Bebek Beslenmesi Makarnadan Cips

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Buyrun tarif budur..
Yarın da resim ekleyeceğim inşallah..
Netten Makarnadan Cips yazıp araştırabilir,fikir edinirsiniz..
Macaroni Chips adıyla da baktığınızda ingilizce orjinal tarifini de görürsünüz.

Malzemeler:
100 gr Kelebek Makarna -
şekli arzuya bağlı-
20 gr mısır unu
Tuz ve isteğe göre baharatlar
not:Mısır unu kullanmak istemeyenler GALETA unu deneyebilir..

Nasıl yapıyoruz :
Makarnamızı bir tencereye koyup haşlıyoruz ve süzüyoruz.Suyunu süzdükden sonra bir tepsiye mısır unu,istediğimiz bir baharatla tuzu karıştırıyoruz.İyice makarnalara yedirdikden sonra kızgın yağda makarnaların renklerinin altın renginde olana kadar bekletiyoruz.İyi altın rengini aldıkdan sonra kağıttan bir havluya alıp kendiniz için de üstüne mayonez-ketçap sürebilirsiniz..
Sosu için:
1 kuru soğan
3 domates
1 tatlı k. domates salçası
sirke
tozşeker
maydanoz
Diğer taraftan sosu için; kuru soğan ince doğranarak sıvıyağda soteleneye alınır. Üzerine maydanoz, rendelenmiş domates, domates salçası, birbirini dengeleyecek kadar tuz ve toz şeker en son da 1 çorba k. sirke ilave edilerek sos pişirilir. Sos hazır olunca makarnalar ile beraber servis edilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ayyy süper olur tadıı..bayılırım cips tarzı şeylere:)makarnada favori yemeklerimdendir:)

abovvvvvvvvvv sabahi nasil edicem ben ya :)
merakdan catlarim o kessin
4gözle bekliyorum fotografini
cok ilgimi cekdi cok
ellerine saglik libosummmm

Bunlar netten aldıklarım,fikir edinmeniz için..
img240120copywy1.jpg

40395204.png

57633105.jpg

Bunlar da benim cipslerim..Dayanamadım akşamı bekleyemeden yaptım ..Ben renkli makarna kullandım,sebzeli olanlardan,yeşil,turuncu..O yüzden biraz daha koyu oldular..Normalde açık renk olur...
Galeta ununa buladım bu sefer gayet iyi oldu..

jpssmall.jpg

Hazır cipslerin nasıl yapıldığını bilmiyoruz ayrıca içersinde aşırı yağ var..Bu çok hoş ve temiz bir alternatif.
Hem minik hem koca bebekler için:)

Son düzenleme:
bu hatun gene döktürmiş yaww,anamm belli senin kilolardan yakınışın şekercim yap yap ye ohhh hani bana hıhhh senağlama

benim oğlum cips hastası.normalde özellikle eve almıyoruz.ama dışarı çıktığımızda bakkalın,marketin önünde görüyor.mecbur alıyoruz.sağlık açısından bunu yapmak daha iyi olur.peki bu makarna cips çıtır çıtır oluyor mu?sanki yumuşak görünüyor fotoda.

benim oğlum cips hastası.normalde özellikle eve almıyoruz.ama dışarı çıktığımızda bakkalın,marketin önünde görüyor.mecbur alıyoruz.sağlık açısından bunu yapmak daha iyi olur.peki bu makarna cips çıtır çıtır oluyor mu?sanki yumuşak görünüyor fotoda.

Evet ,çoğumuz bu yüzden almıyoruz cipsleri,aynı hikayeden muzdaribiz ,işte bu seçenek çok işe yarıyorkaydirigubbakcemile5
Eğer az kızartırsanız lastik gibi olur söner yumuşar,makarnalar altın rengini alıncaya,kahverengileşinceye kadar kızartmamız gerekiyor..Ama yakmayacağız tabi ..
O zaman daha gevrek oluyorlar..

yaptım makarna cips.
kelebek bakarna aldım.
oğlum çok beğendi.
bende beğendim.
foto çekemedim çünkü bitti:))))
tekrar yapacağım ,kavonoza koyacağım.
ama yağ çok çabuk yanıyor mısır unu olduğu için.

yaaa bu tarifi bende biryerde okuyup denemiştim. ama benimkileer çooook yağ çekmişti yiyememiştik bir türlü. yalnız benimki normal undu galiba.

yaptım makarna cips.
kelebek bakarna aldım.
oğlum çok beğendi.
bende beğendim.
foto çekemedim çünkü bitti:))))
tekrar yapacağım ,kavonoza koyacağım.
ama yağ çok çabuk yanıyor mısır unu olduğu için.
Afiyet olsun maşallah hızınaa.s. Mutlaka yağ çekmesi için altına bir peçete sermeliyiz..
yaaa bu tarifi bende biryerde okuyup denemiştim. ama benimkileer çooook yağ çekmişti yiyememiştik bir türlü. yalnız benimki normal undu galiba.
Yağ çekiyorlar evet,iyice kızartmamız gerekiyor o yüzden..Yumuşak kalmamalı,kurumalı birazhem lastik gibi olmaz hem de içersindeki yağ rahatsız etmez.
çok güzel görünüyor canım ellerine sağlık
Teşekkürler meldam..

Mısır unu yerine galeta unu da kullanabilirsiniz..Ben bugün öyle pişirdim mesela.

çok güzel olmuş ellerine saglık ben yokken döktürmüş bu hatun yinekaydirigubbakcemile
neyse ben 58 oldum diyeti bıraktım:icecream:
birazcık yiyim bişey olmaz herhalde:eek:klava:
makarnayaı mısır unu yerine una yada galeta ununa bulasak daha iyi olmazmı benneyaptımki

a.s.Libyana cnm nede ilginç şeyler cık ,cık iyi hoş güzel de benim küçük cin gibi kandırık cipis bunnar der cnm yakaydirigubbakcemile3
Tadısının nasıl olduğunu yiyenler bi şöyle anlatıvermemiş neye beziyo felan:nazar:
Yaparsam bakkaldan aldığım cipis paketine koyarım belkim inanır:roflol:Ellerine sağlık

çok güzel olmuş ellerine saglık ben yokken döktürmüş bu hatun yinekaydirigubbakcemile
neyse ben 58 oldum diyeti bıraktım:icecream:
birazcık yiyim bişey olmaz herhalde:eek:klava:
makarnayaı mısır unu yerine una yada galeta ununa bulasak daha iyi olmazmı benneyaptımki
Şeniz
Olur pembem..

a.s.Libyana cnm nede ilginç şeyler cık ,cık iyi hoş güzel de benim küçük cin gibi kandırık cipis bunnar der cnm yakaydirigubbakcemile3
Tadısının nasıl olduğunu yiyenler bi şöyle anlatıvermemiş neye beziyo felan:nazar:
Yaparsam bakkaldan aldığım cipis paketine koyarım belkim inanır:roflol:Ellerine sağlık
:roflol: Maşallah bıdığa,mini cin demek..yerimseniben
Aslıda netten bakabilirsiniz Makarnadan Cips yazıp,deneyenlerin öneri ve yorumlarına bir göz atın derim..Tabi ki bildiğimiz cipsin hazzını vermese de andırıyor:nazar:
gerçekten iyi fikir,cips paketine koymakkaydirigubbakcemile3

iyi fikirmiş hemde kolay paylaşım için tşk

Rica ederim nazarboncugum

:nazar: Kim ben mi ..Üstüme iyilik sağlık.Gayet hit ve de fitimdir:1closedeyes:
:roflol:

yoo sana demedim ceylişe dedim sengözlerimebaksanab heheheh valla cips istedim senin yüzünden hit ve fit olduğum için bende yiyebilirim :nazar:

Bu akşam hemen denemezsem benim adım da capon değil delikafadulden

Ellerine sağlık harika görünüyor cokacimcoook

X