Beşi bir yerde Çayı?

ASYAA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
181
1
40
kullananlar yorumlarınızı beklıyorum ıyı yda kötü.ben yenı basladım bu caya kılo wermeye basladım amaa ben yuruyus we dıyette yapıyorum takvıye olarak bu cayıda ıcmeye basladım artık yanı kılo wermeye basladım ama bu cayın etkısı oldumu anlayamadımm sızde durum nedırgamyoncuiremsu

metabolizmayı hızlandırdığı doğru....özellikle mate obezitede kullanılan bir bitkidir...ama abartmamak,diet ve sporla desteklemek lazım..içindeki kekiğe dikkat diyorum ben..tansiyonu etkiliyor..

Son düzenleme:
bende aynı şekilde diyet ve sporumun yanında destek olarak kullandım.satın aldığım aktar bana verirken sdc sabah ve akşam saatlerinde iç dedi ve içmeden önce içinede sdc birkaç damla limon suyu damlatırsan daha faydalı olur dedi...uyguladım ve 1 ayda 5 kilo verdim:)

ARKADAŞLAR ÇOK ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM AMA SAKIN BU OTLARA ALDANMAYIN...BıRıNCıSı BUNLAR TARIM BAKANLIĞI ONAYLI PıYASAYA SÜRÜLÜYOR DENETıMLERı TARIM BAKANLIĞINDA SAĞLIK BAKANLIĞI ıLE ıLGıSı YOK...EVET ZAYIFLATTIĞI DOĞRU AMA BÖBREKLERE CıDDı ZARAR VERıYOR.KONU ıLE ıLGıLı BıLGıLERı ıSE PROF DR OLAN KıŞıDEN ECZACILARDAN EDıNDıM.AYRICA BıR ARA BASINDADA YER ALDI...SıZ BıLıRSııNıZ YıNEDE BÖBREKLERı KAYBEDEREK ZAYIFLAMAK ıSTıYORSANIZ AKTARDAKı NE OLDUĞU NERDEN TOPLANDIĞI HANGı ŞARTLARDA YETıŞTıRıLDıĞı BELLı BıLE OLMAYAN SADECE TARIM BAKANLIĞINDAN ONAYLI BU ÜRÜNLERı KULLANABıLıRSıNıZ:eek:klava:

MErhaba, bu caylar zayıflamak ıcın ıse yarayabılır belkı o konuda bılgım yok fakat paylasmak ıstedıgım bırsey var LÜTFEN MATE ÇAYI İÇMEYİN!!!!
MATE CAYININ .Ç.NDE YUKSEK DERECEDE KARSINOJENLER BULUNDUGU ISPATLANDI ASAGIDAKI ALINTILAR TAMAMEN ORJINAL MAKALELERDENDIR, ONUN YERINE YESIL CAY FILAN ICIN NE OLUR ZAYIFLAMAYA CALISIRKEN KANSERE DAVET CIKARMAYALIM..

High Levels of Carcinogenic Polycyclic Aromatic Hydrocarbons in Mate Drinks
Farin Kamangar1, Michele M. Schantz2, Christian C. Abnet1, Renato B. Fagundes3 and Sanford M. Dawsey1

Drinking mate has been associated with cancers of the esophagus, oropharynx, larynx, lung, kidney, and bladder. We conducted this study to determine whether drinking mate could lead to substantial exposure to polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH), including known carcinogens, such as benzo[a]pyrene.

Conclusion: Very high concentrations of carcinogenic PAHs were found in yerba mate leaves and in hot and cold mate infusions. Our results support the hypothesis that the carcinogenicity of mate may be related to its PAH content. (Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 2008;17(5):1262–8)

Non-alcoholic beverages and risk of bladder cancer in Uruguay
Eduardo De Stefani,1 Paolo Boffetta,2 Hugo Deneo-Pellegrini,1 Pelayo Correa,3 Alvaro L Ronco,4 Paul Brennan,2 Gilles Ferro,2 Giselle Acosta,1 and María Mendilaharsu1

A previous study from Uruguay suggested a high risk of bladder cancer associated with maté drinking. We conducted an additional case-control study in order to further explore the role of non-alcoholic beverages in bladder carcinogenesis.

In summary, we found very high mass fractions of total and carcinogenic PAHs in processed dry yerba mate leaves and in both hot and cold mate infusions. Our results support the hypothesis that the carcinogenicity of mate may be related to its PAH content.

bu konuyla ılgılı daha bır cok makale bulunuyor ancak ben sadece ıkısınden alıntı yaptım googleda arama yaptıgınızda aynı makalelere sızlerde ulasabılırsınız, ozetle sıcak yada soguk ıcılmesı durumunda mate cayı bas ve boyun kanserlerı ozafagus kanserı ve daha bır cok kanser tıpıne yol acabılıyor cunku ıcerısınde yuksek duzeyde kanserojen maddeler bulunuyor..

bılgınıze...

ARKADAŞLAR ÇOK ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM AMA SAKIN BU OTLARA ALDANMAYIN...BıRıNCıSı BUNLAR TARIM BAKANLIĞI ONAYLI PıYASAYA SÜRÜLÜYOR DENETıMLERı TARIM BAKANLIĞINDA SAĞLIK BAKANLIĞI ıLE ıLGıSı YOK...EVET ZAYIFLATTIĞI DOĞRU AMA BÖBREKLERE CıDDı ZARAR VERıYOR.KONU ıLE ıLGıLı BıLGıLERı ıSE PROF DR OLAN KıŞıDEN ECZACILARDAN EDıNDıM.AYRICA BıR ARA BASINDADA YER ALDI...SıZ BıLıRSııNıZ YıNEDE BÖBREKLERı KAYBEDEREK ZAYIFLAMAK ıSTıYORSANIZ AKTARDAKı NE OLDUĞU NERDEN TOPLANDIĞI HANGı ŞARTLARDA YETıŞTıRıLDıĞı BELLı BıLE OLMAYAN SADECE TARIM BAKANLIĞINDAN ONAYLI BU ÜRÜNLERı KULLANABıLıRSıNıZ:eek:klava:

arkadasım, ben günde 2 litre su içiyorum 1 hafta yeşilçay 1 hafta 5i biryerde içiyorum . yeşilçay doğadanın yaseminlisi. 5i biryerdede doğadan marka. haftada 1-2 kilo verdiriyor. ama kızartma hamur işi şeker kullanmıyorum . özellikle bitki çaylarına atılmaması gerekiyor. bol su içerek böbreklerimide korumuş oluyorum. yani sadece su atmıyorum vücudumdan bide günde 30 dk yürüyorum sadece :nazar::nazar: :nazar:

bende aynı şekilde diyet ve sporumun yanında destek olarak kullandım.satın aldığım aktar bana verirken sdc sabah ve akşam saatlerinde iç dedi ve içmeden önce içinede sdc birkaç damla limon suyu damlatırsan daha faydalı olur dedi...uyguladım ve 1 ayda 5 kilo verdim:)

hazır olarak satılıyo mu tatlımm?

X