Hamile kalmaya çalışırken soğan kürü

aylint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
7.418
10
arkadaşlar, bebek istiyoruz, korunmuyoruz ama soğan kürünü bir kere yapmak istiyorum, yani 15 gün.. ama bebek isterken bir sakıncası var mı bilmiyorum, bilginiz varsa paylaşır mısınız??
şimdiden sağoluna.s.

selam aylint ben soğan kürüyle hamile kalanlardanım. 1.si soğan kürüne adetin bittiği gün başlıyorsun ve 15 gün yapıyorsun. yani yumurtlama döneminde kür bitmiş oluyor. 2.si soğanı yemeklerimizdede kullanmıyormuyuz? sakıncası olsa zaten doktorlar hamilelelre yasaklarlar. bunun için için rahat olsun derim. ben bir kaç yere yazımı yazmıştım fakat burayada yazayım. doktorlar bana sende polivistik over kisti var ve bu kistler sana kilo aldırıyor. sen kilo aldıkça bu kistler çoğalıyor ve hamile kalma şansın azalıyor. zayıfla gel aşılama, tüp bebek vs. yapalım diyorlaradı. ama ben 2 yıl boyunca kilo veremediğim gibi 5-6 kiloda aldım. artık ümitlerim tükeniyorduki ibrahim saraçoğlunun soğan kürünü duydum. ve 15 gün olduğu için düzenli bir şekilde yaptım.ertesi ay adetle kistleri attım galiba ki bir sonraki ay hamile kaldım. bence çocuğu olmayan herkes denesin. sonuçta soğan bu zararlı bişey değil.allah olmayan herkese nasip etsin inşallah.

selam aylint ben soğan kürüyle hamile kalanlardanım. 1.si soğan kürüne adetin bittiği gün başlıyorsun ve 15 gün yapıyorsun. yani yumurtlama döneminde kür bitmiş oluyor. 2.si soğanı yemeklerimizdede kullanmıyormuyuz? sakıncası olsa zaten doktorlar hamilelelre yasaklarlar. bunun için için rahat olsun derim. ben bir kaç yere yazımı yazmıştım fakat burayada yazayım. doktorlar bana sende polivistik over kisti var ve bu kistler sana kilo aldırıyor. sen kilo aldıkça bu kistler çoğalıyor ve hamile kalma şansın azalıyor. zayıfla gel aşılama, tüp bebek vs. yapalım diyorlaradı. ama ben 2 yıl boyunca kilo veremediğim gibi 5-6 kiloda aldım. artık ümitlerim tükeniyorduki ibrahim saraçoğlunun soğan kürünü duydum. ve 15 gün olduğu için düzenli bir şekilde yaptım.ertesi ay adetle kistleri attım galiba ki bir sonraki ay hamile kaldım. bence çocuğu olmayan herkes denesin. sonuçta soğan bu zararlı bişey değil.allah olmayan herkese nasip etsin inşallah.
ciddi misin? canım çokk teşekkürlera.s.
ama adetin başından itibaren 14. gün diil mi yumurtlama, bitiminden sonra hesaplanmıyoki? ama sen hamile kalmışsın hemen sonraki ay, ben de yapıcam bu ay inşallah.. adetimin 5. günü bu gün, bitince başlayım ben dehihoyyyt
akıntıların çok arttı mı soğan kürü yapınca??

arkadaşlar kisti olamayanda içse neolur acaba 2senedir istiyoruz olmuyo 2kere aşılama yapıldı tutmadı şimdi tğpe hazırlanıyorum acaba bende payda edermi benim hiçbir sorunum yok eşiminki düşük

arkadaşlar kisti olamayanda içse neolur acaba 2senedir istiyoruz olmuyo 2kere aşılama yapıldı tutmadı şimdi tğpe hazırlanıyorum acaba bende payda edermi benim hiçbir sorunum yok eşiminki düşük

zararı olmaz faydası olur.. ama eşin için de sanırım keçiboynuzu kürü mucize gibiymiş.. sperm sayısı ve hareketliliği ve cinsel güç için çok faydalıymış.

bu arada kızlar, soğan kürüyle ilgili aklımıza takılan her sorunun cevabı ibrahim saraçoğlu'nun Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU : internet sitesinde sık sorulan sorular (sss) bölümünde var! mesela adet döneminde de kullanılabilirmiş ama etkisi azalırmış, tavsiye edilen adet bitiminden sonra en erken 7. günde başlanmasıymış. kür sırasında adet başlarsa küre devam edilmeliymiş. pekçok kadın kür sırasında hamile kalıyormuş, kür düşüğe sebep olmazmış. pco lularda ilk uygulamada ekıntı vs. etkileri olmadıysa kür birkaç ay tekrarlanabilirmiş ama ikinci ve sonrakilerde sonraki adete 10 gün kala başlanıp 10 gün uygulanacakmış.

ama 4-5 ayı geçmemek lazımmış, fazlası rahim duvarında incelme yaparmış.

ve her sefer taze yapıp, soğutmadan ılık içmek gerekiyormuş. kesinlikle bekletip soğuk ya da ısıtılarak içilmeyecek, taze kaynatılacak. bekleyen soğan suyu zararlıymış, bağışıklığı zayıflatabilirmiş..
mesela kesilmiş soğanı bekletip kullanmak zararlıdır, bilirsiniz, hemen tüketmek gerekir, bu da aynı mantık sanırım..

malesef arkadaşım keçiboynuzunu kaynattım tadını begenipde içmedi havuç suyu sıkıyorum onada bahaneler buluyo vitamin verdi dr beraber için diye onu bile içmiyo bugün kavga ettim bunun yüzünden offffffffffffoffffffffffffff

aylint arkadasım...bende senin gibi sogan kürü uyguluyorum..inşallah sonucuda senin gibi olur:)))
ikinci kürü yaptım ama adetim 9 gün geçti..3-4 gün önce test yaptım yok...10 gün öncede grip oldugum için kanda baktırdım ilaç kullanabileyim diye negatifti...acaba grip ilaçları mı kesti adetimi..çünkü soganı daha bitirmeden adetim 3 gün kala regl olmaya başladım ama 1 gün sürdü ve sürekli kahverengi bir lekelenmeydi..acaba diyorum bende senin gibi ikincisinde kaldımmı ne oldu:))

arkadaşlar meraba bende sekiz aydır gebe kalamıyordum en son reglin üçüncü günü başlayıp üç gün soan kürü içmiştim akıntıda biraz artış olmuştu ve sonraki ay regl olmadım hamileyim bilmiyorum ama soan kürü etki etmiş olabilir sizde deneyin bence :CüvCüv:

malesef arkadaşım keçiboynuzunu kaynattım tadını begenipde içmedi havuç suyu sıkıyorum onada bahaneler buluyo vitamin verdi dr beraber için diye onu bile içmiyo bugün kavga ettim bunun yüzünden offffffffffffoffffffffffffff
zormuş işinnbenneyaptımki
aylint arkadasım...bende senin gibi sogan kürü uyguluyorum..inşallah sonucuda senin gibi olur:)))
ikinci kürü yaptım ama adetim 9 gün geçti..3-4 gün önce test yaptım yok...10 gün öncede grip oldugum için kanda baktırdım ilaç kullanabileyim diye negatifti...acaba grip ilaçları mı kesti adetimi..çünkü soganı daha bitirmeden adetim 3 gün kala regl olmaya başladım ama 1 gün sürdü ve sürekli kahverengi bir lekelenmeydi..acaba diyorum bende senin gibi ikincisinde kaldımmı ne oldu:))
bence bi dr.a görünmelisin
arkadaşlar meraba bende sekiz aydır gebe kalamıyordum en son reglin üçüncü günü başlayıp üç gün soan kürü içmiştim akıntıda biraz artış olmuştu ve sonraki ay regl olmadım hamileyim bilmiyorum ama soan kürü etki etmiş olabilir sizde deneyin bence :CüvCüv:
ben bu ay yapıcam inşallah, kararlıyımhihoyyyt

aylintt mesajım sana degildi canım yanlış yazmışım..zeren44 arkadasımaydı...

evet ya .deneyelim ne olcakki bakarsınız mucize olur.bence stres yapmamak en iyisi ama elimizde değil.

kızlar ben de uzun zamandır hamile kalmayı başaramayanlardandım.
soğan kürünü uyguladım eşime de keçiboynuzu içirdim doktorların dediklerini hiç takmadım bana bir tüpün tıkalı aşılama yapalım olmazsa tüp bebek yaparız diyorlardı.
sonra ilişki esnasında ve sonrasında 20 dk ayaklarımı duvara diktim hatta ayağıma bir hırka sardım üşümemek için. sonra da sağ tarafıma yattım cenin pozisyonunda, 3-4 saat hiç kalkmadım.
ve bu yöntemi denediğim ilk ay hamile kaldım.
bilmiyorum hangisi etkili oldu ama ben hepsini aynı anda yaptım yalnız bu yöntemi bana doktorların hamile kalman mümkün değil dediği bir arkadaşım söylemişti ve o bu yöntemi koca ay içinde bir kez deneme fırsatı bulmuş koca ay bir kez ilişkiye girmişler ve hamile kalmış.
kızlar bunu yabana atmayın.
doktorların her dediğine de kulak asmayın içlerinde çok iyileri de var ama bazıları da maalesef bu durumu kullanıyor.
rahat olun.
bol şans.
bu arada soğan kürü uygularken akıntım olmuştu hatta ben kürü bir kez uyguladım sadece sonraki ayda da hamile kaldım bende myom da varmış öyle demişti doktor:) noldu bir fikrim yok:)

ya arkadaşlar bende polikisliyim 15 gün kullandım soğanı adetin şu günü bu günü diye değil etkisi olmadı ama adet görmem gerekirdi görmedim bilmiyorum tüp bebek yapıcam merkez arıyorum

MERHABA Secence seninb kaderind ebenimki gibiymiş,benimde eşimin spermleri zayıf geliyor ben yinede ümüit ederek 2 defa aşılama yaptırdım olmadı geçen ay tüp bebek yaptırdım yine tutmadı ümidini kırmak istemem içimizdeki ümüdi hep taze tutalım ben şunu demek istedim ben soğan kürünü uyguladım işe yaramadı doktorumada söylememiştim bu sefer süt hormonlarım yüksek çıktı ben bu kürden olurmu diye düşünüyorum doktoruma gidince soracam demem o ki doktorumuza danışıp öyle kullanalım

merhaba şekercik adına çok sevindim eşinin sperm sayısında problem varmıydı?yani vardıda keçiboynuzu öylemi şe yaradı.benim eşimin sprem sayısı düşük doktorlar tüp bebek diyor başka bişey demiyor.2 defa aşılama yaptırdım olmadı.bir defa tüp bebek yaptırdım yine olmadı.Keçi boynuzu inşallah bizdede işe yarar canım..

X