Şeker Hastalığı,cinsel isteksizlik yapar mı?

ASXIXYXIXM BEN

topiğin ilk annesi.01.07.
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
683
2
40
konuyu doğru yere açmışımdır inş.....aranızda diyabet hastası varsa...veya bir bilen varsa....şeker hastalığı cinsel isteksizlik yaparmı...yaptığını duymuştum ama ne boyutta bunu bilmiyorum bilen varsa öğrenmek istiyorum lütfen:1no2:

canım ben de öyle oldugunu duymstum bu problemı yasayan bır yakınımdan..
seker hastalıgı hem cınsel ıstegı dusuruyormus basarasızlıgı getıryormus berabernde..
hem de asırı derece sınır stress asabyet yapıoms..kendısının söledgı bydu bılemem
sınır kısmına katılıyorm resmen kısılıgı degısıo ınsanın babam seker hastası oldugundan berı baskalastı resmen:))

ay cnm benım babam seker hastası bende arastırmaa yaparken ögrenmıstım ısteksızlık yapıyomuss bıldıgım kadarıylaa

Evet yapıyor sanırım.Bir tanıdığımız söylemişti,eşi şeker hastasıymışta..................................

off yaa, tşkkr arkadaşlar,aslında benim öğrenmek istediğim..genç yaşta şeker hastalığı olan biriside etkilenirmi....

off yaa, tşkkr arkadaşlar,aslında benim öğrenmek istediğim..genç yaşta şeker hastalığı olan biriside etkilenirmi....

Etkilenir canım,hatta iktidarsızlığa kadar varan problemler yaratıyor bildiğim kadarıyla:uhm:.Geçmiş olsun,Allah sağlık versin,çünkü cinsellik tabii ki önemli bir konua.s

Tedavi görmeyen,şekeri çok yüksek gidenlerde olabilir.Şeker hastalığına bağlı damar veya si­nir hasarı bulunan az sayıda hastada ikti­darsızlık görülebilir,ama buna sık rastlanmaz
Şekeri normal giden,kendine dikkat edenler için söz konusu değildir,sinir asabiyette öyle her şeker hastasında olmaz,hipoglisemi sinir yapar,yani şeker düşüklüğü ,aç kalınca sinirlenirsiniz ya öyle işte..o da kendine dikkat eden ara öğünlerini atlamayanlarda olmaz...düşersede içersin bir meyva suyu yükselir dönersin sakin haline.

hay allah...allaha şükür bende.veya eşimde böyle bir problem yok ama çok sevdiğim bir arkadaşımın eşinde varmış..bende dün öğrendim senelerdir çocukları olmuyordu...bende daha önce duymuştum böyle bir şey...çok üzüldüm arkadaşımın adına...çok çok gençler çünkü

bu çocukları olmamaya engel bir durum değil ki.Tedavi olmuyor mu? ne kadar sürelik şeker hastası? Çok mu yüksek şekeri.

ayrıntılı bilmiyorum. ama eğer cinsel iktidarsızlık varsa.......hastalığından dolayı...ilişkiye giremiyorlar diye düşündüm ben hani böyle olunca....çocuk nasıl olcak....yüksek olabilir çünkü...çok çabuk acıkıyormuş..acıkınca sinirli oluyormuş

bir DıYABET doktoruna gitsin en kısa zamanda.Dahiliye değil yalnız mutlaka diyabet olsun.Şeker yüksek olunca vücuttaki eneriji alır,yesede aç hisseder kendini.Düştüğündeyse sinir yapar.Kontrole gidip tedavi görmüyor demeki.Oysaki ne kadar basit.Tip 2 ise ilaçlarını kullanacak diyetine dikkat edicek,Tip 1 ise insülin tedavisi görüp yine yediklerine dikkat edicek ve normal insanlar gibi hayatına devam edicek.Eğer sürekli idrara çıkma,çok su içme ,ağız kuruluğu gibi belirtiler varsa şeker bayağı yükselmiştir.Sen arkadaşına kocasının en yakın zamanda doktora gitmesi konusunda uyar,tedavisiz kaliteli bir hayat süremez,tedavi görüp,yediklerinede dikkat ederse herkes gibi sağlıklı devam eder.Eğer doktor ismi vs ihtiyacın olursa bana mesaj atabilirsin,yardımcı olurum.

Canım ben 18 yaşımı doldurdum 19 u sayıyorum ve 18 yıldır tip 1 diyabetliyim yani şeker hastasıyım. Günde 4 defa insülin kullanıyorum. Facebookta çeşitli diyabet sitelerine üyeyim ve bu konuda sürekli gönderileri okurum. Bir yazı okumuştum umarım yardımcı olur sana.

Diyabet cinsel yaşamı nasıl etkiler?

Hanımlar çok iyi bilirler, bir üzüntü, bir korku, aylık periyodik düzenlerini bozuverir. Ya sıklaşan bir kanama ya da aylarca olmayan bir kanama ile karşılaşıverirler. Bu çok duyarlı sistem, psikolojik baskılardan kolayca etkilenir. Her günkü yaşamını keyifle sürdürmekte olan kişi, birdenbire şeker hastalığı ile karşılaşır. Bu hastalığın, yaşamının sonuna dek sürdürülmesi gereken birtakım önlemler ve tedavilerle kontrol altında tutulabileceğini öğrenir. Böyle bir durumda cinsel isteği en azından o an için azalacaktır. Kendini sağlıksız ve moralsiz hissettiğinde, cinsel yaşamı düşünen kaç kişi vardır. Diğer yandan cinsel sorunlarla karşılaşıldığında bazen, yardım istemede iletişim zorluğu yaşandığı için veya cinsel sorununun tedavi edilemeyeceği düşünüldüğünden üzerine düşmeden bırakılmaktadır.
Diyabetin cinsel yaşama etkisi sanıldığı kadar kötü değildir. Uzun yıllar kontrol edilmeden devam etmiş diyabette diğer komplikasyonlara paralel olarak cinsel sorunlar da görülebilir, unutmamak gerekir ki diyabetli olmayanlarda bile yaşamın herhangi bir döneminde bu tür sorunlar ortaya çıkabilir. "İçimde neler olup bitiyor?", "Yine çok su içmeye başladım", "Bugün çok halsizim; doktora kontrole gideceğim", "Acaba tansiyonum, damarlarımın durumu, gözlerim nasıl?". İşte bu endişeler ve huzursuzluklar, cinsel yaşamınızı ertelemenize yol açabilir. Farkında olmadan bir cinsel soğukluğun içinde bulabilirsiniz kendinizi.

bir DıYABET doktoruna gitsin en kısa zamanda.Dahiliye değil yalnız mutlaka diyabet olsun.Şeker yüksek olunca vücuttaki eneriji alır,yesede aç hisseder kendini.Düştüğündeyse sinir yapar.Kontrole gidip tedavi görmüyor demeki.Oysaki ne kadar basit.Tip 2 ise ilaçlarını kullanacak diyetine dikkat edicek,Tip 1 ise insülin tedavisi görüp yine yediklerine dikkat edicek ve normal insanlar gibi hayatına devam edicek.Eğer sürekli idrara çıkma,çok su içme ,ağız kuruluğu gibi belirtiler varsa şeker bayağı yükselmiştir.Sen arkadaşına kocasının en yakın zamanda doktora gitmesi konusunda uyar,tedavisiz kaliteli bir hayat süremez,tedavi görüp,yediklerinede dikkat ederse herkes gibi sağlıklı devam eder.Eğer doktor ismi vs ihtiyacın olursa bana mesaj atabilirsin,yardımcı olurum.

merhaba benim eşimde 10 yıldır tip 2 diyabet hastası, ne güzel pozitif şeyler söylemişsin moralim azcık düzeldi...Şuan eşim 36 ben 35 yaşımdayım ve çocuk istiyoruz ama eşimde cinsel isteksizlik var, hatta son zamanlarda 1-2 kez sertleşme sorunu yaşadı, ondan sonra iyice psikolojim bozuldu bunla ilgili topik açımıştım;
http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...erdim-buyukseker-hastasi-erkekle-evlilik.html
psikolojik olabilir ama yinede korkuyorum gencecik yaşta iktidarsızlık yaşayacak çocuğumuz olmadan ikimizinde iyice psikolojisi bozulacak diye....hbA1c si 6.4, en son kontrol altına alındı, kilo verdi vs...cidden az sayıda insanda mı oluyor bu sorun? pozitif düşünmek istiyorum...Bahsettiğin Doktor ismini bana verebilir misin?

X