Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi devit vitamin

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

thymus20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
207
3
44
devit vitamini nasıl veriyorsunuz bizim dr muz sabah öğle akşam olmak üzere birer damla dedi ama eczaneden bir defada 3 damla verilecel dediler bi arkadaşımda 3 damladan fazla veriyormuş sizler kaç damla ve nasıl veriyorsunuz

cnm ben kaşıkla 4 damla veriyorum.drum öyle dedi.bikerede 3 damla.ablamda bebeğine öyle kullanıyo

bencede sabah aksam ugrasma.. bende gunde 1 kez 4 damla verıyorum..

benimde 2.5 aylık bebeğim bi seferde 5 damla veriyorum
4 veriyodum doktor 5 e çıkardı

günde 1 kere 3 damla verin,fazlası bıngıldaklarını hemen kapatırmış,aman dikkat.!!

bnde günde bir defa 3 damla veriyorum canım doktorumuz farklı eczane farklı şeyler sölüyolar

günde 3 damla vermen yeterli.fontonel açıklığına göre yada kemik gelişimine göre sanırım beş damlaya hatta daha fazlaya çıkarabiliyor drlar. tek seferde ver bence bişi farketmez sonra zorluk çekersin 6. ay sonrası ağzına damlattırmıyorlar çünkü fobi gelişiyor kaşıkla veriyorsun 3 kere sana eziyet olur.hem kaşıkla vermeye kalkışıncada birkaç damlası hep kaşıkta kalabiliyor. ben bu yüzden 4 damla koyuyorum kesin bir damlası kalıyor.

günde 3 damla vermen yeterli.fontonel açıklığına göre yada kemik gelişimine göre sanırım beş damlaya hatta daha fazlaya çıkarabiliyor drlar. tek seferde ver bence bişi farketmez sonra zorluk çekersin 6. ay sonrası ağzına damlattırmıyorlar çünkü fobi gelişiyor kaşıkla veriyorsun 3 kere sana eziyet olur.hem kaşıkla vermeye kalkışıncada birkaç damlası hep kaşıkta kalabiliyor. ben bu yüzden 4 damla koyuyorum kesin bir damlası kalıyor.

ben gunduzlerı bır kez mama verıyorum. O zaman mamasının ıcıne 4 damla damlatıyorum.

ben bazen vermeyı unutuyorum ya da her gün aynı saatte veremıyorum çunku aynı saatte uyanık olmuyo. bi sakıncası var mı?

arkadaşlar devit 3 bebeklerin bıngıldaklarını kapanmasını engelediği için ara veriliyormuş vitamine bir süre dr gidince bende sorucam sağlık ocağındaki hemşire dedi bu konuda bilgisi olan var mı?

ben bazen vermeyı unutuyorum ya da her gün aynı saatte veremıyorum çunku aynı saatte uyanık olmuyo. bi sakıncası var mı?

ben de bazen unutuyorum hatırlayınca da damlatıyorum saatleri başta aynıydı ama şimdi değişiyor....bi de bazen 4-5 damla kaçıyor.ağzından çıkıyor bi damla falan diye aldırmıyorum ama yanlış mı yapıyorum acaba?bak tedirgin oldum şimdi ben de kaşıkla vericem bundan sonra...çünkü ağzını açana kadar damla gelmiyor şişeden geldiğinde de art arda geliyo işte :)

X