Kulak Tüpü hakkında bana yardımcı olur musunuz?

klasayse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
8
0
48
arkadaşlar 6yaşında bir kızım var.Ara ara kulak ağrısı ve ateşi oluyordu.Doktorlar orta kulak iltihabı diye antibiyotikle geçiştiriyorlardı.İki üç ay önce işitme kaybının olduğunu farkettim ve kbb.doktoruna götürdüm.İlk götürdüğüm doktor kulaklarında sıvı olduğunu ve tüp takılması gerektiğini söylediler.Daha sonra iki ayrı doktora daha götürdüm.Onlarda aynı şeyi söylediler.Tüp takılmazsa kalıcı sağırlık olabileceğini anlattılar.Daha öncede bademcik ameliyatı olduğu için şimdi bu ameliyat beni çok korkutuyor.İçinizde tüp taktıran çocuğunda bu olayı yaşamış birileri varsa lütfen bana yardımcı olabilirmi.Ağrılımı oluyor.Tehlike si varmı.Tüpten sonra yaşananlar neler .Acil bilgi

bende 6 yaşımdayken oldum aynı ameliyatı
benim kulağıma darbe olmuştu zarı patlamıştı
ameliyat olmazsam duyamayacaktım
bugün gibi hatırlıyorum ameliyattan sonra bi kaç tedavi yapıldı ve bitti korkulucak bişey yok ağrılı sızılı bişey değil
tel gibi bişeyi kulağımın içine sokuyodu dr öyle bi tedaviydi canım ..
geçmiş olsun a.s.

Geçmiş olsun canım öncelikle ...
Bende ortaokulda taktırmıştım sigorta hastanesinde taktırmıştım işitme zorluğu yaşıyodum doktorum hiç ii değildi bende doğal olarak korkuyodum oda sürekli azarlayıp duruyodu zaten delinin tekiydi.:kızgın:.ameliyat felan gibi de olmadı benimkisi hemen uyuşturup bişiler takıp yolladılar...ikisinede takıldı biri 6 ay durdu biride 1 seneyi geçti nerdeyse..sonra ikiside kendiliğinden düştü...banyo yaparken hep pamuğa vazelin sürüp kulaklarımı tıkayıp öle banyo yapıodum... doktorda size söyler zaten...Hiç korkmanıza gerek yok küçük bir operasyon sadece ..Yalnız doktor araştırmasını çok iyi yapın kulak gerçekten de önemli bir organ özelde yapıyorsalar eğer direk özele gidin..Geçmiş olsun tekrar..

cannım hiç korkulcak bişi yokk bana da taktılar anlattıklarının aynısı bende yaşadım ağrı işitme kaybı tüp takıldıktan sonnra düşünce okadar çok rahatladımmki şimdi hiiç bi problemim yok allaha şükür çok iiyiim çok ta kolay amaliyat biile denilmez hiç anlamaddım bile ikisinede çok küçük parça takıyorlar uçlarında tel var ben uyurken düştü ikiside yatağa düştü kulaktaki iltihabı kurutuo sanırım hiç bişi yyok yanii çok rahat kendinii hiç üüzme canıım geçmiş ollsun

geçmiş olsun.benimde 6 yaşındaki kızımda aynı sorun var.bizede tüp takılması gerektiği söylendi.siz tüp taktırdınız mı?nasıl oldu,iyimi şimdi,operasyon ne kadar sürdü,hemen eve yolladılarmı,acı yaşadımı her şeyi öğrenebilirsem çok sevinirim.kızımdan çok ben korkuyorum da...

benim de 7 yaşında oğlum var aynı sorunları yaşıyoz..bize de tüp önerildi çok korktum ilk duyduğumda , çok ağladım. henüz bişeye kara veremedik, bilmiyorum...bi kaç gün sonra kontrole gitcez bakalım ne olcak...hepinize çok geçmiş olsun ii akşamlar

arkadaşlar benim oğlumada 2 hafta önce tüp takıldı çok şükür duyması düzeldi ama kulaklarına su kaçmaması lazım bunu nasıl sağlayacağımı şaşırdım eczaneden silikona benzer tıkaçlar aldık ama durmuyolar banyo yaptırırken bile sıkı sıkı üstüne bastırıyorum su kaçmasın diye.Birde tatile gideceğiz doğal olarak hergün denize gidecek orada ne yapacam tıkaçların üstüne birde bant varmış ama oda pek işe yarar gelmedi bana burada daha pratik ve emin bir çözüm bulan varsa paylaşsın lütfeeeen.

slm parıl öncelikle geçmiş olsun canım.tüp takma işlemi ne kadar sürdü,ağrı_ acı oldumu çok merak ediyorum, cevaplarsan sevinirim.

slm parıl öncelikle geçmiş olsun canım.tüp takma işlemi ne kadar sürdü,ağrı_ acı oldumu çok merak ediyorum, cevaplarsan sevinirim.

merhaba nihal tüp takma işlemi 15-20 dakikalık bir işlem sanırım ama ameliyat haneye iniş bayılma ve ayılma hepsi toplam 1 saat sürüyor biz buarada birde sünnet yaptırdık hazır anestezi almışken arada çıktı.Allah şifa versin canım

iyi geceler arkadaşlar,
uzun zamandır bu foruma girmiyordum ama yardıma ihtiyacım olduğu için sizlere yazmak istedim.sorunum kulak tüpü ile ilgili.bu sabah her 2 kulağıma da kulak tüpü takıldı.binbir ümitle ameliyatı bile gözalırken o gerginliği yaşarken ve ameliyattan sonra herşeyin düzeleceğini kulaklarımın açılacağını sanarken bu saate kadar hiçbir şey değişmedi.kulaklarım hala kapalı ve az duyuyor.doktorum biraz sabır dedi ama daha önce sorduğumda yani ameliyattan önce sorduğumda hemen açılacak demişti.şimdi ne değişti ben anlamadım.
sizlere sorum bu ameliyatı geçirenlerin hemen kulakları açıldı mı yoksa belli bir zaman geçti mi?en kısa zamanda cevaplarsanız çok sevinirim.
herkese tekrar iyi geceler..

o zaman bende bir sorun var.yani çıldırmamak imkansız.teşekkür ederim cevabına seydam.

arkadaşlar 6yaşında bir kızım var.Ara ara kulak ağrısı ve ateşi oluyordu.Doktorlar orta kulak iltihabı diye antibiyotikle geçiştiriyorlardı.İki üç ay önce işitme kaybının olduğunu farkettim ve kbb.doktoruna götürdüm.İlk götürdüğüm doktor kulaklarında sıvı olduğunu ve tüp takılması gerektiğini söylediler.Daha sonra iki ayrı doktora daha götürdüm.Onlarda aynı şeyi söylediler.Tüp takılmazsa kalıcı sağırlık olabileceğini anlattılar.Daha öncede bademcik ameliyatı olduğu için şimdi bu ameliyat beni çok korkutuyor.İçinizde tüp taktıran çocuğunda bu olayı yaşamış birileri varsa lütfen bana yardımcı olabilirmi.Ağrılımı oluyor.Tehlike si varmı.Tüpten sonra yaşananlar neler .Acil bilgi
canım benim kızım iki ay önce,bademcik,geniz eti ve kulak ameliyatı oldu.doktor tüp takmak yerine kulak zarlarına çok küçük iki delik açmış ve ameliyat esnasında suyu dışarı boşaltmış.duyma problemi vardı şimdi çok iyi.tüpü bazı bünye atamıyomuş,bu nedenle böyle yapmış.biz bi sıkıntı çekmedik.geçmiş olsun

bi de bize kulağa su kaçmaması konusunda uyarmadı.herşeyi yapabilir dedi.hatta bayramda tatile gittik.deniz havuz hiç durmadı.şükür bişey yok hala.biraz üşüttüğü için antibiyotik veriyorum o kadar

benim oğlumunda iki kulağına birden takıldı.biri düştü biri düşmek üzere..kendimde kulak problemi çektiğim için oğluma iyikide bu operasyonu yaptırdık diyorum.çünki benimde zmanında aynı işlem ypılsaydı şu anda %50 duyu kaybım ve rahatsızlıklarım olmayacaktı.nitekim dr da iyiki tüpleri taktık dedi.tahminimden çok fazla ve koyu kıvamlı sıvı varmış kulak zarının altında..çocuğum ameliyat sonrası öyle rahatladı ki anlatamam..bebekliğinden beri kusma, beslenememe,son olarak biraz duyu kaybı ,her lafı tekrarlatması bundanmış ..ama malesef küçükken yapmıyolar işlemi.en az 5-6 yaş olacakmış..bizde beklemek zorunda kaldık..ama sonuç çok iyi, çok şükür...
tüp takılması gerekiyor diyen iyi dr lara kulak verin ve yaptırın diyorum kesinlikle arkadaşlar...

Son düzenleme:
bi de bize kulağa su kaçmaması konusunda uyarmadı.herşeyi yapabilir dedi.hatta bayramda tatile gittik.deniz havuz hiç durmadı.şükür bişey yok hala.biraz üşüttüğü için antibiyotik veriyorum o kadar

canım dr unuz niye uyrmadı acaba.tüp takıldıysa tüp takarken kulak zarını kçüçük kesiyor ve öyle yerleştiriyorlar.zaten amaçta iç ve orta kulağın nemli kalmaması,kuruması.yani östaki borusunun hava akımını sağlamasına yardımcı olmak..bu durumda kesikten içeriye su kaçmaması hatta tpün ortasındaki deliklerden kaçmamsı için sudan korumak şart..

umarım bişey olmamıştır..gerçi benim ufaklıkta kaşla göz arasanda tatilde suya sokuverdi kafasını ..vazelinli pamuk ve üstünde bonesi olduğu halde çıkardığımda pamuktan su akıyordu..bişey olmadı şimdiye kadar amaa..:sm_confused:

merhaba nihal tüp takma işlemi 15-20 dakikalık bir işlem sanırım ama ameliyat haneye iniş bayılma ve ayılma hepsi toplam 1 saat sürüyor biz buarada birde sünnet yaptırdık hazır anestezi almışken arada çıktı.Allah şifa versin canım

çok saol canım.size de geçmiş olsun

canım kusura bakma aradan uzun zaman geçti cevap yazamadım.çok teşekkürler, bu arada geçmiş olsun .opuyorumnanaktan

X