40' kmadan veya ktktan ksa sre sonra hamile olan var m ?

E

EU2

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,içinizde kendisi ya da bir yakını doğumdan veya kürtajdan sonra ,40 ı çıkmadan ya da 40 ı çıktıktan kısa süre içinde hamile kalanlar var mı ? Tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim...a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal devam eden bir hamilelikte beta hcg 9. haftadan sonra düşmeye başlıyormuş....

40 ı çıkmadan nasıl hamile kalabilirsiniz..40 gün yasakki cinsel ilişki.....rahim kendine gelmesi için..yoksa yanlışmı biliyorum.:CüvCüv:

Canım yasak olsada olmasada 40 gÜn gÜnah lohusa kadına erkek 40 gun dokunamaz Çok gÜnah...

Canım yasak olsada olmasada 40 gÜn gÜnah lohusa kadına erkek 40 gun dokunamaz Çok gÜnah...

40 ı çıkmadan nasıl hamile kalabilirsiniz..40 gün yasakki cinsel ilişki.....rahim kendine gelmesi için..yoksa yanlışmı biliyorum.:CüvCüv:

40 gün içinde adet devam ediyorsa,adetli,kanamalıyken günah....
Eğer kanama bittiyse sorun yok diye biliyorum..40 günü dolmadan hamile kalan arkadaşlar varmış,gördüm sitede...Teşekkürler arkadaşlar...

40 gün içinde adet devam ediyorsa,adetli,kanamalıyken günah....
Eğer kanama bittiyse sorun yok diye biliyorum..40 günü dolmadan hamile kalan arkadaşlar varmış,gördüm sitede...Teşekkürler arkadaşlar...

bu konuda doktorlar ne diyor? benneyaptımki

40 çıkması şart değil önemli olan kanamanın kesilmesi yani temiz olmak ..
kimisi 30 günde kanaması kesilir daha az gündede biter ve ibadetlerine devam eder ..
onun için bilip bilmeden kafa karıştırmayın.
önemli olan kesin bitmesi ve bitiği anlaşılan beyaz akıntının gelmesi..
-------------------

Lohusalık müddeti kadından kadına değişir. Bazı kadınlarda bu süre, bir gün dahi olabilir. Lohusalık süresi, kanın kesilmesiyle son bulur. Lohusalığın asgarî süresi yoktur. Azamî süre ise kırk gündür. Doğumdan sonra kırk gün geçtiği halde kan devam ediyorsa, artık bu kan nifas kanı değil, özür kanıdır

Lohusa olan kadınlar bu süre içinde; namaz kılamaz, oruç tutamaz, Kur´an okuyamaz, Kur´an´ı eline alamaz, Kâbe´yi tavaf edemez, mescidlere giremez ve kocası ile cinsî temasta bulunamazlar

Kadınlar çocuk doğurduktan sonra, 15, 20, 25 gün kan görebilirler. Ondan sonra temizlenmiş olurlar. Bu bakımdan onların nifas müddeti, kanların kesildiği günler kadar olur. Kan kesilince yıkanır ve namaz kılar, oruç tutarlar

"ama kanama bittiyse eslerde raziysa daha önce (40 günden önce)ilişki caiz mi?" diye soruyorsunuz..
Evet, temizlenmenin üzerinden bir namaz vakti geçtikten sonra cinsel ilişki helal sayılıyor..bununla birlikte ibadetlerin de yapılmasında bir sakınca bulunmuyor.
Ancak siz bir doktor olarak cinsel ilişkide bir sakınca görüyorsanız. Hastalarınıza konuyla ilgili uyarınızı yaparsınız. Konunun dini boyutu ilmihallerde bu şekilde belirtilmiştir.
alıntı:islam ilmihalinden...

Son düzenleme:
yanı bencede
40 gun sabredemıyomu bu mıllet hayret bı olay anam ben 5 ayıma gırdım esım elını bıle surmedı yasak da degıl ama bebegımıze bıse olur dıye
helekı dogum sonrası bence bıraz sabırrrrrrrrrrrrrr
dunya ccınsellık uzerıne kurulmamıstır

yanı bencede
40 gun sabredemıyomu bu mıllet hayret bı olay anam ben 5 ayıma gırdım esım elını bıle surmedı yasak da degıl ama bebegımıze bıse olur dıye
helekı dogum sonrası bence bıraz sabırrrrrrrrrrrrrr
dunya ccınsellık uzerıne kurulmamıstır

beklenmeyen zamanda erken doğum yüzünden bebeklerini kaybedersen ,bebeklerini mezara kendi elinle gömersen bir an evvel hamile kalmak istiyorsun canım....Bu psikolojiyi yaşamayan anlayamaz....

beklenmeyen zamanda erken doğum yüzünden bebeklerini kaybedersen ,bebeklerini mezara kendi elinle gömersen bir an evvel hamile kalmak istiyorsun canım....Bu psikolojiyi yaşamayan anlayamaz....

başınsağolsun canım...şuan hamilemisin yoksa şüpeleniyomusun...

ya zaten 40 in cikmadan nasil birlikte olabilirsin ki hamile olasin,ben hic gormedim cevremde bu sekilde cabukcak hamis olan.ayrica 40 in cikmadan hamile kalsan bile saglik icin tehlikeli.

ya zaten 40 in cikmadan nasil birlikte olabilirsin ki hamile olasin,ben hic gormedim cevremde bu sekilde cabukcak hamis olan.ayrica 40 in cikmadan hamile kalsan bile saglik icin tehlikeli.

ben gördüm de ondan sordum.......nitekim bu sitede de varmış..

benim arkadaşım 40 çıktığı gün hamile kalmıştı..hiç adet göremeden yani..2 bebeği arasında tam 1 yaş bile yok..ikisinide normal doğurdu.....

40 çıkması şart değil önemli olan kanamanın kesilmesi yani temiz olmak ..
kimisi 30 günde kanaması kesilir daha az gündede biter ve ibadetlerine devam eder ..
onun için bilip bilmeden kafa karıştırmayın.
önemli olan kesin bitmesi ve bitiği anlaşılan beyaz akıntının gelmesi..
-------------------

Lohusalık müddeti kadından kadına değişir. Bazı kadınlarda bu süre, bir gün dahi olabilir. Lohusalık süresi, kanın kesilmesiyle son bulur. Lohusalığın asgarî süresi yoktur. Azamî süre ise kırk gündür. Doğumdan sonra kırk gün geçtiği halde kan devam ediyorsa, artık bu kan nifas kanı değil, özür kanıdır

Lohusa olan kadınlar bu süre içinde; namaz kılamaz, oruç tutamaz, Kur´an okuyamaz, Kur´an´ı eline alamaz, Kâbe´yi tavaf edemez, mescidlere giremez ve kocası ile cinsî temasta bulunamazlar

Kadınlar çocuk doğurduktan sonra, 15, 20, 25 gün kan görebilirler. Ondan sonra temizlenmiş olurlar. Bu bakımdan onların nifas müddeti, kanların kesildiği günler kadar olur. Kan kesilince yıkanır ve namaz kılar, oruç tutarlar

"ama kanama bittiyse eslerde raziysa daha önce (40 günden önce)ilişki caiz mi?" diye soruyorsunuz..
Evet, temizlenmenin üzerinden bir namaz vakti geçtikten sonra cinsel ilişki helal sayılıyor..bununla birlikte ibadetlerin de yapılmasında bir sakınca bulunmuyor.
Ancak siz bir doktor olarak cinsel ilişkide bir sakınca görüyorsanız. Hastalarınıza konuyla ilgili uyarınızı yaparsınız. Konunun dini boyutu ilmihallerde bu şekilde belirtilmiştir.
alıntı:islam ilmihalinden...

çok güzel açıklamışsın benim ilk doğumumda 30 gün içinde kanamam kesilmiş ve normale dönmüştüm
birde düşük yaşadım ondada zaten küratj oldu 1 hafta sürdü bitti ama biz yinede hem psikolojik hemde rahmin toparlanması için 1 ay bekledik ve 1 sonra hamiş kaldım ama oda yüksek ateşten düştü .
yani kalan var ben ama 40 olayıyla alakalı değil sanırım

bende 6 aylık bebegimi haziranda kaybettim eylülde adet gördükten sonra korunmayı bırakabilecegimi söyledi doktorum allahım hayırlı zaman ne zamansa ozaman göndersin ikinci bebegimi.. bizde hamileligim 4 ayı ilişkiye girmedik 40 çıktı biraz zaman geçti daha yeni ilişkiye girdim...

konu açılalı baya bi zaman olmuş ama ben gezinirken bu konuya rastladım.. 40 gün lohusalıktır 20. günde de bitse kanama 40 gün dolmadan lohusalık bitmemiş demektir .. rahim kendini toplayamaz .. o yüzden 40 çıkmadan diğer ibadetlerde yapılmaz .. ilişkiye de girilmez .. dinende tıbbende sakınalıdır . siz siz olun sabredin 40 gün :KK20:

X