Eşimi alkolden nasıl uzaklaştırırım?

crazy_44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
15
0
42
merabalar ben 3 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik. evlenmeden önce eşim alkol kullanıyordu fakat alkolü bırakması şartıyla evlendik ve içmiyordu da 2 ay öncesine kadar. ne konuştuysam vazgeçmiyor içmekten bu akşam yine içmeye gidecekmiş. lütfen yardımcı olun eşime alkolü nasıl bıraktırırım?

canım öncelikle bir hata en baştan yapılmış..
keşke tedavi olduktan sonra evlenseydin
allah yardımcın olsun
ama tedavi olmadan düzeleceğini sanmıyorum

allah yardımcın olsun canım herzaman mı içiyo yoksa arada birmi içer eğer alkolikse bi dr a gidin derim

Sartlarla evlenilmezki güzelim...bagimli hasta bir insan o...:nazar:
Keske evlenmeden önce terapi yapip biraksaydi ondan sonra evlenseydiniz...:nazar:

Simdi isin cok zor...tedavi olmasi sart...kendiliginden birakmaz kanimca...en kötüsüde kendi birakmak istemesi lazim arkadasim:kahve:
Ne senin icin birakir o zikkimi ne anasi babasi icin kendi isteyecek....

Allah yardimcin olsun:teselli:

sert bi tepki vermelisin bence..verdiği sözüde hatırlatki..yutmsaın sözünü...
ailesi biliyomu peki??

siz ne yaparsanız yapın eşiniz bunu istemedikçe yaptığınız herşey sonuçsuz kalacaktır. bence eşinizin öncelikle bunu istemesi lazım. Allahım bi an önce o illetten tüm kullarını kurtarsın

içince saldırgan ve çirkin hareketlerde bulunuyorsa,şaftı kayıyorsa,rezil bi vaziyette oluyorsa halini kameraya çek.sabah izlet canım..bazı erkeklerde etkili oluyomuş.ama bu durumlar yoksa ve sadece içmesinden rahatsızsan kendi istemediği ve arkadaş çevresini değiştirmediği sürece bırakması çoook zor..sen yinede konuşmaktan bıkma..her gün konuş,rahatsızlığını dile getir..pes etme..belki yavaş yavaş kafasına dank eder bazı şeyler ve en önemlisi konuşurken kararlı ve kendinden emin bi tavrın olsun..inşallah düzelir canım..

merabalar ben 3 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik. evlenmeden önce eşim alkol kullanıyordu fakat alkolü bırakması şartıyla evlendik ve içmiyordu da 2 ay öncesine kadar. ne konuştuysam vazgeçmiyor içmekten bu akşam yine içmeye gidecekmiş. lütfen yardımcı olun eşime alkolü nasıl bıraktırırım?

ben 30 yaşındayım ve babam ben kendimi bildim bileli bu içkiyi bırakmaya çalışıyo ve hergün sözler veriyo olan annemin gençliğine oldu ve şuan 55 yaşında hala içiyor canım bi çözüm bulursan banada haber ver olurmu? ama inşallah seninki bırakır yoksa çok yazık:1no2:

çok üzgünüm ama eşin istemediği sürece ve tedavi olmadığı sürece bırakamaz.çevremde birkaç insan var

içki içince saldırganlık filan olmuyor sakin her zamanki gibi öyle bağırma çağırma yok ama ben içmesini istemiyorum ille bana zarar vermesini beklememeliyim sonuçta önlem almak zorundayım fakat ne kadar konuştumsa, bağardımsa, kavga ettimse fayda vermiyor. ailesine söyledim ama hayatımda onlar kadar boş insan görmedim ben tepkiler aynen şöyle. babası; benim küçük oğluma herşey serbest- annesi; oğlum ayıp içme- ablası; koca adam o kendini bilir- abileri de güya konuşup onu uyaracaklardı bir güzel konsomatristlerin çıktığı birahaneye götürmüş orada konuşmuşlar ve sabah 4 de zil zurna geldi eve yani ailesi aile değil

aynı sorun bendede var benim eşimde içiyor ilk zamanlar tatlı tatlı sohbetler ederdik bende dışarı gitmesin diye mezeler hazırlar ona bir bardak da olsa eşlik ederdim ama her yıl biraz daha arttı hele son birkaç yıldır saabah kalkar kalkmaz mutlakaişe gitmeden evvel bir bardak içiyor akşam gelir gelmez hemen dolduruyor yatana kadar neyseki işyerinde içme imkanı olmadığı için içemiyor bu bir teselli midir bilmiyorum bende çıkmazdayım nsıl bıraktıracağımı bilmiyorum ama kendi iradesi olacak son zamanlarda içince hareketleri davranışları çirkinleşti

ALLAH YARDIMCIN OLSUN esine islah etsin bu alkolun nesini severler 3000 tane guzel icicek var gide gide bunu icerler hani ozel gun felan anliyorumda hergun hergun allah yardincin olsun nediyim ki

içki içince saldırganlık filan olmuyor sakin her zamanki gibi öyle bağırma çağırma yok ama ben içmesini istemiyorum ille bana zarar vermesini beklememeliyim sonuçta önlem almak zorundayım fakat ne kadar konuştumsa, bağardımsa, kavga ettimse fayda vermiyor. ailesine söyledim ama hayatımda onlar kadar boş insan görmedim ben tepkiler aynen şöyle. babası; benim küçük oğluma herşey serbest- annesi; oğlum ayıp içme- ablası; koca adam o kendini bilir- abileri de güya konuşup onu uyaracaklardı bir güzel konsomatristlerin çıktığı birahaneye götürmüş orada konuşmuşlar ve sabah 4 de zil zurna geldi eve yani ailesi aile değil

evlenirken aklin nerdeydi ailesini taniyamadinmi bu adam evlendikten sonrami bu hale geldi diycem ama is isten gecmis neyine care olucak ama ozamanlar sevdin gozun koreldi dimi uzuluyorum inan bana dua edicem sizin icin allah islah etsin ailesinden sevdiklerinden ayirmasin evine bagli olsun haramdan kotulukten korusun insallah

3 yıllık evlisiniz son 2 aydır içiyorsa o bir alkolik değil bence.ınsan iki ayda alkolik olmaz tamam evveliyatıda var belliki bekarlığında da içiyordu diyorsun.

Bence o sevici guruptan.ıçki sevici her içicide alkolik değil ya heleki 2 aylıksa. Benzerini çevremdede yaşadım çünkü.

Kendi isterse içmeyebilir...

sanırım bırakmış tekrar başlamış bi vaka..:1no2:

kendi istemsi ve tedai olması lazım..sen yinede güzel bir dille vazgeçirmeye çalış derim..:nazar:

allah yardımcın olsun....

alkolik olduğunu düşünüyorsan tedaviye ikna et..ama ne kadar süre onunla uğrasıcksın kii..gecçliğini bence onunla harcama

Canım anladığım kadarıyla eşin alkolik değil, keyfine içenlerden.
Alkolik insan sabahtan başar içmeye duramaz. Senin eşin daha çok akşamcı tabir edilen insanlardan.
3 yıl bekleyip son 2 aydır başlamasının da bir nedeni olmalı.
Bi düşün bakalım, yeni tanıştığı arkadaşları var mı bu tip ortamlara sık sık giren, ya da canı bir şeylere mi sıkkın senin bilmediğin.
Bunlar çok etkili faktörler içmesinde.
Böyleyse eğer yapabileceğin en iyi şey onu o ortamdan çıkartmaya çalışmak.
Ne bileyim işe onu eve bağlayarak başlayabilirsin. ıçeceksen gel evde iç, beraber olalım falan de.
Sonraki adımı daha sonra atarsın...

eşiniz alkolik olsaydı,alkole ara falan veremezdi...
yani Amatem'e gidecek boyutta değil sanırım...
eşinizle evde güzel vakit geçirmenin yollarını arayın bence...
evde probleminiz varmı bilmiyorum ama
ya evdeki problemden kaçmak için gidiyor ya da
arkadaşlarının kurbanı oluyor..
ama konuşun eşinizle,sakince
içmesini istemediğinizi siz anlatın,
gerçekten hoş birşey değil,
kendilerine ve sevdikleine verdikleri zararın
farkında bile değiller herhalde...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

X