Et Yemekleri KÜRDAN KEBABI(resimli)

AsiMavi

♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
3.301
20
super bir yemek denemenizi tavsiye ederim

500gr. kıyma

1 adet kuru soğan

2 diş sarımsak

maydonoz

karabiber, pul biber, tuz

4 adet iri boy patlıcan

kızartmak için sıvıyağ

domates, yeşil biber

1 yemek kaşığı salça

1 su bardağı su

tuz

Patlıcanları çizgi çizgi soyup uzunlamasına dilimliyoruz. Sıvıyağda kızartıyoruz. Köftesi için olanmalzeme ile köftesini yuğuruyoruz. Kızaran patlıcanın üzerine köfteyi koyup rulo sarıyoruz.

Üzerine domates ve biber dilimi koyup kürdanı batırıp fırın tepsisine diziyoruz.

Üzerine salça ve suyu karıştırıp döküyoruz ve fırına veriyoruz 200dc. bir saat piriyoruz.

kurdankebabi1400x300.jpg

kurdankebabi2400x300n.jpg

Son düzenleme:
Bu gercekten cok lezzetli bir yemek .Bende yapiyorum bunu.
Zaten patlican hastasiyim.

abovvvvvvvvv bir patlican hastasi olarak mutlaka denemeliyim
ellerine saglik canim harika görünüyolar a.s.

köfteleri içine hafif kızartmadan koyunca çiğ kalmıyor demi . hafif yagda cevirsek sonra patlıcana sarsak olurmu sizce?yanına pirinç pilavı ile güzel olur değil mi

köfteleri içine hafif kızartmadan koyunca çiğ kalmıyor demi . hafif yagda cevirsek sonra patlıcana sarsak olurmu sizce?yanına pirinç pilavı ile güzel olur değil mi

yok canim cig kalmiyor.zaten firinda piscek ya.ooo valla yanina pirinc pilavi super olur.
ben zaten pirinc pilavi ile servis yapiyorum

bu yemege bayiliyorum bende ,patlicanli olunca patlicani cok severim ,ama iste fazla yagli seylerden kaciniyorum ,biraz
su rejimden bi cikimbak gor tariflerini insallah uygularim cani

sanırım buna islim köftede deniyor bende yaparım ama arada malum biraz yağlı bi yemek

bu yemege bayiliyorum bende ,patlicanli olunca patlicani cok severim ,ama iste fazla yagli seylerden kaciniyorum ,biraz
su rejimden bi cikimbak gor tariflerini insallah uygularim cani

sempatikcim uygula valla rejim filan dinleme:roflol:cokacimcoook

sanırım buna islim köftede deniyor bende yaparım ama arada malum biraz yağlı bi yemek

evet canim islim kebabida deniyor.malesef cok yagli oluyor.patlican acayip yag cekiyor sunger gibi

Bayılırım kurdan kebabına ayıptır soylemesı cık guzelde yaparım canım cektı vallahı ellerıne saglık arkadasım..

ben yemek konusunda biraz acemiyim bunun köftesini yaparken içine ekmek koymayacakmıyız genelde köftede ekmek olurya oyüzden sordum yarın ılk kez yapcam inşllh güzel olur (bu arada cok güzel gözüküyor ellerinize sağlık)

Ben köfteleri hafif kızartıp öyle patlıcanla buluşturuyorum,

ayrıca çok yağlı oluyor diyen arkadaşlar, patlıcanın çok fazla yağ çekmemesi için, bol ve kızgın yağda kızartın. yağınız kızmadan patlıcanları atmayın.

Ellerine sağlık canım,bu tarif çok güzel olyo tavsiye ederim arkadaşlara,saol paylaşımın için...:):)

$59240.jpg

ellerinize sağlık.ben bunu islim kebabi diye yapıyorum.patlıcanları teflon tavada az yağda kızartıyorum.havluyla fazla yağları alıyorum.köfteyide az yağ kızartıp fırına veriyorum.bu şekil olursa 25-
30 dk pişme süresi yetiyor.:KK55::KK55:

X