Çocuklarınızı dövmeyin...

hayatın,bundan sonra sana güleceğini düşünüyorum.bence artık kendi aileni düşün.umarım bi bebeğin olur ve onu dünyanın en mutlu en değerli çocuğu yaparsın.böylece sen de o geçmişte yaşadığın haketmediğin günleri unutursun

Dogurmakla anne olunmuyor iste.
Senin neler his ettini cok iyi anliyorum, ama cok sükürki esinden yana sanslisin.
Ailenle mutlu olmaya calis.
Gerekirse bi uzmandan yardim al yasadiklarini hazmetmen icin.

Yaşadıklarınız gerçekten çok üzücü şeyler.
Ne kadar aileye kızsanız bile onlar bir yerde anne ve babanız.
Eşinizin sizi sevmesi ve değer vermesi acınızı bir nebzede olsa hafifletiyor.
Geçmişi unutup önünüze bakın ve güzel günleri ailenizle birlkte yaşamaya çalışın.
Zaman herşeyin ilacıdır.
Sevgiler...

Canım yazdıkların herkes gibi benide çok etkiledi.Bende bir kız annesiyim.Çok duygulandım içime hem kızgınlık doldu hemde küçük bir kız çocuğuna duyulan bir şevkat.Yazdıklarının arkasında, hala büyüyemeyen yılları çalınmış küçük bir kız çocuğu gördüm.Canım yaşadıkların hiç kolay değil.Ailen sana sevgisini verememiş,Sen alamadığın sevgiyi çocuklarından ve eşinden al.sonrada sen sevginle sar onları.Geçmişinle şimdiki hayatını mahfetme bu ancak sana üzüntüden başka birşey vermez.
Annenle babana gelince bırak kendi hallerine Allah ıslah etsin onları.ACINI SÖYLEYEREK ONLARA KİN KUSARAK MUTLU OLAMAZSIN.Sıkıntına birde anne baba acısı ekleme sen şimdiki hayatını yaşa.Acılarınla şimdiki anı mahfetme mutlu ol.

Ne söylenebilirki koca bir hiç.......

Yüzleşmelisin onlarla sana yaşattıklarını,hissettirdiklerini,sana kendini nasıl hissettirdiklerini yüzlerine söylemelisin,Bütün yaralarını görsünler bütün zehrini akıtmalı ve artık içini boşaltmalı ve hayatına devam etmelisin.Seni seven eşinle hayatına en güzel şekilde devam etmelisin......

Yüzün hep gülsün arkadaşım:)...

Canım benim çok şükür eşinden yana yüzün gülmüş, buda bardağının dolu tarafı. Maalesef anne baba seçilmiyor. Sen onların sana yaptığını onlara yapma,ama seni üzmelerinede izin verme,mesafeni koru.Seni üzecek laf söyleyemesinler.Umarım bundan sonra Allah akıl fikir verirde kıymetini anlarlar.

yaşadıklarınız çok zor şeylermiş.. geçmiş olsun geçmişte kalsın.. şansınızın döndüğüne şükredin iyi ki eşiniz ve ailesi var.. mutlu olun tadını çıkarın..

şiddet fiziksel de psikolojikte çok ağır.. ileride insanlar çok ağır bedeller ödeyebiliyor. üzmeyin kendinizi..
her zaman mutlu pozitif çocuklar yetiştirmek isteriz elbette ama her zaman güllük gülistanlık değil ki hayat.

off yazdıklarını okurken çok üzüldüm.
neden annen böyle davrandı nasıl bir annen böyle olabilir.
biz çocuklarımızın gözünün içine bakarken.
hiç annene sordun mu anne bana neden bana böyle davranıyorsun diye
seni çok takdir ediyorum böyle bir evde okulunu bitirip ayaklarının üstünde durabildiğin için.
malesef hayat herkese eşit değil..........

çok duygulandırdıı yaşadıkların benii böyle bir anne olabilir mi imkansız gibi geliyor bana gerçekdenn:KK43::KK43:
geçmişini sil at ablacımm geleceğine bak artık eşinin sevgiisndende şüphe etmemeliisn bence ablacım allah dağına göre kar verirmişşş...
senin yaşadıklarına görede yüce rabbim böyle iyi insanlar çakarmış karşına..

Üzülmekte haklısınız ama geçmiş yüreğinizi yakmasın. Şimdi yanınızdakilerle mutlu olmaya çalışın. Sakın geçmişi düşünmeyin.
Boşlukta kalmak bence daha kötü düşüncelere sebebiyet verir. Burada, sitede paylaşımlara katılın, en beğendiğiniz şeylerle vakit geçirin.

Bunca olaydan sonra kimseyi (Aileniz bile olsa ) zorla sevemezsiniz. Sevmeyin, ne olacak ki, içiniz öyle rahat edecekse gerçekten sevmeyin. Her şeyi oluruna, zamana bırakın. Şimdi bizler ne söylersek söyleyelim, teselli edelim..... Zaman her şeyin ilacı...

Eşiniz size sahip çıkıyor, siz de ona sahip çıkın. Sizin kadar o da bunu hak ediyor.:teselli:

yasadiklariniza cok uzuldum.
benim cocuklugumda sizden farksiz degildi.(benim babam bu sekilde davranirdi)
sizi cok iyi anliyorum cocuklugumdan kalma o kadar kotu ani var ki babamla bir iyi gunumuzu hatirlamiyorum.
aslinda neden hala baba diyorum ona onuda bilmiyorum aliskanlik herhalde cunku baba kelimesini harfini bile hak etmeyen bir insandi.
hicbirzaman kosulsuz ve sevecen bir iliskimiz olmadi.
bazen dusunuyorum acaba bende dunyaya bir cocuk getirsemmi diye ya olsa bile ayni sekilde mi davranirim diyorum bilincaltina bazi seyler yerlesince cok daha tereddutlu oluyor insan.

canim benim ne zorluklar yasamissin sanki yazdiklarini okurken tam karsimda anlatiyormuscasina okumadim dinledim gercekten ailen inanilir seyler yapmamis sana cok uzuldum arkadasim ama seni seven sana deger veren bir esin ve onun ailesi var bak nasilda sanslisin senin icin cirpinan seni bu denli onemseyen bir yol arkadasin var bak burda bizler variz lutfen uzulme artik eskileri dusunme kimsenin canini yakmasina izin verme biyolojik ailende olsalar sana bunu yapmaya haklari yok madem kardesinden bu denli memnunlar onunla yasamlarini paylassinlar ne zamana kadar gelin gelene kadar annen o zaman anlar kiz evlat has evlattir lafini .............................................bu satirlari yazan kadin cirkin olamaz incecik kugu gibi ruhu olan porselen gibi puruzsuz su gibi bir genc kadin yazmis bunlari bize sakin sakin kendini sevmemezlik yapma insanin en guzeli kalbide guzel olanidir kalbi yoksa ici bossa ne yapayim o yaldizli seer kagidini insanin guzellikte insanlikta icindedir guzelligin bir erkegi nikah masasina tasimis sana askini sevgisini sevdasini vermis soyadini vermis seni kirmamis iste sana tutunacagin dal en kisa zamanda bir destekte al kisa surede icindeki zehiri atip hayata baska gozlerle bakicaksin asil ailen senin esin bunu aklindan cikarma

cnm yaşadıklarına gerçekten çok üzüldüm ben böle anne ve babalarında gerçekten var olduğuna inanıorum ve zamanla o insanın içinde açtıkları derin yarayı vicdanlarını rahatlatmak için telafi etmeye çalışsalarda boş oluyor insan unutamıor maalesef ama allah eşinden razı olsun en azından o anlamda şanslısın bence kendin bunu atlatabilmen zor görünüyor psikolojik destek almanı öneririm ve geçmişine koca bir sünger çek önüne bak bırak ne halleri varsa görsünler eşine sıkı sıkı sarıl ve bundan sonra mutlu olmayı dene

yazdıklarınızı çok üzülerek okudum:çok üzgünüm:

ama geçmiş geçmişde kaldııı...geçmişinizi arkanıza alarak devam edin yolunuzaaa:kahve:

annenizz:kızgın:nasıl bi anne bu kadar kötü olabilir aklım almadı doğrusuu nasıl evlat ayrımı yapabilir anlamıyoruumm

gerekirse psikolojik yardım alın ama o insanları aklınızdan ve mümkünse hayatınızdan çıkarın eşinizle çocuklarınızla hayatınıza mutlu bi şekilde devam edinn

onlarıda kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakınn:nazar:

Yaşadıklarınız bir çocuğun hatta bir yetişkinin kaldıramayacağı şeyler, geçmişi aklınızdan çıkarmadan yaşamanız zor, ama size değer veren bir eşiniz ve onun ailesiyle üstesinden gelmelisiniz, geçmişle yaşamayın kötü anıları geride bırakın, anladığım kadarıyla çocuğunuz yok çocuk sahibi olduğunuzda yaşayamadıklarınızı siz ona yaşatın kendinizi toparlayın en büyük şansınız eşiniz, mutluluklar dilerim

Sevgili arkadaslarim,

Yazdiklarinizi tek tek buyuk bir dikkat ve mutlulukla okudum. Yine cok agladim ama uzuntuden degil...Hic tanimadiginiz biriyim ben. Bana vaktinizi ayirip destek olmussunuz, benim icin uzulmussunuz, tavsiyeler vermissiniz. Ne kadar onemli ve degerli bunlar benim icin inanamazsiniz. Herkese cok cok tesekkur etmek istiyorum.

Dun gece esimle konustuk. Yavas yavas herseyi tamir etmeye karar verdik. Ben biraz toparlanir toparlanmaz bir ortodonti uzmani bulucaz. Su gulerken bile sakladigim dislerim hallolsun :) Bana gelirken cok guzel bir gunluk almis, tekrar yazmami istiyor. ( Zaman zaman yazdiklarim okul dergilerinde yayinlanirdi, kompozisyon ve hikaye odulleri almistim ama cesaret edip bir daha kendim icin yazamamistim. )

Psikolog yardimi aldim daha once ama temel olarak kafami kendim temizlemek zorundaydim. Ailemin yaninda yapamadim. Tekrar deneyecegim.

Yillar suren bu hastalikli tavirlardan, kendi basima (hem de kucucuk bir cocukken) mumkun olan en az zararla kurtulmaya calistim. Gucum tukendi bitti sonunda. Ama herseyden once benimle hayatini paylasmak isteyen esime karsi sorumluluklarim var, beni bagrina basan kendi oz cocugu gibi kucaklayan ailesine karsi sorumluluklarim var. Onlardan ve sizlerden aldigim gucle yeni bir baslangic yapmak hedefim. Hayatimin ilk gununde, annesini, cirkin ve burusuk bedeniyle utandiran cocuk olarak dogdum belki ama cocugunun gurur duydugu ve cok sevdigi bir anne olarak bu hayata veda etmek istiyorum.

Cocugum yok, nasil anne olunur bilmiyorum ama nasil anne olunmaz cok iyi ogrendim. Insallah saglikli bir bebegim olur ve ben ozlemini cektigim tum sevgiyi ve ilgiyi esirgemeden verebilirim ona.

Hayat ne kadar zor olursa olsun, sizi ne kadar zorlarsa zorlasin, bunun suclusu cocugunuz olamaz. Sadece bir anlik sinirinizi alacak diye vurup, cocugunuzun kendine guvenini, ruhunu acitmayin ne olur!!!. Oyle bir yara ki bu merhemi yok arkadaslar. Iyilestigini sansanizda izi hep kaliyor. Tek cozum onunla yasamayi ogrenmek. O da kalbinize bir bicak sapliyken yasamaya devam etmek gibi iste....

Bugun yeni bir gun... Derdi olan yada derman olmaya calisan herkese cok mutlu bir gun diliyorum. Yeni haberlerimi paylasmaya devam edecegim arkadaslarim. Hayat bazen ahtopot gibi oluyor , bir kolundan kurtuldum sanirken diger koluyla yakalayip savuruyor. Ama ne olursa olsun hayat bize sunulmus bir armagan.... Suprizlere hazir olmak lazim. :) Herkese sonsuz tesekkurler... Sevgiler...

çok üzüldüm yazdıklarını okuyunca :çok üzgünüm:
hani derler ye arap bile yavrusunu güzel görürümüş. bu nasıl anne ki kendi doğurduğu öz evladını bu kadar ezebilmiş. :uhm:
acaba kendi annesi de böyle mi davranmış? annen de psikolojik olarak sorunlu bence. her güzelin bir kusuru olur. dişlerin problemli olabilir bunun tedavisi vardır. bir anne sınav çalışan günlük tutan evladına böyle davranması :1shok: yani ne diyeceğimi şaşırdım.
ama sen şanslı bir insansın ve allahın sevdiği kulusun ki senin karşına eşini ve ailesini çıkardı. böyle iyi insanlarla birlikte olduğun için mutlu ol. artık senin bir yuvan var. çok şükür. geçmişi unutmaya çalış. annende zamanı gelince yaptıklarından pişman olacak.
çocukları dövmemek onları ezmemek gerekir. ileri de bu şekilde patlak verebiliyor.
sana eşinle ve ailesiyle hiç bitmeyecek mutlu günler dilerim. allah sağlıklı hayırlı bir evlat versin sana ve onu gönlünce yetiştir. :teselli:
a.s.

X