Ağız içinde çıkan beyaz yaralar ......

emilia

Emina
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
900
3
Arkadaşlar Dün ağzımda beyaz bir yara çıktı tamda dişimin altında inanılmaz drecede ağrı yapıyor,çok yanıyor yemek yiyemiyorum çok acıyor....ne yapmam gerekir???:sm_confused:

muhtemelen aft denilen yaralardandir canim. karbonatli gargara yapabilirsin. bikac gune gecicektir ama cok aci verir gercekten. gecmis olsun...

ağızdaki yaralar vitamin eksikliğindende oluyormuş
k.k.b doktoruna git tahlil iste
birde arkadaşın dediği gibi karbonatlı suyla gargara yap
geçmiş olsun

hayatım
bende devamlı oluyor çok stressten veyahut bademcik şiştiği zaman ateşlendiğinde,damaklarını zedeleyecek bir durum olduğumda benim mesela dişfırçasından oluyor pilli kullanmamam lazım hep unutuyorum...maalesef

SADECE ...bir küçük tüp gece atarken yaranın üzerine sür ..ne kadar erken sürersen o kadar çabuk geçer canım SENı ANLIYORUM BEN ARTIK ALIŞTIM ACISINA AMA ıLK DEFA OLDUYSA ıNŞALLAH BıR DAHA OLMAZ DıYET FALANDA YAPMA ....

Son düzenleyen: Moderatör:
maalesef vitamin eksikliğinden değil çok tahlil yaptırdım fakat birşey çıkmadı MAALESEF ...senağlama bağışıklık sistemiyle ilgili birşey bana göre ama sonuç yok ....

aşırı derecede çıkan bu yaralar behçet hastalığı belirtisi olabiliyormuş demişti bir doktor...
aft ın tekrarlama sürelerine sayısına ve genital bölgede de oluşuyor mu dikkat ediniz.

canım ağzını tuzlu suyla gargara yapabilirsin bende de çok çıkar, tuzlu su en azından biraz rahatlama sağlar

Diş macunundanda oluyo hassas dişler için olan macunlardan kullanın.Ben colgate ile uzun zaman sabah akşam düzenli fırçaladığımda muhakkak oluyo.

canım benim eşimde de uzun zamandır oluyordu bi daha çıkmasın diye neler yapmadık ki..bi doktorumuz vitamin eksikliği dedi inanmadık çünkü eşim bu konuda çok hassastır yediğine içtiğine o derece dikkat eder yani..geçen ay kendime b vitamini almıştım eşimde bi kullanayım diye günde bir kere almaya başladı ve çaresi buymuş:):lepi: umarım sende bi yolunu bulursun..çook geçmiş olsun

benim kardeşimle annemdede çok sık oluyodu karadut iyi geliyomuş hatta kışın bulmak zor diye reçelini yapıp ilaç gibi bir tatlı kaşığı alıyolar bi deneyin bence

kızlar benim ağzımdada bu yaralardan çok çıkmaya başladı
vitamin eksikliğinden mi oluyormuş???
hangi doktora gitmek gerekiyor?
cildiye doktoruna mı?

slm benimde ağzımda vede dilimde beyaz yaralar cıkıyor cıkıyor ama agrı felan yok ne yapmam gerekiyor

bn kendimi bildim bileli çıkıyor bu yaralar bıktım valla yine var şuan ve acayip ağrıyor :KK43:

Bana da geçen yıl olmuştu; çok acıyordu özellikle sulu meyveleri yediğimde.
Mikrop kapmışım. Enfeksiyon işte..Bir krem verdi doktor, onu sürünce geçti.

benimde şuan tam alt dudağımın iç kısmında var
canımı çok acıtıyor
netten bunları buldum işinize yarar belki kızlar

Ağızda ve boğazda meydana gelen yaralar, Ağzın iç kısımlarında ve boğazda kenarları şişkince beyaz noktalar şeklinde görülür. İltihaplı olan bu noktalar özellikle bir şeyler yiyip içerken acı verir.
Bal : Yenir. Serbeti içilir. Macun yapılır. Merhem gibi sürülür.Bal: Bin bir derde deva olan bal her türlü yarada olduğu gibi ağız ve boğaz yaralarında da faydalıdır.
Kara Dut şurubu : Karadut şurubundan 1 fincan, 3 bardak suya ilave edilerek günde 5-6 kez gargara yapılır.
Esek marulu : Suyu burna çekilir.
Gül : Her gün ağızda bir miktar çiğnenir.
Itır çiçeği : Surubu ile gargara yapılır.
Kadın tuzluğu (sarı çalı) : Meyveleri yenir.
Kara dut : Lapası sarılır.
Kasık otu : Surubu içilir.
Kına : Sıcak su ile gargara yapılır.
Kızılcık : Yenir.
Nane : Macunu yenir. Çayı, suyu ve hülasası içilir. Yağı sürülür ve sarılır.
Meşe: Mazıları toz haline getirilip, ağız yaralarının üzerine konur.
Sinirli ot : Suyu ile gargara yapılır.
Simsek ağacı (çulak ağacı) : Suyu ile gargara yapılır.
Böğürtlen: 3 bardak suda, 3 tutam böğürtlen yaprağı yarım saat kaynatılıp soğutulduktan sonra süzülerek gargara yapılır.
Hatmi: 3 tutam hatmi, 2 bardak suda kaynatılarak, tülbentten süzülür ve gargara yapılır.
3 - 4 damla da oksijenli su damlatılırsa daha iyi sonuç verir.
Çay: Severek tükettiğimiz içeceklerden olan çay da ağız içinde ve boğazlarda oluşan yaralara karşı etkili maddeler içerir. Nane, Anason ve Adaçayı gibi bitkilerin çayları da ağızda ve boğazda oluşan yaraları iyileştirmeye yardımcı olur.
Sarımsak: Güçlü bir antibiyotik olan sarımsak her türlü yara ve iltihaplanma da iyileşmeye yardımcıdır.
Dut: Karadut şurubundan 1 fincan, 3 bardak suya ilave edilerek günde 5-6 kez gargara yapılır.
Nar: Dört bardak suya, 4 tutam narçiçeği konup, yarım saat kaynatılır. Daha sonra bu sıvı tülbentle süzülüp gargara yapılır.

arkadaşlar bendede çok olur bu tipik bi vitamin eksikliğinden kaynaklanıp çıkan yaralar acısı rahatsız edicidiir doktora görünmeniz en dogrusu bende cıktıgı zaman 'kenacort' die bi krem war agızdaki yaralara sürüyorum direk yapışıyor ve cok iyi geliyor geçmiş olsun sizlere....

X