Bebek Beslenmesi öğünde kaç cc süt?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
kızlar merak ettıgım bırsey var yakında işe baslayacagım ve sütümü sagmam gerekecek..bebgım 44 gunluk suan..acaba bir ögünde kac cc süt içer ortalama.doktorumuza soracagım ama merak ettım bılen varsa cevaplayabılrıse cok sevınırım..

Anne sütü ile beslenen bir bebeğin aldığı günlük süt miktarı: Normal zamanında doğan bebek ilk 3 gün her öğünde 5 - 15 ml/kg süt alır, 2. haftanın sonunda 90 ml/kg, 2. ayda 150 ml/kg, 4. ayda 210ml/kg kadardır. Öğün sayısı ilk ayda 7 - 8, 1-3 ay arası 5 - 6, 3 - 7 ay arası 4 – 5’tir. Bu miktarlar günde yaklaşık 1.5-2.0 g/kg protein ve 100-140 kcal/kg enerjiye eş değerdir. Bu veriler ilk 6 ayında olan bebekler için önerilen günlük protein (2 g/kg) ve enerji (120 kcal/kg) miktarlarına esas oluşturur. Laktasyonun 3-4. Aylarında süt salgısı maksimuma ulaşır. Bebeğin günlük ve haftalık tartı alma hızı, anne sütünün miktarca yeterliliğinin en iyi göstergesidir.

Anne sütü doğumu takiben çocuğa iki saat aralar ile verilebilir. Sağlıklı bir annenin sütü çocuğa ilk 4-6 ay yeterlidir. Bu dönemde ek besin kaynağı gerekmez. Emzirme genellikle iki saatte bir 20 dk süreyle yapılmalıdır.

bana hastaneden verilen kagitta bebegin kilosunun 6da biri kadar icme ihtiyaci oldugu yaziyordu. onu 8 ögüne bölerek hesaplayabilirsiniz

mama kutularının arkasında yazdığına göre
2-4 hafta arası 90ml ,günde 6-7 öğün
2ay 120ml, 5-6 öğün

kızlar benım kızım 7 haftalık neredeyse 2 aylık olacak ben hala 2 saatte bır beslıyorum acaba yanlış mı yapıyorum.yanı gunde ortalama 10-12 kez beslenmıs oluyor..bende dıyorum kı bu kadar süt neden sagamıyorum ben bu sekılde besledıgım ıcın kontrol amaclı tek gögsumden sagdım 80-90 cc ancak cıktı..oysakı cok şükür sütüm iyi gelıyordu..emerken cok farkedemıyorum aa sagınca az gibi eglmişti..ben de galıba artık günde 5-6 kez beslemelıyım..ne dersiniz..

kızlar benım kızım 7 haftalık neredeyse 2 aylık olacak ben hala 2 saatte bır beslıyorum acaba yanlış mı yapıyorum.yanı gunde ortalama 10-12 kez beslenmıs oluyor..bende dıyorum kı bu kadar süt neden sagamıyorum ben bu sekılde besledıgım ıcın kontrol amaclı tek gögsumden sagdım 80-90 cc ancak cıktı..oysakı cok şükür sütüm iyi gelıyordu..emerken cok farkedemıyorum aa sagınca az gibi eglmişti..ben de galıba artık günde 5-6 kez beslemelıyım..ne dersiniz..

Doktorunla bu durumu paylaş. Seni en sağlıklı o yönlendirir.

X