Bebek Beslenmesi bebek giysilerini ütülemek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
arkadaslar bebegımın gıysılerını sık sık degıstırıyorum halıyle sık sık yıkanıyorlar. bebek deterjanı ve bebek yumusatıcısı kullanıyorum. defalarca durulanıyor. buna rağmen ütülüyorum gıydırmeden ama cok bayıyo. ütülemesek olur mu? siz ütülüyor musunuz her defasında?

ben ütülemiyorum vallahi ona can mı dayanır.
zaten reflüsü var bebeğimin kusuyor.kusmasada sütü geri veriyor.zaten çok az deterjanla yıkıyorum.iki kere durulama yapıyorum.
kuruduktan sonrada elimle güzelce iz yaparak katlıyorum.

ütülüyenler var ama genellikle ütülemiyorlar bence bence sen ütele bebk şimdiden alışsın düzenli yaşamaya

Pres ütüyle bastırıyorum zaten kurutup çıkarıyorum asmadığım için mikrobun kırılmasına gerek yok ama yinede adet yerini bulsun diye içim rahat etsin diye hala ütülüyorum

ben ütülemeyenlerdenim her sabah iç badisini değiştir gün aşırı elbisesini değiştir uğraşılmaz valla asarken düzgünce asıyorum kırışmıyor hijyen içinde zaten içerde kurutuyorum dışarda üzerine toz yapışır diye kurutmuyorum kesinlikle yıkarkende yüksek ısıda yıkamaya tercih ediyorum he m ütüleyince noluyo ki zaten mikrop alacağı varsa o mikrop bebek ütülenen elbiseyi üstüne giydikten sonrada yatıp kalktığı yerden bizim üstümüzden alıyo zaten dikkat etmeye kalkarsak bu na gelene kadar daha neler var. ben mesela bebeğim toz yutmasın diye evi her gün süpürmeye silmeye bıktım yani artık yapmıcam hiç olmazsa 2 günde bir yapıcam

aynn trakyalı ya bende bıktım hergun evi silip süpürmekten ha ama maalesef yapmasam kendimi çok kötü hissediyorum ev haram geliyor bana kızımı koltukta bile tutmak istemiyorum temizlik yapmayınca sankı mikrop kaynıyomus gibi:KK43: ütülemeye gelince doğduğundan beri ütülemedğim hiçbir günü hatırlamıyorum .bazen üşeniyorum bazen zevkle yapıyorum ama mutlaka yapıyorum .ama ne mikroplar öluyormu olmuyormu bilmiyorum ben şahit olmadım:)yani arkdaşında dedği giibi her yere mikrop ona bakarsan dudaklarımızda bile var aam biz gunun 24 saati öpüyoruz bebeklerimizi.birazda alışmalılar ama cokda fazlada salmamak gerek.benim içim rahat etmiyor kızımın işini eksik yapınca kend,m, kötü hissediyorum nedense oyuzden hanfendininin herşey dört dörtlük .aşığım ben ona deliler gibi :asigim:

ben ütülemeye gayret edenlerdenim, cicileri bozulmasın diye çok yüksekısıda yıkamıyorum ama eldivenlerine kadar ütülüyorum ellerini ağzına sokuyor çünkü...birde ütüleyince dolpta da, üzerinde de daha güzel duruyor cicileri... ben aslında ütü yapmayı sevmeyenlerdenim ama meleğimin cicilerini ütülemek hoşuma bile gidiyor.

ütüden nefret ediyorum ama kızımınkileri yapmak hoşuma gidiyor
mikroptan falan da değil, daha güzel duruyorlar ütüleyince
öyle evi de sürekli temizleyemiyorum ben walla

ben hergun kızımı yıkıyorum hergun komle üs değiştiriyorum ve ağız bezi corabına varana kadar herseyini ütülüyorum :))) ne kadar yorgun uykusuzda olsam yinede severek yapıyorum bunları

maşallah arkadaşlar pek çalışkan gordum sizi ve açıkçası tembellik ettiğim için utandım biraz. ya butun bu işler 24 saate sığmaz ki. gerçi ben öğleye kadar uyumasam yetiştiririm heralde. neyse ütülerim işallah.

Arkadaşlar ütü eziyet olabiliyor ama çamaşırlar ne kadar yıkansa da bazen deterjan vs.. kalıntılar olabiliyor...

Uzmanlara göre bebeklerin kıyafetlerinin ağzına yakın bölgesi olan yakanın özellikle ütülenmesini öneriyorlar...

Kızım 15 aylık oldu ve hala ütülemeden tek birşey giydirmedim bende alışkanlık haline de geldi bu ütülemeyince rahatsız oluyorum...

bende ayni $ekilde oglumun kiyafetlerini zevkle ütülüyorum..minicik olduklari icin hemen bitiveriyorlar zaten..fakat bu ütü konusunda e$imle cok tarti$iyoruz..niye oglumunkileri ütülüyormu$um da onunkileri ütülemiyormu$um diye kizip duruyor..hepsine birden vakit bulamiyorum ama ne yapayim..oda mecbur kendi i$ini kendi yapiyor :KK66:)

bende ayni $ekilde oglumun kiyafetlerini zevkle ütülüyorum..minicik olduklari icin hemen bitiveriyorlar zaten..fakat bu ütü konusunda e$imle cok tarti$iyoruz..niye oglumunkileri ütülüyormu$um da onunkileri ütülemiyormu$um diye kizip duruyor..hepsine birden vakit bulamiyorum ama ne yapayim..oda mecbur kendi i$ini kendi yapiyor :KK66:)

:içelim: ben de evde ütü yapmadım hiç. benım gıysılerımı de eşim utuluyodu. ondan bu tembelık bendekı.

benim zamanımda öyle hazır bezler falan olmadığından annem yazık garibim bezlerimi bile ütülermiş
haa noldu ben çok mu sağlıklı büyüdüm gözlerinden sakındılar ama küçücük birşeyden hastalık kapan herşeye alerjisi olan bi insanım
abim ise babannemlerin yanında köyde büyüdü tozun toprağın içinde herkesten sağlıklı maşallah
yani nasıl anlatsam bilemiyorum öyle çok titizlenmeyin hayata herşeye dayanıklı hazırlıklı olsunlar
sevgiler....
:emir_bebek:

bende hala çorabına kadar ütülüyorum. ütülemesem içim rahat etmiyor. ne zamana kadar diye soruyorum kendi kendime daha ütülemek gerek diyor iç sesim. (niyeyse) artık içim rahat edene kadar. ütüye, çamaşırlarını ayrı yıkamaya, ayrı deterjan ve yumuşatıcı kullanmaya devam.

Ben dışarı gezmelik kıyafetlerini ütülüyorum asıyorum dolabına.Çıktıkça hazır oluyor giydiriyorum.Ama günlük kıyafetlerini ütülemiyorum sadece ilk doğduğunda deridende hastalık kapacakları için ütüledim.Eğer günlük kıyafetlerinide ütülemeye kalksam can dayanmaz günde 3-4 kez üst değiştirdiğim oluyor sürekli makina ona çalışıyor her defasında ütü yapamam ki gerekli görseydim yapardım zaten.
Çocuklara aşırı titizlenmek onların bağışıklık isstemini zayıflatmaktan başka işe yaramaz.Kıvamında olmalı herşey.Ben makinada bol su programı var az deterjan ve bolsu+yüksek ısıda yıkayıp tekrar ilave durulama yapıyorum.Yeterli bence.
Tabii herkesin kendi insiyatifi.

Ütü yapmaktan hiç hoşlanmam ama yiğitin bütün kıyafetlerini ütülüyorum :)

Ben de ütülüyorum , çok yorgun olsamda yine de kıyamıyorum ütüsüz giydirmeye, sanki ütüleyince mikroplar ölüyormuş gibi geliyor.Zaten küçük olduklarından hemen bitiyor.1 yaşına kadar devam ütülemeye.

banada o esyaları utulemekten daral gelmıstı ama 4-5 aylık olana kadar utulemıstım

X