hamilelikte saç kestirme

mitharas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
310
5
kızlar merak ettigim birşey var hamilelikte saç kestirilirmi?
bazı batıl inançlara göre hamilelikte saç kestirilmez neymiş çocugun aklı kısa olurmuş ömrü kısalırmış
benim merak ettigim saç kestirmek bebegin gelişimini etkilermi hamilelikte saç kestiren ve bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi

ya sorma bende kestirecektim sacımı ama cevremdekilerin sacma hurafeleri yuzunden erteledim.ya inanmadıgım halde yinede aklımın bir kosesinde kalıo bisiler. oyle anlatıolarki bide şakkıdı

kızlar merak ettigim birşey var hamilelikte saç kestirilirmi?
bazı batıl inançlara göre hamilelikte saç kestirilmez neymiş çocugun aklı kısa olurmuş ömrü kısalırmış
benim merak ettigim saç kestirmek bebegin gelişimini etkilermi hamilelikte saç kestiren ve bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi

ben internetten araştırdım, saç kestirmenin bir sakıncası yok. bende şu an 14 haftalık hamileyim. 12. haftamda kestirdim saçlarımı. saç boyatmanın zararı var ama saç kestirmenin yok.yengemde kestirmişi, tanıdığım bazı kişilerde.maşallah çocukları sağlıklı. benim ne annemler ne de kayınvalidemler karşı çıktı. bence tamamen batıl bi inanç.

canım bende saç vitamini çok alır o yüzden kestirmek lazım diye biliyodum.doktoruma sordum.bunlar sadece hurafe dedi.saçını istiyosan kestirebilirsin dedi.ama sakın boyatma dedi. ben kestirdim çünkü rahat edemiyodum.şimdi çok rahatım.

ben batılda olsa saçımı kestirmiyorum. uçları kırık kırık ama doğuma kadar kestirmeyi düşünmüyorum. daha önce bir hamilelik geçirdim ve bebeğimi kaybettim. o hamileliğimde saçımı kestirmiştim. onun etkisiyle bunda kestirmiyorum ...

benim saçlarım belime kadar uzun...ve 10 haftalık hamileyim......ben de doğuma kadar kestirmeyi düşünmüyorum....ne kadar batıl inanç deselerde ben açıkcası kestirmekten tırsıyorum.....hayırlısıyla bebişimi kucağıma alır almaz,o zaman kestireceğim.

kızlar ya iki arada kaldım şimdi ben daha yeni hamileyim ve saçlarımı çoktandır kestirmek istiyodum uçları çok kötü oldu ama bu arada hamile oldugumu ögrendim ne yapsam şaşırdım 9 ayda bu saçlar çekilmez ki

çok saçma ya bence.. tamamen batıl bir şey ben kestirdim saçlarımı bir kaç ay önce ne yani altı üstü bi kıl yığını bebeğimi etkileyecek.. Hem ne derler bilirsiniz neye inananırsan o olur :)

hamilelikte ve doğum yaptıktan sonraki ilk dönemlerde saç bakımı zorlaşacak gibi geliyor bana..hamilelikte insan heleki son zamanlarda ağırlaşıyor zor olur diye düşünüyorum....bide saçları kurutma var eğer kurutma makinesi kullanılırsa zararlı kullanmassan baş ağrısı yapma ihtimali var...

bende saçımı boyatıp kestirecektim ama şu an yapamadım..ama ilerleyen aylarda kestiricem..belki röfle yaptırırım çünkü röflede dipler boyanmıyor ve deri temesi olmadığı için sakıncası yok diye biliyorum...

bu sıcakta çok bunalıyorum 8,5 aylık hamıleyım çok terlıyorumm
saçlarımı kestıreyım dedım kesecek kadın
bebegın omru kısalır kestırme dedı çok bunaltıyor benı aslında ınanmam ama işte insanın aklında kalıyor

ben hamileliğimin ilk haftalarında kestirdim saçımı,hiç de böyle bişey gelmedi aklıma bana saçma geliyor açıkçası

inanmasam da kestiremiyorum saçımı.aslında uçları felaket kırık oldu ama tırsıyorum aklımın bir kenarında o hurafeler yüzünden...

Tırnak da saç da hemen hemen aynı yapılardan oluşur ,tırnağınızı kesmeyi nasıl bırakamıyorsanız bunu da yapacaksınız,nasıl tırnağımızı kesitiğimizde bişey olmuyorsa :) bunda da olmaz merka etmeyin.Temizlik meselesi hem arkadaşlar bu,yapmayın hem ona bakarsanız her hamileliğin riskleri vardır,bunu bilerek yola çıkarız.
Her iki hamileliğimde de kestirdim saçlarımı,canı veren Allah,saç kesimiyle mi ömrümüzü yazıyor,yapmayın yani.
doktorlar da özellikle kestirebilirsiniz diyor,kötü şeyleri düşünürsek kötü şeyler başımıza gelir,güzel düşünün tevekkül etmişiz zaten,Rabbim her türlü kötülükten korur ama saç kestik diye :) bişey olmaz.

valla banada dediler ama şuan 12 haftalık hamileyim kestirdim bunlar batıl inanç saç kestirmekte sıkıntı yok ama boyatmak doğru değilmiş.

ya canım zaten hamilelik zor bir süreç bana şahsen ateş basmaları oluyor birden ateş basıyor geçiyor sonra ama ne çekiyorum o anlarda bende 2 hafta önce kestirdim ablamda hamileliğinde 3-4 kez kestirmişti maşallah akıl küpü bizim yiğen. böyle şeylere takılma aklına bile getirme sen rahatına bak kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle ol. yoluk yoluk saçlarla insanın daha çok morali bozuluyor güzelce bi fön çektirirsin sanada ii gelir eşinede:) sadece boyatma onuda ilk 3ay diyorlar sonrasında artık dayanamıyorsan özel bir gün varsa ve çok kötüyse saçların organik boyalarla boyatabilirsin diyorlar yani sonuç olarak senin kendini nasıl ii hissedeceğin önemli

Yani bilemiyorum kestirmelimiyim ama çok kötü oldu tarayamıyorum. Aslında batıl inançsa dinlemek lazım ama uçlarından kestirsem bişey olmaz heralde :)):KK25:

ben hurafelere gülen geçen bir insanım ama hamile kalınca bana ne oldu bilmiyorum
saçlarım çok kötü durumda hormonlarım yüzünden ve ben hurafelerden korkuyorum :S
bebeğime bişey olacağını düşünmüyorum ama ya olursa diyede kestiremiyorum :S
arada kaldım

Ben de hurafeler yüzünden kestiremiyorum. Hamilelik çok acayip bir şey her an herşeyden endişe edebiliyorsun.

kızlar yapmayın gözünüzü seveyim hurafe olduğunu siz de biliyosunuz ben öğrendikten 2 hafta sonra kestirdim

X