Tatlı Tarifi ekerpare tatls baylacaksnz

E

erva15

Ziyaretçi
bu tarifi portakal ağacı sitesinden aldım bu kadar güzel olacağını tahmin etmezdım bu yuzden sızınle paylaşmak istedim biz evde 2 kişi yaşadığımız için yarım ölçü yaptım ama 1 tepsi çıktı sız de fazla kalabalık değilseniz yarım ölçü yapabilirsiniz

şerbeti hazırlanıp ılımaya bırakılır
NOT:şerbet ılık şekerpareler sıcak olacak

1 paket margarin
4 yemek kaşığı irmik
1 su bardağı pudra şekeri
2yemek kaşığı hindistan cevizi
2 yumurta
1paket vanilin
1 paket kabartmatozu
Aldığı kadar un
Şerbeti için:
3 su bardağı şeker
4 su bardağı su
Yarım limon suyu

bütün malzemeler yoğrulur en son kabartmatozu ve un katılır yumuşak bır hamur elde edilir yuvarlak mınık mınık kurabiye şekli verilir ortalarına bırer tane fındık yerleştirilir 20 dak.da 180derecelik fırında pişirilir

canim ya fotoyuda gorseydik.yok mu

canım yok valla fotoğrafım ama bugun yaptım eşim cok beğendı ben de yedım 1 tane gercekten harika olmuştu tavsiye ederım

her gün olsa her gün yerimcokacimcoook ellerine sağlık canım

afiyet olsun kızlar deneyin derim üstelık o haftasonu sarıyere gıttık akrabalarımıza yanı eltimlere gıttık oraya da goturdum gercekten baylıdılar

arkadslar elimizde sekil vermeden tepsiye düksek o sekilde pişirsek dilimleryerek servis yapsak da olur ben yapcam bakalım nasıl olcak:)inş kafama atmazlar tatlıyı sekerpareyi ne hale qetiRdin diye:)

bencede deneyin derim bayanlar çünkü bende yaptım aynı tarifi eşimin arkadaşları hazırmı aldınız nerden aldınız bizde alalım fln dediler(maşallah diyimde nazar deymesin dimi:KK66:..şekerpare sevmenyen annem bile bayıldı herdaim istiyolar:KK70:

aldığı kadar un derken??? un miktarı çok önemli çünkü

X