kanguru hakkında bildikleriniz neler?

UrfaGuzeli

herşeyimsiniz ikiniz
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
271
0
kangurunun zararlarını bilen var mı erkek cocukları icin zararlıymış bacak arasını cok sıkıp zarar görüyolarmış

bence bi zararı yoktur yürüteç içinde aynısını diyolardı ben oğlum 5.5 aylıkken yürütece otutturmuştum kanguruda az duruyolar zaten 1 saatten fazla kalmazlar

kanguru fiyatları ne kadar ben bi kaç yere sordum bayağı pahalı geldi 50 ytl civarı genelde zaten max yaşına kadar kullanırız

ben kullanıyorum oglumun cok hoşuna gidiyor rahatsız olsa uyumaz ne zamn koysam kangura 5 dk sonra uyuya kalıyor

ben de en fazla 1 saat oturttum şmdiye kadar kanguruya..
içinde uyuya kalıyor,demek çok rahat ediyor diye düşünüyorum.
ama yine de fazlası zarar şimdilik.
çünkü henüz omurgalarını düzgün tutamıyorlar :asigim:

kesin bir bilgim benim de yok ama hep derler erkek bebekler için sakıncalı diye.
ama bana da mantıken öyle geliyor açıkçası.
ben kangurudan cıkardığım zaman kızımı,bezini açınca görüyorum ki ben baya iz yapmış popişinde..
yani ciddi bi baskı var o bölgeye..
erkek bebeklerde dikkatli olmakta fayda var nacizane fikrim...

kanguru fiyatları ne kadar ben bi kaç yere sordum bayağı pahalı geldi 50 ytl civarı genelde zaten max yaşına kadar kullanırız

Ben dün chicco da bi model beğenip sordum canım. 180 YTL fiyatı. :bbo: fakat bizim kanguru onun yanında kanguru değil. taşıyan için de sırt desteği vardı. bi de söküp takması çok kolay ve bebşi oturtması da çok kolay gibi görünüyodu. Bana çok pahalı geldi. Aranızda bu kangurudan kullanan var mı?

bende kanguruyu yürüyüş amaçlı dışarı çıktığım zamanlarda veya çarşı pazar dolaşırken çok uzun süreli olmamak kaydı ile kullanıyorum..
ben çok rahat ediyorum..
kızımda rahat ettiğinden eminim şöyleki;
benim cimcime rahatına pek düşkün ve sıkıntıya gelemeyen bi tiptir...
eğer rahat etmese eminim bunu bi şekilde mutlaka belli eder ama şimdiye kadar hiç bi huzursuzluğunu görmedim...aksine kucakta taşınmayı hiç sevmiyor...

kızlar bizimde chicco kangurumuz var ama çoğu doktor genelde erkek bebek ama hem kız hem erkek bebeklerde yürüteç ve kanguruyu yasaklıyorlar. kısa bi zman diliminde belki idare edilebilir ama 1 saatten fazlasında yoğun baskı bencede zararlı. bende bnm doktora sormadım ama soriciğim bii. var ama kullanamıyorum ben kendimde kucaklayıp tutmaya çalışıyorum bu sefer bi anlamı kalmıo. şurayada bakın kasım anaları da bu mevzuyu konusmuslar
http://www.kadinlarkulubu.com/kasim-anneleri/269212-yurutec-kullanan-erkek-anneleri-varmi.html

Ben dün chicco da bi model beğenip sordum canım. 180 YTL fiyatı. :bbo: fakat bizim kanguru onun yanında kanguru değil. taşıyan için de sırt desteği vardı. bi de söküp takması çok kolay ve bebşi oturtması da çok kolay gibi görünüyodu. Bana çok pahalı geldi. Aranızda bu kangurudan kullanan var mı?

cnm ben bu bebek ve taşıyan destekli kangurudan aldım bundan 4 ay kadar önce 159 ytl aldım ama kısa bir sürfe önce zam gelmiş... kullanmak henüz nasip olmadı oğlum bu hafta doğacak ama arada takıp bakıyoruz eşimle feci sağlam ve kullanışlı bir ürün ben aldığıma hiç pişman olacağımı sanmıyorum ürünün kalitesi tartışılmaz oğlumuzda sever diye umuyoruz.. sanada almanı öneririm..

X