Çocuklarınızı dövmeyin...

yummymummy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2009
16
41
Herkese merhabalar,

Siteyi uzun zamandir takip ediyorum ve sonunda cesaretimi toplayarak ben de yaziyorum bu bolume...

32 yasindayim ben... Yurtdisindayim. Cok sevdigim bir esim var. Hersey yolunda gozukuyor ama degil. Ben ruhen cokmus durumdayim...

Cocuklugum annemin dayaklariyla gecti. Erkek kardesimi delicesine sevdi ama beni hep uzak tuttu. Her firsatta "kardesin erkek olmasaydi, erkek cocuk dogurana kadar denemeye devam ederdim" dedi, biraz buyuyunce "iyi ki kardesin kiz olmamis, yoksa onun yaninda kimse sana bakmazdi, disleri benimki gibi guzel, gozleri renkli, uzun boylu, sen babanin tarafina cekmissin" dedi. Yanina yaklasmaya calisinca itti. Dislerim egri cikiyordu, guldu beni gordukce... "Babanin sulelesine cekmissin, hepinizin disleri at disi gibi" dedi. Yalvardim disciye goturmedi. Bacaklarimin carpikligi, gozlerimin kucuklugu, dislerim hep alay konusu oldu onun icin. Arkadas edinemedim, her firsatta yanima kardesimi katti. Insanlar onun yaramazligindan dolayi beni istemediler, o dustu ben dayak yedim falan filan....

Bu arada babam hep isiyle mesguldu. Aksamdan aksama annemin gazina gelip bagirip cagirdi o da..

Gunluk tutmaya basladim. Konusacak kimsem yoktu. Gunlugumu buldu, ne bicim seyler yaziyosun diye dovup burnumu kanatti...Yazamaz oldum, icime attim attim attim.

Herseye ragmen okullarimi takdirle bitirdim. Tek istegim psikoloji okumakti. Benim gibi cocuklara yardim etmekti. Antisosyal olmustum. Insanlarla konusmaya korkuyordum. Annem adimi mahkeme duvari suratli takmisti. Bir gunden bir gune gozlerime bakip da "Kizim iyi misin mutlu musun" demedi.

Bu arada gayet modern gorunuslu insanlar. O daha da kotu. Etrafindaki anne babalar cocuklarini el ustunde tutuyor, seninkiler onlarin yaninda iyi anne baba, birine soylesen inanmazlar sana.

OSS den iki hafta once babam onlarla ve komsularla piknige gitmek yerine ders calismak istedigim icin butun kitaplarimi notlarimi yirtip atti. Cok acidi icim cokkk. Sinava girene kadar agladim.

Sinavda ODTU Psikolojiyi 1 puanla kacirdim arkadaslar. Hayallerim bitti. Baska cok iyi bir universite kazandim ama hayal ettigim degildi..

Neyse cok uzun yazdim.. Mucadele ede ede okulu bitirdim, isimi buldum, yuksek lisansimi yaptim. Ama hep onlardan kactim. Ne zaman yanima gelseler yaptiklarimi asagiladilar, yokettiler. Onlardan uzakta mutluydum.

Universite okumaya baska sehre gidince annem birden degisti. Iyi olmaya calisti falan filan. Ben de herseyi unutmus gibi davrandim, yakin olmaya calistim onlara.

Ama esimle evlendim, kendisi ve ailesi o kadar deger verdi ki bana, ilk zamanlar sok yasadim. Beni onemsediler, dogumgunlerimi kutladilar, her firsatta hediyeler aldilar, esim ruhumun coook yarali oldugunu anladi, iyilestirmeye calisiyor hala. ne kadar guzel oldugumu, ne kadar degerli oldugumu soyluyor her gun. Inanamiyorum ki..... Icime islemis asagilik duygusu...

Fakat arkadaslar ailem bikac hafta once yine abuk bir mesele yuzunden telefonda bagirip cagirdilar ve ameliyat olmama ragmen aramadilar bir daha. Ben, anne baba ve kardesimi sevmedigimi farkettim. Cok uzuldumm. Acayip bir bosluk oldu icimde. :KK43: Cok agladim, hala agliyorum. Esimin ailesi hergun arayip haber aliyorlar benim durumumu. Simdilik iyiyim sukur.

Ben gidip ayni sekilde onlari dove dove, asagilayarak ruhlarini kanatmak istiyorum ama annem ve babam onlar. Bu sorunlar bu eziklikten dolayi esime de sorun yasatiyorum. Sanki beni daha guzel biri icin terkedecekmis gibi bekliyorum. Kendimden igrendim ben birden, isime devam edemedim ayrildim. Cok ilginc ama yillar sonra birden herseyi tekrar hatirladim, agladim agladim. Cogunu bilincaltima itip unutmustum ben. Acilarim taptaze gibi simdi.

Arkadaslar ruhum kaniyor benim.....

Bu dunyaya birdaha gelinecekse tek istegim onlarin cocugu olmamak... 27 yasima kadar her firsatta vurmak icin bahane aradilar, eziyet ettiler. Biktim ben ve artik onlari istemiyorum. Artik onlari sevmiyorum. Anneler, cocuklarinizi kollayin, koruyun, sevin. Asla ve asla dovmeyin. Yillar sonra hala aciyorum ben. Bu eziyeti yapmaya kimsenin hakki yok. Ben bu eziklikle nasil mutlu olucam bilmiyorum.... Cok uzgunum cokk.

artık senin geçmişin olmasın olmamalı geçmişini unut geleceğine bak sakın komplkese falanda kapılma asıl kompleks annede varmışki babana veya başkalarına yaranmak için erkek çocuk diye uğraşmış

arkadaşım yaşadığın olaylar gerçekten insanın içini acıtacak şeyler.nitekim bunun eşinle herhangi bir alakası yok.lütfen mutlu ol ve mutlu kal.artık kendi ailen var herşeyden önemli bu başkasını seni üzecek kadar önemseme:teselli:

Canım yaa..Kıyamam sana.Bırak yaşadıkların ardında kalsın ve seni mutsuz edenlerin bugününü,yarınını etkilemesine izin verme.Bence o yaşadığın kötü şeyler bugün yaşadığın mutlulukları daha güzel kılsın, daha çok tadını çıkar bugününün.Allah o yaşadığın kötü günleri unutasın diye sana ne güzel bir eş ve yeni bir aile vermiş.Bırak sana yaşatanlar o yaptıklarından utansın.Mutluluğunla geçmişten intikam al prenses.

• Beğen
Reactions: IKS
:çok üzgünüm::çok üzgünüm: bir anne nasıl çocuğuna böyle yapabilir ki anlayamıyorum tamam her anne kız gibi arada çekişme olur ama sizin anneniz nasıl bir psikoloji içindeyse normal davranmamış bu açık ama bir gü emin olun size muhtaç olacaklar emin ol benim tavsiyem bir gün yaşlanıp bakıma muhtaç olursa bakın ona o size öyle davransada bakın o gün anlayacaktır bu dünyada ve diğer tarafta mükafatı sizin olur siz onun yaptığını yapmayın :1hug:

yaşadıklarınızı içim acıyarak okudum..
inanmak istemiyorum bir anne evladına nasıl bu şekilde davranır...
canım geçmişini unutmaya çalış...
bak eşinde seni sevip sayıyormuş...
sen geleceğine bak...
geçmişin arkada kaldı...
çocugun olursa çok iyi bir anne olacagına inanıyorum..

Cok üzüldüm arkadasim yasadiklarina....hic bir cocuk böyle sevgisiz bir ortamda büyümemeli...ama malesef oluyor görüyor ve duyuyoruz:nazar:

Anne baba olmak sadece siftla olmayan bir kurum...bunu her zaman söylüyorum...Anne olmak günahsiz...hatasiz kusursuz olmak degildir...ben annenizden nefret edemedim sadece acidim kendisine...kendi beceriksizligni kendi egolarini kücücük bir cocugun üstünde yasayan, kizinin kiymetini bilemeyen bir zavalli...cok aciz biri benim gözümde.:nazar:..

Yinede bir bakima sanslisin be güzelim...bak kendi ailenden görmedigin sevgiyi ilgiyi esinin ailesinden görüyorsun...esin seni seviyor...o ve ailesi yaralarini sarmaya calisiyor...

Onlanlari unut diyemem...tabikide cocuklukta yasamis oldugmuz hersey bizi yetsikin oldugumuz vakit cok etkiliyor...lakin sunuda unutma...hem baba evinde hem koca evinde cekenlerde var...senin yüzün yine esinden dolayi gülmüs...allah bir daha soldurmasin insallah..:teselli:

Ayrica bir piskologtan yardim almanda iyi olacak kanimca.

Yaşadıklarınıza üzüldüm,çok afedersiniz üvey anne davranışları gibi geldi bir an..ama lütfen buna da takılıp üzülmeyin.
Halbuki anne kol kanat gerer,bulur buluşturur,oldurur,yapar,halleder.. anne yani,bunun ötesi yoktur.
''Çocukluğuna inmek gerek..'' sözünü şaka yaparken de çok kullanırız fakat bir kez daha ne kadar doğru söz olduğunu görüyoruz.:uhm:
Allahın şanslı ve sevgili kuluymuşsunuz ki eşiniz ve eşinizin ailesi yanınızda,destekçiniz.
Belki tam olarak anne baba yerini tutamasada eşinizin ailesi. gölgelerini hisstmeniz bile size yeterli olacaktır,en azından bu taraftan yüzünüz gülmüş.:teselli:
Eşinizin ve bir uzman desteğiyle bunu üzerinizden atacağınızı düşünüyorum.:teselli:
Bir de şu var ki;Siz çocuklarınıza çok çok iyi bir anne olacaksız.Annenizden aldığınız olumsuzlukları böyle çevirebilirsiniz kendi lehinize...

yasadiklariniz hakikaten cok uzucu... kendi derdimi unuttum diyebilirim. dunyada cozulmesi zor daha ne buyuk dertler varmis meger...ne anne babalar varmis,yazik... bir evlada bunlar yapilmaz..
bir psikologdan yardim almanizi oneririm dilerim bu duygudan tez zamanda kurtulursunuz...

senin en büyük şansın eşin olmuş
evet yaşadıkların kolay değil ama
düşünme geçmişi artık...onlarda yaptıklarının hesabını nasıl vereceklerini düşünsünler..
eşine sımsıkı sarıl
anladığım kadarıyla aklı başında tahsilli birisin gerekirse psikolojik destek alabilirsin..
bundan sonra tüm sevgiler seninle olsun canım..Şeniz

ya bu nasıl bir şey bir anne nasıl bu kadar kötü olabilir inanın ağlayarak okudum yazınızı çok şey yazmak isterdim ailenle ilgili ama neyse canım yaşadıkların tabi hiç kolay değil ama allah seni bence ödüllendirmiş sana çok iyi bir eş ve aişesini vermiş sengeçmişini unut tamamen ve geleceğine bak sürekli geçmişte kalırsan hiç mutlu olamazsın eşinide edemezsin ve o güzel aileyide herşey gönlünce olur umarım:Saruboceq:

canım yaşadıkların gerçekten çok üzücü..

hayatta kimi şeylerden yana şanslı kimlerinden yana şanssız oluyoruz..

sen eşin ve ailesi yönünden şanslısın demek maşallah.. tabi asla aile yerine geçmez bunun içn demiyorum..

bu arada meslektaşın olarak bunu en az hasarla atlatabileceğine inanıyorum..

bu kadar açık yüreklilikle içini döken bi insan inanıyorumki çok güçlüdür..

elbetteki aile çok önemli ama unutma seni öldürmeyen güçlü kılar..

bunu avantaja çevir..

çok uzun oldu ama çook çok rica ediyorum ( aslında insanın çok elinde olmuyo ama ) bu olayların hıncını evliliğinden eşinden çıkarma çiçek gibi büyüt dikkat et evliliğine..

sevgiler..

inan yazılarını okudum çok duygulandım cnm sana ne mutluki bundan sonrki hayatındaki eşinin ailesi sana çok destek çıkmış ve bu durum inan kimsede yok denecek kadar az bence artık geçmişi düşünme eşini ve sana değer verenlerle birlikte olup hayatının tadını çıkar ..........

canım ya yazdıklarını okuyunca içim acıdı.
ama ben bu olayın sonunu görür gibiyim.
herşeyin iyisini ALLAH C.C bilir ama;
bence erkek kardeşin evlenecek karısının ağzına bakacak,
annenle baban aklına bile gelmeyecek.
onlar da yaşlanıp elden ayaktan düşünce sana muhtaç olacak.
okuyunca direk aklımdan bunlar geçti.tabiki haşa ALLAH'ın işine karışılmaz.eeeeeee
ne denir;BAKALIM MEVLAM NEYLER,NEYLERSE GÜZEL EYLER....

inan yazdıklarınla şok oldum ve bir ailenin bunu yapacagına inanamam ama sen yaşamışsın bunu allah sabır versin dicem
ve bence sen ewlatlık olabilirsinn senağlama

canım ya yazdıklarını okuyunca içim acıdı.
ama ben bu olayın sonunu görür gibiyim.
herşeyin iyisini ALLAH C.C bilir ama;
bence erkek kardeşin evlenecek karısının ağzına bakacak,
annenle baban aklına bile gelmeyecek.
onlar da yaşlanıp elden ayaktan düşünce sana muhtaç olacak.
okuyunca direk aklımdan bunlar geçti.tabiki haşa ALLAH'ın işine karışılmaz.eeeeeee
ne denir;BAKALIM MEVLAM NEYLER,NEYLERSE GÜZEL EYLER....

aynen katılıyorum..ve herşeyin senin için güzel olmasını diliyorum...:teselli:: teselli:

yemin ediyorum gözümden yaş akıyor şu anda... şu güne kadar hiç bi konuyu okurken ağlamamıştım...senden birşey istedikleri zaman anne seni güzel dişli yakışıklı oğluna havale edeyim de..nede olsa atdişliden hayır gelmez sana...

offf offfff allah sabır versin.anne baba hiç kimse onların yerini tutamaz ama sende büyük bir iz bırakmışlarmış hemde geçmeyecek bir iz..ne denirki bilmiyorum annemi,babamı düşününce bişey diyemiyorum..sadece herşey istediğin gibi olur işallah.ailenle düzelir aran ve bağlarınız kopmaz işallah..

Bir anne....
Nasıl yapabilir böyle şeyler delirmemek işten değil...

İnşallah bundan sonrası senin için daha iyi olur..
Bir konuda şanslısın ki seni seven ve yaralarını iyileştirmeye çalışan bir eşin var ona sımsıkı sarıl..

X