BOSCH çamaşır makinesi hakkında bilgi.

bosh en iyi camasır makinasında zaten

bende çamaşır makinemi bosch 8 kg olarak aldım. şimdiden çok memnunum

başka kullananlar var mı. memnuniyet ve şikayetlerinizi çok merak ediyorum:KK69::KK69:

peki profilonun beyaz eşyalarını kullanıpta memnun olmayan varmı sanki profilo bana daha iyi gibi geliyor ama sadece fırınını kullanmıştım acaba buzdolabı ve çamaşır makinesi için iyimidir ki?

Benim çamaşır makinam profilo ben pek memnun değilim kısa programı var diye aldık kısaya atınca yıkanmamış giibi çıkıyor gerçi ben diğer yıkamalarınıda beğenmiorum deterjandandır dedim ama almadığım kullanmadığım kalmadı sıvı omo aldım onunla bile beyazlar kötü çıkıyor birde ön yıkamalı atınca 5 saati geçkin sürüyor ön yıkama değil 2 yıkama yapıyor memnun değilim tabi senin kararın

Merhaba, biz beyaz esyamizin tamamini bosch'tan aldik. Beko, Arcelik ve Boscha bakmistik. Beko tamamen bir fiyaskoydu. Magzada ki adam bize bir ceyiz paketi gösterdi düsük seyviyede nisanlimda 'bunu bi düsünelim' diyince adam 'sizin düsünmek icin zamaniniz yok bundan daha uygununu bulamazsiniz her saatiniz bir kayiptir' vs diye konusmaz mi. Benim tabi iyicene moralim bozuldu eyvah dedim bu beyaz esya bize cok pahali mal olacak adamin öyle konusmasi beni bayagi bir etkiledi cünkü. Sonra boscha girdik begendimiz modellerden fiyat kicarilmasini rica ettik. Ondan sonra da arcelige gittik. Bosch arcelikten 500TL civari daha pahaliydi. Üstelik boschta sectigimiz ürünler kalite ve fonksiyon acisindan cok daha iyiydi. Ve beyaz esyamizi boschtan alacagimiza karar verdik. Gercekten icimize sindi aldiklarimiz. InsaAllah pisman olmayiz :)

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir !

Çamaşır makinesi çok dikkat etmelisiniz çünkü dikkat dikkat etmeden aldığınız bir çamaşır makinesi kısa ömürlü olabileceği gibi sizin için mali bir yük olacaktır. Az elektrik harcamak için A ve ya A+ sınıfı elektrik tüketimi yapan çamaşır makineleri satın almalısınız.
Elektrik tüketimi su tüketiminin ile birlikte deterjan, yumuşatıcı, kireç sökücü gibi harcamalar pek dikkat çekmemesine rağmen ciddi ölçüde bütçenize zarar verecektir.

Çamaşır makineleri genellikte %75 (yüzde yetmiş beş) dolulukta tam kapasite güç harcar. Bu yüzden ailenizin büyüklüğüne göre bir makine tercih edip kullanırken tam dolu olmasına özen gösteriniz. Ürün incelemelerinde bir kaç üründe doluluğu hesaplayan ve buna göre yıkama yapan çamaşır makinelerinden bahsettik, bu ürünlerden her hangi biri tasarruf yapmanızı sağlar.

Çamaşır makinesi alırken su giriş sayısı da dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Çift su girişi olan çamaşır makineleri daha az elektrik harcarlar çünkü tek su girişli çamaşır makineleri suyu ısıtmak için kendi rezistanslarını kullanır, oysa çift su girişli çamaşır makineleri bu su ihtiyacını ana şebekeden daha ekonomik yolla sağlar.

Çamaşır makinesini bir işletme için alıyorsanız ve kısa sürede fazla çamaşır yıkanması gerekiyor ise hızlı yıkama yapabilen bir çamaşır makinesi almalısınız.

Bu sayede çok fazla kıyafeti çok kısa sürede yıkayabilirsiniz. İşletmeler için alınacak çamaşır makinelerinde yerden ve maliyetten kaçınma adına kurutma özelliği bulunan makineler tercih etmek akıllıca olacaktır. Böylece kurutma makinesi konulacak alandan tasarruf etmiş olursunuz. Bu noktada dikkat etmek gereken bir diğer husus elektrik ve su harcamasını ekonomik düzeyde tutan çamaşır makineleri tercih etmektir. Örneğin hava yerine su ile kurutma yapan cihazlar elektrik ve suyu fazla harcayacağı için mali olarak sorun teşkil edebilir. İşletmeniz için ekonomik açıdan elektrik tüketimi sınıflarını da göz önünde bulundurmalısınız. Peki bu sınıflar nelerdir ve ne anlama gelir.

Enerji tüketim sınıfları En verimli A sınıfından verimsiz G sınıfına kadar olan enerjiden alınan verimin sınıflandırılmış halidir.

Elektrik ile çalışan tüm beyaz eşyalar aynı ebat ve işleve sahip olmasına rağmen farklı elektrik tüketimlerine sahiptir. Bunun sebebi kullanılan teknolojik altyapıdır. A+ sınıfına sahip çamaşır makineleri en az elektrik harcayarak en fazla çamaşırı yıkayabilen çamaşır makineleridir.
Bu yüzden çamaşır makinesi alırken tercihiniz A veya A+ sınıfı elektrik tüketim sınıfına dahil bir model olsun. Çamaşır makinasında su tüketimi kapasitesine bağlıdır ihtiyacınızın üzerinde kapasitesi olan çamaşır makinelerini tercih etmeyiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu okumadan bütün beyaz eşyalarımı BOSCH aldım. Yorumlar çok iyiymiş içim rahatladı. :KK70: BOSCH'un herhangi bi ürününde bi sorun yaşayan olursa paylaşırsa sevinirimmm..

bend e bu kouya bakmadan aldım beyaz esyalarımı boschtan. hepsi bosch. çamasır makinam 2036-x
sizce nasıl yanlıs bi secim mi yaptım önerebileceğiniz baska model varsa ürünleri daha teslim almadıgım için değişim yapabilirim ama aslında aklım kurutmalılarda =( ne yapsam bilmiyorum

ark.lar acilen çamaşır makinası almam gerekiyor .boschta 2 model var aklıma yatan--- Avantixx7 VarioPerfect
Otomatik çamaşır makinesi WAQ24460TR---birde ---Avantixx 8 VarioPerfect
Otomatik çamaşır makinesi WAQ20361TR bu ikisi arasında kaldım 8 kiloluk olan biraz daha fazla su kullanıyor o yönden tercih ettim iyi yıkaması ve durulaması lazım alacağım makinanın.tambur hacimleri ise aynı 63lt.birde bağımsız olarak program seçilebiliyormu mesela uzun yıkamada 40 derece yıkamak gibi bir seçeneğim olcakmı.yada 1 saatlik yıkamayı 60 derecede yapabilcekmiyim?kullananlardan acil cvp bekliyorum lütfen bikaç gün sonra almam lazım...

Arkadaşlar acil yardim benim çamaşır makinem de bosch 9 kiloluk yorgan yıkama özellikli modelini bilmiyorum ama en son uretimmis camasirlarimi sokuyor afedersiniz sutyenimi sutyen topu ile attım topu açmış güzelim süslü sutyenimin boncuklarini sokmuş çok üzüldüm sıkma ayarıni her zaman 4 e dusururum kirismasin diye pamuklularda 40 derecede yikarim renklileri kafam çok karisik iç fanilyami soktu sizde yasadiniz mi boyle

Mrb arkadaşlar. İki ay önce evlendim. Çamaşır makinem Bosch 7 kilo. Benim öğrenmek istediğim içinden çıkan promosyon deterjanların markası. Tek kullanımlık olduğu için kullandım ve attım fakat hoşuma gitti kokusu ama aynısını bulamadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

Mrb bende bosch 7 kiloluk beyaz çamaşır makinesi aldım ama yaza kullanacağım. Siz memnun musunuz ?

Bosch dan uzak durun derim benim her ürününden canım yandı zora soktu moral bozdu. Size kalmis

X