Tüp bebek tedavisinde Çörekotu, Tarçın ve Balla hamile kalan var mı?

Gelbecan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2009
57
1
Arkadaşlar, ilk tüp bebek tedavimde her sabah aç karnına çörekotu, tarçın ve bal yedim. Ayrıca düzenli olarak Dhea da kullandım. Böylece hem yumurta sayım arttı, hem de embriyolar kaliteli oldu. Acaba aranızda bu yöntemleri deneyen var mı? Mayıs ayında yeniden tedaviye başlayacağım ve diğer kürler (soğan, incir gibi) kafamı karıştırıyor. Sizce ne yapmalıyım? Hangi kür daha etkili olur. Bu arada benim fsh'ım yüksek çıkmıştı. Ancak Dhea kullandıktan sonra hemen düştü. Biraz endişeliyim yani. Umarım bu sefer olur. Benim için dua edin... Dualarım sizinle...:Saruboceq:

hayatım bu yediklerimiz yumurta kalitesini arttırmak için faydalı.sendede faydalı olur bence.sonuçta doğal şeyler.ii şanslar canım

Sağol şeker. Ben de faydasını gördüğüme inanıyorum. Ancak bu karışımın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini okudum. Biliyorsun ki, bağışıklık sistemi güçlendiğinde embriyonun tutunması güçleşiyor. Biraz kafam karışık yani. kafamçokkarıştı

arkadaşım merhaba transferimin 5.günündeyim bende burda okumuştum ve uyguladım.ayrıca incir kürünüde uyguladım.23 tane yumurtam alındı doktor çok iyi dedi.ama 23 tane yumurtadan 8 tanesi döllendi.transfer gününe kada 3 tanesi gelişti 3 tane transfer edildi.yani bu kürü tavsiye ediyorum.

Yaklaşık bir ay önce senin gibiydim. Umut ettim, ancak umut etmekten de korktum. Belki de bundan bebişlerim tutunamayıp gittiler. ınşallah senin bebişlerin annelerine sıkı sıkı tutunur ve hiç bırakmazlar. Dualarım seninle...
Ben de tedaviye bu sefer daha hazırlıklı başlamak istiyorum. Düzenli olarak dhea, bebe aspirini ve folikasit kullanıyorum. Adetin başlamasıyla birlikte de çörekotu, tarçın ve bala start vereceğim. Bunların yanında incir kürünün de faydalı olacağını düşünüyorum. Ancak bu kadar dopingin ardından iğnelerin de etkisiyle foliküllerde erken çatlama meydana gelir, diye korkuyorum. Umarım korktuğum başıma gelmez.
Tavsiyen için sağol şeker. Umarım güzel haberlerini alırız. Moralini yüksek tut ve bebişlerinle şimdiden konuşmaya başla. Işıkla kal :))

güzel dileklerin için çok teşekkür ederim arkadaşım.tedavi sırasında doktora sormuştum ben bunları içiyorum bir sakıncası olurmu diye o da hiçbir sakıncası yok ama ilaçların yeterli zaten demişti.tedavi esnasında incir kürü uygularsan içine havuç koyma. havuç yumurtaları çatlatıyo çünkü.inşallah seninde hayırlı haberlerini alırız.

Sağol şeker. Ben de faydasını gördüğüme inanıyorum. Ancak bu karışımın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini okudum. Biliyorsun ki, bağışıklık sistemi güçlendiğinde embriyonun tutunması güçleşiyor. Biraz kafam karışık yani. kafamçokkarıştı

ya gerçekten bağışıklıksisteminin güçlenmesinin tutnma açısından olumsuz etkisi olurmu acaba?ben deşu anda özellikle zayıflama amaçlı yemek öcesi çörekotu alıyorum ama bi taraftan da şüpheleniyodum bu konu da sen diyince iyice tereddüt ettim iyi mi?ama bence bu bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile ilgili değil bozukluğu ile ilgili bi durum.mesela ben de hashimoto hipotiroidi tespit edildi.dr. bu durumu açıklarken bağışıklık sistemimin tiroit bezimi düşman olarak gördüğünü ve onu yok etmeye çalıştığını söyledi.bu da onun gibi bi durum.ama o zaman bu bağışıklık sistemi çok güçlü olan insanlarda görülüyo derdi.bu bir bağışıklık sistemi bozukluğu dedi.ben de hatta sordum bağışıklık sistemim oluşan bi gebeliğe de saldıracak olabilir demek mi bu dedim.hayır değil dedi.acaba daha detaylı bilgiyi nerde öğrenebiliriz ki şimdi bunu.iyice içime kurt düştü:uhm:

ben 4 tüp bebek denemiş biri olarak 1 nci ve 3 ncü denemede hiç bir şey yapmadım yani bitkisel olarak yumurta döllendi 2ncide bal tarçın çörek otu karışımı yedim ve dhea kullandım yumurta döllenmedi 4ncüde keten tohumu tarçın çörek otu denedim yine döllenme olmadı yani bana yaramadı sen dhea yı ilk denemende kaç ay önce kullanmaya başladın ben 3 ay kullandım ve yüzümde tüylenme yaptığı için bıraktım bıraktıktan sonra düzeldi

ben 4 tüp bebek denemiş biri olarak 1 nci ve 3 ncü denemede hiç bir şey yapmadım yani bitkisel olarak yumurta döllendi 2ncide bal tarçın çörek otu karışımı yedim ve dhea kullandım yumurta döllenmedi 4ncüde keten tohumu tarçın çörek otu denedim yine döllenme olmadı yani bana yaramadı sen dhea yı ilk denemende kaç ay önce kullanmaya başladın ben 3 ay kullandım ve yüzümde tüylenme yaptığı için bıraktım bıraktıktan sonra düzeldi

hımmmmmmmm zaten de bi işe yaramıyo diyosun yani.o zaman bu çörekotu bal tarçın olayı tam bi efsane olmuş dolaşıyo:uhm:

hayır öyle demiyorum bende işe yaramıyo banada çörek otu bal ve tarçını bir arkadaşım söylemişti ve o ay hamile kalmıştı

arkadaslar bende 10 nısanda baslıyorum 3 tup bebek denememe 26 gundur corekotu tarcın bal kurunden gunde 1 kez yıyorum daha ne kadar devam etmelıyım tedavı baslayıca bırakayımmı yardımcı olurmusunuz

arkadaslar bende 10 nısanda baslıyorum 3 tup bebek denememe 26 gundur corekotu tarcın bal kurunden gunde 1 kez yıyorum daha ne kadar devam etmelıyım tedavı baslayıca bırakayımmı yardımcı olurmusunuz

ye ca canımye bence bişey olmaz.gerçi.i saraçoğlu çörekotunu kür şeklinde belli süre belli miktar yiyip bırakmalı diyo ama.yiyen bi sürü insan olmuş bak kimse ben de şunu yapyı dememiş.bi arkadaşım yalkaşık 6 ay filan kullanmış.yalnız içinde zencefil var dı,onun kinde ama çörekotunu da kullandığını söyledi.şimdi tüp bebek başarısızlığından sonra kendiliğinden gebe kaldı.zencefilin de kan sulandırıcı etkisi var biliyosun,aspirin gibi.bana da bu karışımı önermiş hatta kendi hazırlamışıtı.yine de sen bilirsin..

ye ca canımye bence bişey olmaz.gerçi.i saraçoğlu çörekotunu kür şeklinde belli süre belli miktar yiyip bırakmalı diyo ama.yiyen bi sürü insan olmuş bak kimse ben de şunu yapyı dememiş.bi arkadaşım yalkaşık 6 ay filan kullanmış.yalnız içinde zencefil var dı,onun kinde ama çörekotunu da kullandığını söyledi.şimdi tüp bebek başarısızlığından sonra kendiliğinden gebe kaldı.zencefilin de kan sulandırıcı etkisi var biliyosun,aspirin gibi.bana da bu karışımı önermiş hatta kendi hazırlamışıtı.yine de sen bilirsin..
sagol canım benım yemedıgımız kur ıcmedıgımız otlu su kalmadı gerısı allahın takdırı rabbım bızımde kucagımızı doldursun ınsallah

ya gerçekten bağışıklıksisteminin güçlenmesinin tutnma açısından olumsuz etkisi olurmu acaba?ben deşu anda özellikle zayıflama amaçlı yemek öcesi çörekotu alıyorum ama bi taraftan da şüpheleniyodum bu konu da sen diyince iyice tereddüt ettim iyi mi?ama bence bu bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile ilgili değil bozukluğu ile ilgili bi durum.mesela ben de hashimoto hipotiroidi tespit edildi.dr. bu durumu açıklarken bağışıklık sistemimin tiroit bezimi düşman olarak gördüğünü ve onu yok etmeye çalıştığını söyledi.bu da onun gibi bi durum.ama o zaman bu bağışıklık sistemi çok güçlü olan insanlarda görülüyo derdi.bu bir bağışıklık sistemi bozukluğu dedi.ben de hatta sordum bağışıklık sistemim oluşan bi gebeliğe de saldıracak olabilir demek mi bu dedim.hayır değil dedi.acaba daha detaylı bilgiyi nerde öğrenebiliriz ki şimdi bunu.iyice içime kurt düştü:uhm:

Tatlım, rezerv düşüklüğü ve fsh yüksekliğine rağmen ilk tüp bebek denememde her şey çok güzel gitti. Hatta transfer edilen iki bebişim de a kaliteydi. Yani çiçekti :)) Doktorum başarı şansının yüksek olduğunu düşünüyordu, ancak bebişlerim tutunamadı. Tedavi esnasında dheanın yanı sıra çörekotu, tarçın ve bal karışımı da kullanmıştım. Hal böyle olunca hangisinin sonucu daha iyi yönde etkilediğini söylemek mümkün değil. Doktorum bebişlerimin tutunamamasının nedeni olarak bağışıklık sistemimin güçlü olabileceği ihtimalini gösterdi. Doktor, bağışıklık sistemi güçlü olanlarda vücudun embriyoyu düşman olarak gördüğünü ve bu yüzden yok etmeye çalışabileceğini söyledi. İnternette de çörekotu, tarçın ve balın bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair bilgiler buldum. Anlayacağın benim de kafam çok karıştı. Şimdi miktarlarını da düşürerek çörekotu ve tarçını süte karıştırıp içmeyi düşünüyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

Canım, tedavi dönemini de sayarsak eğer yaklaşık 1,5 ay dhea kullandım. İlk muayenemde foliküller çok zayıf olmasına karşın, dheanın ardından hızla kendilerini göstermeye başladılar. Tabii ki çörekotu, tarçın ve bal da kullanmıştım. Doktor bile inanamadı ve hemen tedaviye başladık. Allah'a şükürler olsun ki döllenme meydana gelen iki embriyom da çok sağlıklıydı. Ancak çiçeklerim annelerine tutunamadı. Kısmet... Doktorumun tavsiyesi üzerine hala dhea kullanıyorum ve mayıs başında ikinci denemem var. Toplamda 4,5 ay kullanmış olacağım. Zaten etkili sonuç almak için 3-6 ay arasında kullanmak gerekiyormuş. Bu arada günde 2 tablet tok karnına ve aynı anda alıyorum.

Şeker, öncelikle hayırlı olsun. İnşallah bebişlerine kavuşursun. Dualarım seninle :Saruboceq: Ben de ilk denememde son gün hariç tedavim boyunca kullanmıştım. Yani çatlatma iğnesine kadar. Bu aşamadan sonra kullanmanın faydası yok. Hatta tarçın rahimde kasılmalara yol açtığı için zararlı. Ben kürümü sabah aç karnına bir çay kaşığı tarçın, çörekotu ve iki çay kaşığı bal şeklinde uygulamıştım. Allah'a şükürler olsun bebişlerim çok sağlıklıydı. Ancak tutunamadılar... Mayıs başında ikinci denemen var. Bağışıklık sistemim kuvvetli olduğundan bu sefer dozlarını azaltarak ve bala değil de süte karıştırarak kullanmayı düşünüyorum. Güzel haberlerini bekliyorum. Işıkla kal :))

arkadaşlar çörekotunun bağışıklık sistemini güçlendirmesinin embriyoların tutunmasını engeleyebilme ihtimali olup olmadığını bu sitedeki aykırıderya adlı tüp bebek uzmanı arkadaşa sordum .aldığım cevabı aktarıyorum:

Öncelikle embriyolar immün sisteminizin tanıdığı dokulardandır. Dolayısıyla çok büyük bir bozukluk olmadığı müddetçe vücudunuz embriyolara savaş açmaz. Eğer böyle bir şüphe olsaydı, doktorunuz steroidlerle bağışıklık sisteminizi geçici olarak baskılamayı önerebilirdi. Hashimoto hastalığına sahip anneden doğan bebeklerde gelişme geriliği görülebilse de, doğumu takiben ilk birkaç ay içinde bu durum yakalanırsa, tamamen sağlıklı biçimde gelişimine devam etmesi sağlanabilmektedir. Çörekotuna gelince, tamamen doğal bir besin olduğunu zaten söylememe gerek yok, bağışıklık sistemine katkı yaptığı da doğru. Ancak bu katkı bağışıklık sisteminin hassasiyetini artırmaz. Yani hiçbir zararı olmayacaktır. Sevgilerimle

ayrıca başka bi arkadaşın sorduğu soruya cevabı:
Kadınlarda yumurtlama artışına yardımcı olmak için Demir Dikeni adlı bitki önerilebilir. Bu attarlarda satılabildiği gibi, piyasada kolay alınabilmesi için kapsül halinde de satılmaktadır. Kapsül halinde alınırsa yemeklerden önce olmak üzere günde 3 defa, bitki olarak 1 çay kaşığı, yemeklerden önce, günde 3 defa öneririm. Tüp bebek tedavisi sırasında buna gerek yoktur. Zira doktorunuz size uygun dozlarda hormon takviyesi yapacak, yumurtlama artışı sağlayacaktır. Unutmadan söyleyeyim, bu verdiğim bitkisel destekler hiçbir zaman için ilaçlarınızın ya da tedavinin yerini tutmaz. Yalnızca biraz olsun destek olması amacıyla veriyorum. Sevgiler...

arkadaşlar çörekotunun bağışıklık sistemini güçlendirmesinin embriyoların tutunmasını engeleyebilme ihtimali olup olmadığını bu sitedeki aykırıderya adlı tüp bebek uzmanı arkadaşa sordum .aldığım cevabı aktarıyorum:

Öncelikle embriyolar immün sisteminizin tanıdığı dokulardandır. Dolayısıyla çok büyük bir bozukluk olmadığı müddetçe vücudunuz embriyolara savaş açmaz. Eğer böyle bir şüphe olsaydı, doktorunuz steroidlerle bağışıklık sisteminizi geçici olarak baskılamayı önerebilirdi. Hashimoto hastalığına sahip anneden doğan bebeklerde gelişme geriliği görülebilse de, doğumu takiben ilk birkaç ay içinde bu durum yakalanırsa, tamamen sağlıklı biçimde gelişimine devam etmesi sağlanabilmektedir. Çörekotuna gelince, tamamen doğal bir besin olduğunu zaten söylememe gerek yok, bağışıklık sistemine katkı yaptığı da doğru. Ancak bu katkı bağışıklık sisteminin hassasiyetini artırmaz. Yani hiçbir zararı olmayacaktır. Sevgilerimle

Almaya devam o halde. Hadi bakalım kolay gelsin :)) Bu arada ne olur ne olmaz ben yine de miktarı biraz düşüreceğim...

X