdiden,yazık sana acıyacak"falan gibi sözleri duymamazlıktan gelelim lütfen ki düğün günü boş yere stres yaşamayalım,allah hepimize kolay geçitler versin inşallaaahh..:Saruboceq:a.s.

Katılıyorum canım;benim de 14 mayıs ta nikahım,24 mayıs ta düğünüm var kısmetse,nikahtan sonra o işi halledelim ki balayında daha rahat olayım diyorum:jeyyar:ama bir de baba evinden gelinlikle kırmızı kurdelayla çıkmak var onu düşünüyorum,korkuyu aklıma bile getirmiyorum,nişanlımla o iş haricinde birçok şey yaşadık çünkü,o zaman da rahat olacağıma inanıyorum,biraz da alkol alırsam sanırım biraz daha gevşerim,nişanlı sözlü arkadaşlar bunu sorun olmaktan çıkaralım ki sorunsuz bir evliliğimiz olsun....Yeni evlenecek arkadaşlar lütfen sağa sola kulak verip te"ay çok acıdı,ay geçmiş olsun şimdiden,yazık sana acıyacak"falan gibi sözleri duymamazlıktan gelelim lütfen ki düğün günü boş yere stres yaşamayalım,allah hepimize kolay geçitler versin inşallaaahh..:Saruboceq:a.s.

Hayırlı olsun canım şimdiden Mutluluklar diliyorum sana :nazar:

zaten varya o "ay çok acıdı,ay geçmiş olsun şimdiden,yazık sana acıyacak" diyen kişileri bi kaşık suda boğmak istiorumm kötükedihüso onlarda geçti bu yoldan onlarda yaşadılar buanı ve böyle alay eder gibi yazmaları çok kötü bişi.. ne yani acıda ne oldu yapmadınmı yaptın, hala yapmıyormusun yapıyorsun ee hani acıdıydı hani çok felaketti? öldünmü peki yoo ölmedin?? ne diye milletin içine korku salıyorsunki ozaaman :mymeka:
Tekrar mutluluklar diliyorum tatlım sana...a.s.

korkulcak bsey degıl kı bu korksam korksam ben korkardım.:::::) ya bunlar hp kulaktan dolma bılgılar yuzunden oluyo... işin kotusu herkezde bunlara ınanıyo... inanırmısınız bizim bı taqnıdıgıız vardı hemde hemsıreydı kız o haldeykn kıza ole seyler anlatmıslar kı.. yok o olay oluca güm dıye bir sey duyulur falan fılan dıye kaydirigubbakcemile3 buna ınanmıs ve cok zor bı gece gecırmıs..ınanmayın zorlugu falan yok keyfıni cıkarın..

güm diye sesmii:)) ay bunuda ilk kez duyuyorum yaa:)) güm ölemii :)) gece gece iyi geldin arkadaşım sen :)) Hey allahım yaa daha nedicekler acaba başka... yok çok acıyoo yok yandınız yok çok kanıyo foşur foşur akıyo yok güm diye ses duyuluyoo hey Rabbim sen akıl fikir ihsan eyle bu kullarına..

X