açık öğretim ingilizce öğretmenliği

Sahra_Deniz

lay lay lay :)
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
516
10
bir konuda fikrinizi almak istiyorum.fisfisfis
ben 2 yıllık halkla ilişkiler mezunuyum.bu yıl tekrar öss ye giricem.
ingilizce öğretmenliği istiyorum.hem örgün hem de açık öğretim yazıcam.
ancak açık öğretim ingilizce öğretmenliği hakkında bilgi sahibi değilim.
eğer okuyan arkadaşlar varsa ve bu konuda bilgi verirlerse çok sevinirim.
iş bulma açısından rahat mı?her okulda öğretmenlik yapılabiliyor mu?
eğitim sistemi nasıl?bunlar merak ettiğim konular.
umarım yardımcı olursunuz.
şimdiden teşekkürler.

açık öğretim mezunları atanamıyor canım. zaten 4 yıla tamamlayamıyorlar. benım cevremde cok var ben de dilciyim. bitireni görmedım.ilk ıkı yılı tamamladıktan sonra ya devlette ücretli calısyorlar 3 kurusa yada dersanelerde 3 kurusa sömürülüyorlar. aksine şahit olmadım.zaten akıl var mantık var hiç örgünle acık ögretım bir olur mu? hicbir yerde gördün mü sen bunu?

araştırmalarım sonucunda ;
açık öğretim mezunu olup da atanan o kadar çok kişi var ki...
bi kere kpss ye girip kazanırsan devlet sen örgünsün sen açık öğretimlisin demiyor.senin atamanı yapmak zorunda.
özel kurumlarda da örgünlerle iolp mezunları aynı şekilde çalışıyor.iş kendini göstermekte,ders anlatma kapasitene kalıyor sonrasında.iolp bölümü ayrıca kontenjanlı bir bölüm,belirli bir puanla giriyosun.dersleri de çok ağır.hatta örgünlerden daha zor olduğunu söyleyebilirim.mezun olan öğrenciler de belki de daha fazla bilgiye sahip olarak mezun oluyorlar.
örgünle açık öğretim iolp de bir evet :KK66:

ben açıköğretim ingilizce mezunuyum yani iölp 4 yılda bitirdim yıl kaybım olmadı alttan dersim falan da kalmadı birincisi lisede bölümünüz neydi onu öğrenmek istiyorum herkes aöf ing öğretmenliğini kazanmak çok kolay sanıyor ama sanılanın aksine zor özellikle son zamanlarda puanlar çok yükseldi dil bölümünden mezun olanlar bile kazanamıyor ayrıca size söyleyebileceğim en önemli şey şu iölp çok zor bir bölüm tamam 1 ve 2. sınıfta yüzyüze eğitim var 3. ve 4. sınıfta herşey size bağlı çok çalışma isteyen bir bölüm geçme notu 70 benim kızkardeşim mesela eğitim fak ing öğretmenliğinde son senesi 60 geçme notu atamada hiç bir problem yok çünkü eğitim fak farkınız yok sadece son 2 yıl dışardan ben atandım mesela eğitim fak mezunu ark atanamadı kim yüksek puan alırsa o atanır anlayacağınız önemli olan o yerimseniben

anadolu lisesi ve yabancı dil mezunuyum.
ben bu konuyu şubat ayında açmışım :) zaten ben ingilizce öğretmenliğini kazandım bu yıl gidicem.
zor olduğunu biliyorum ama zaten yata yata geçmeye de niyetim yok :KK66: ben çalışmayı severim özellikle de ingilizce.

adına sevindim canım
iki arkadaşım var açıköğretim ing. öğr. bitiren
birisinin ataması yapıldı
diğeri özel okulda çalışıyor

bir konuda fikrinizi almak istiyorum.fisfisfis
ben 2 yıllık halkla ilişkiler mezunuyum.bu yıl tekrar öss ye giricem.
ingilizce öğretmenliği istiyorum.hem örgün hem de açık öğretim yazıcam.
ancak açık öğretim ingilizce öğretmenliği hakkında bilgi sahibi değilim.
eğer okuyan arkadaşlar varsa ve bu konuda bilgi verirlerse çok sevinirim.
iş bulma açısından rahat mı?her okulda öğretmenlik yapılabiliyor mu?
eğitim sistemi nasıl?bunlar merak ettiğim konular.
umarım yardımcı olursunuz.
şimdiden teşekkürler.

:KK19: sizinle aynı şeyleri düşünüyorum

ben de bu bölümden mezunum yıl kaybım olmadı.Suan da meb te calısıyorum .buraya dılden 100 sorudan 94 net yaparak gırdım buranın da bellı bır kontenjanı vepuanı var ılk ıkı sene kolay sayılır fakat son ıkı sene örgun öğretimden daha da zor .70 almak zorundasınız ıkı gun ıcerısınde 8-9 dersten sınava gırıyorsunuz .Herkes bu bölümü 4 yılda bıtıremıyor gercekten dısıplınlı ve sureklı calısmayı gerektırıyor bunları goze alarak bu bölümü secın derım arkadaslar.ayrıca son yıllarda daha da zorlastırdılar kıtaplar degıstı 4.sınıfta okudugumuz kıtapları benım arkadasım abd de tesol programında okuyordu.Fakat sunu da dıkkate almak gerekır mezun oldugunuzda gercekten fazlasıyla donanımlı oluyorsunuz calısmanızın bedelını alıyorsunuz..

Son düzenleme:
Arkadaslar AOF ing. öğretmenliği yönetmeliklerinde değişiklik söz konusu oldu mu? Yani hangi liseden ve bölümden mezun olduğun önemli mi? Ve hem YGS hemde dil sınavına mı girmek gerekiyor? CVPlarınız çok önemli arkadaslar :44:

Ben de istiyorum bu bölümde okumayı
Şuan örgünde sosyoloji okuyorum dil çıkışlı değilim fakat ingilizcem ileri düzeyde
Hem örgün hem açık okumak istiyorum seneye tekrar girmeyi düşünüyorum fakat ilk 2 sene yüzyüzeymiş okulumla çakışır eğer kazanırsam :KK31:

Blondegirll ; Lise ya da bölüm farketmiyor ve hem ygsye hem de lys5'e girmen gerekiyor

AÖF de olsa ing öğrt okumanız için liseden yabancı dil bölümü çıkışlı olmanız gerekiyor..ben kendim örgün mezunuyum ama ablam aöf ing öğrt mezunu,4 yılda bitirdi ve atandı..yalnız örgünde okumaktan daha zor..

hmmm YGS'den 185 almak gerekiyor diye biliyorum, peki LYS-5'ten kaç puan almak gerekiyor ki ? Bu arada cvp verdiğin için tşk ederim canım :KK3:

Ben de istiyorum bu bölümde okumayı
Şuan örgünde sosyoloji okuyorum dil çıkışlı değilim fakat ingilizcem ileri düzeyde
Hem örgün hem açık okumak istiyorum seneye tekrar girmeyi düşünüyorum fakat ilk 2 sene yüzyüzeymiş okulumla çakışır eğer kazanırsam :KK31:

Blondegirll ; Lise ya da bölüm farketmiyor ve hem ygsye hem de lys5'e girmen gerekiyor

Dersler 4.30'dan sonra basliyormus ama iki örgün üni birden okunabiliyor mu ki ? Sonucta bu da tamamen acik degil .. bende bu sene kzandim bu arada :)

AÖF de olsa ing öğrt okumanız için liseden yabancı dil bölümü çıkışlı olmanız gerekiyor..ben kendim örgün mezunuyum ama ablam aöf ing öğrt mezunu,4 yılda bitirdi ve atandı..yalnız örgünde okumaktan daha zor..

Dil çıkışlı olmaya gerek yok,sadece alandışı tercih olacağı için puanımız düşer
Katsayılar da azaltıldı artık daha az puan düşüyor alandışı tercihlerde

hmmm YGS'den 185 almak gerekiyor diye biliyorum, peki LYS-5'ten kaç puan almak gerekiyor ki ? Bu arada cvp verdiğin için tşk ederim canım :KK3:

Puanları hiç bilmiyorum,araştırmak lazım
Rica ederim :)

Dersler 4.30'dan sonra basliyormus ama iki örgün üni birden okunabiliyor mu ki ? Sonucta bu da tamamen acik degil .. bende bu sene kzandim bu arada :)

aöf diye geçtiği için okunabiliyor diye biliyorum ben
Bir de sadece Eskişehir'deymiş sanırım dersler
Ben Ankarada'yım her gün Eskişehir'e gitmem gerekir o zaman :KK1:
Tebrik ederim,hangi okul hangi bölüm?

Son düzenleme:
Dil çıkışlı olmaya gerek yok,sadece alandışı tercih olacağı için puanımız düşer
Katsayılar da azaltıldı artık daha az puan düşüyor alandışı tercihlerde

Puanları hiç bilmiyorum,araştırmak lazım
Rica ederim :)

aöf diye geçtiği için okunabiliyor diye biliyorum ben
Bir de sadece Eskişehir'deymiş sanırım dersler
Ben Ankarada'yım her gün Eskişehir'e gitmem gerekir o zaman :KK1:
Tebrik ederim,hangi okul hangi bölüm?

Tam emin olmamakla birlikte okunamiyor diye biliyorum bende k. bakma tam cvp veremiyorum
cünkü o kadar cok sey okudum ki hatirlayamiyorum ama yinede hatirladigimi belirteyim
maddelerden birinde baska bir bölüme kayit yapildiginda direk burdaki kayit siliniyor diye birseyler fln dedigim gibi yinede emin degilim sen bunu iyice arastir cnm .
Hayir Ankara'da var bunun yaninda daha bir cok yerde var konya balikesir vs.
Tesekkür ederim
ben Eskisehir Anadolu Üniversitesindekini kazandim ingilizce öğretmenliği iste canim :)

Tam emin olmamakla birlikte okunamiyor diye biliyorum bende k. bakma tam cvp veremiyorum
cünkü o kadar cok sey okudum ki hatirlayamiyorum ama yinede hatirladigimi belirteyim
maddelerden birinde baska bir bölüme kayit yapildiginda direk burdaki kayit siliniyor diye birseyler fln dedigim gibi yinede emin degilim sen bunu iyice arastir cnm .
Hayir Ankara'da var bunun yaninda daha bir cok yerde var konya balikesir vs.
Tesekkür ederim
ben Eskisehir Anadolu Üniversitesindekini kazandim ingilizce öğretmenliği iste canim :)

Hı anladım canım tebrik ederim :KK71:
Söylediklerini de bir araştırayım teşekkür ederim
Okulumdan bölümümden memnunum zaten fazla diploma göz çıkarmaz diye düşünmüştüm :KK1:

Hı anladım canım tebrik ederim :KK71:
Söylediklerini de bir araştırayım teşekkür ederim
Okulumdan bölümümden memnunum zaten fazla diploma göz çıkarmaz diye düşünmüştüm :KK1:

Tesekkür ederim canım :)
Rica ederim evet imkanin varsa cok güzel olur iki diploma ama gecme notuda 70mis örgüne göre daha zormus öyle duydum bende daha görmedim bir haftam kaldi görcem insallah beklemedeyim henüz :KK1:

Değişmedi mi bu kural? Yani liseden yabancı dil çıkışlı olma zorunluluğu devam mı ediyor? :26:

Tesekkür ederim canım :)
Rica ederim evet imkanin varsa cok güzel olur iki diploma ama gecme notuda 70mis örgüne göre daha zormus öyle duydum bende daha görmedim bir haftam kaldi görcem insallah beklemedeyim henüz :KK1:

Tecrubelerini paylaşırsan sevinirim
Ben dil bölümü okumayı çok istemiştim fakat o sene benim okulumda dil sınıfı açılmadığı için tm seçmiştim
Başka okula gitmeyi istememiştim
Pişman değilim sosyolojiyi çok severek okuyorum ama dil bölümlerinden birinde okumayı da hala çok isterim :KK31:

Eğer yeteneğin varsa ve çalışmayı seviyorsan zor gelmez sana
Başarılar :)

Değişmedi mi bu kural? Yani liseden yabancı dil çıkışlı olma zorunluluğu devam mı ediyor? :26:

Yok değişti zaten daha önce de yoktu da puanlar aşırı düşüyordu alandışı tercih yapıldığında
Doğal olarak tercih yapılması çok zor oluyordu
Şimdi katsayılar düşürüldü hatta kaldırılacakmış

X