Hamileliğin ilk aylarında illaki bulantı ve kusma olmalı mı?

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Merhaba herkese,tüp bebekle hamile kaldım son adet tarihime göre 5 haftalık, transfer tarihime göre 21 günlük hamileyim..Merak ettiğim şu ki bulantı ve kusma illaki olmalımı ilk aylarda benim şu an hiç öyle bir problemim yok ,sadece bel ve sırt ağrım var,göğüslerimde biraz ağrı var ve deli gibi yemek yiyorum birde kokuları biraz fazla duyuyorum,deneyimli hamileler sizce bu olan ve olmayan belirtiler normalmi?Lütfen cevaplarınızı bekliyorum....

canım benimde belirtilerim yok hatta eşimi kaç kere zorla götürdüm hastahaneye bebeğe birşey oldu diye ama herkeste belirti olmazmış bende kokulara karşı hasasım sen rahat ol allahın izni ile bişey olmaz

arkadaşlar merhaba ben 1 yıllık evli bir bayanım adetim en son 17 şubatta oldu 18 martta olması gerekirken hala olmadı 5 gün önce eczaneden test alıp yaptım negatif çıktı acaba bu testlerin yanlış çıkma ihtimali varmı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

arkadaşlar merhaba ben 1 yıllık evli bir bayanım adetim en son 17 şubatta oldu 18 martta olması gerekirken hala olmadı 5 gün önce eczaneden test alıp yaptım negatif çıktı acaba bu testlerin yanlış çıkma ihtimali varmı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

canım bu testler genelde doğru sonuç veriyor .
ama belki de geç yumurtlamışsındır bir kaç gün daha bekle eğer adet olmassan yine tekrarlarsın testi

canım benimde belirtilerim yok hatta eşimi kaç kere zorla götürdüm hastahaneye bebeğe birşey oldu diye ama herkeste belirti olmazmış bende kokulara karşı hasasım sen rahat ol allahın izni ile bişey olmaz

Canım bende korkuyorum acaba gelişmiyomu bebek diye Allahım esirgesin...Benim annemin hamileliklerinde hiç bulantısı olmamış internetten araştırdığıma göre bu durum genetik olabiliyomuş.....Bende sırt ve bel ağrısı var gerçi bende daha öncede vardı çok kasıyorum ben kendimi yürürken,yatarken falan ondan olduğunu düşünüyorum ama sizlerde varmı bel ağrısı?

herkesin farklı oluyor canım
benim kusmam bulantım olmadı

Canım hamileliğin ilk aylarıyla ilgili okuduğum her yazıda ilk önce bulantı ve kusmadan bahsediliyor bende ters giden birşeymi var diye düşünüyorum seninde olmadı yani aslında çok sıkıntılı bi durum olması iyi ki yok diyorum ama bir yandanda endişe etmeden duramadım..

merhabalar benimde hamileligimde hic midem bulanmamisti kendimi hic hamile gibi hissetmiyodum her sabah mide bulantisiyla kalkayim yataktan diye bekliyodum ama yok hic bulanmadi midem hic kusmadim.daha sonra bu merakla bekledigim bulantilar 6.ayda basladi ve bebegimi kaybettim

benımde ılk hamılelıgımde hıc bulantı ve kusmam olmadı
hatta hıcbır belırtı yoktu
herkes bu nasıl hamılelık dıyordu gayet eskısı gıbıydım
ve 13.haftada kalbı durdu kaybettım bebegımı..
ama arkadasımda benım gıbı hıc bulantısı felan olmadı
oda hamılelıktekı hıcbırseyı yasamadı ama maaslllah aslan gıbı bır oglan dogurdu 17 gun oldu
yanı sunu dıycem bunyeden bunyeye degısıyor sanırım
bunun bır tehlıke oldugu soylenemez bence
kalbını ferah tut

negatif çıktığnda pek hata payı olmuyor açıkçası,ama bazen de geç döllenme olabiliyor.en garantısı kan testi.

korkutmak istemıyorum ama bulantı genelde sağlıklı giden gebeliğin habercisi diyor drlar.onlar için iyi birşey yanı bulantı.7 aylık hamıleyım ılk 3 ay mahvoldum.diğer taraftan ablam 2 doğum yaptı.ikisinde de ne bulantı oldu ne kusma ne bişey.sapasağlam da doğurdu ıkısını.onunkıler oğlan benım kı kız olacak kısmetse.neden yazıyorum bunu,çünkü kız annelerinde bulantı kız bebeğın salgıladığı bı hormondan dolayı daha çok oluyormuş.neyse içini ferah tut oh mıs gibi de bulanmayan miğdenın tadını çıkar :)

kızlar bende 11 haftalık ikiz annesiyim. herşey yolunda bendede bulantı olmadı kusmadım sadece ilk ay geceleri bulanırdı. ve birşey yiyemiyorum tam 3.200 kg verdim.ama kusma yok.bende de kalça ağrısı var.sabah eğer bulantınız olursa kızmış gece olursa bulantı erkekmiş. bakalım 1 aya cinsiyet öğreneceğim. allah herkese rahat bir hamilelik versin

ben de tüp bebek tedavisi gördüm.şimdi hamileyim.ama daha çok yeni.ultrason olcam bu cumartesi.benim midem bulanmıyo.arada akşam çok hafif oluyo.korkuyorum acaba kötüyemi işaret.bulantılar sağlıklı bir gebeliğin göstergesi diyo nette okudum da.canım çok sıkıldı

Hepinize yazdıklarınızdan dolayı teşekkürler...Şöyle düşünüyorum aslında biz tüp bebek hamileleri çok erken öğrendiğimiz için tam olarak belirti yaşamıyoruz sanırım ama benim annem 3 sağlıklı doğum yapmış ve hiç kusma bulantısı olmamış ve üçümüzde kızız...Demekki anneme çekmişim diyorum ama bunu dr'umuda sorucam...

Benimde bulantım sabah oluyordu ama erkek bebek bekliyorum, ayrıca sağlıklı olduğunun belirtisi olduğunada inanmıyorum, tamamen hormonlarla ilgili.
Bulantının olmamasına sevinmelisin ne güzel işde.

Benimde bulantım sabah oluyordu ama erkek bebek bekliyorum, ayrıca sağlıklı olduğunun belirtisi olduğunada inanmıyorum, tamamen hormonlarla ilgili.
Bulantının olmamasına sevinmelisin ne güzel işde.

Canım senin kaçıncı hafta başlamıştı bulantın,vallahi cinsiyetin hiçbir önemi yok sağlıkla kucağıma almayı nasip etsinde Allahım ...

arkadaşlar lütfen biri bana cevap yazsın tecrübelilerden....
7 +5 günlükhamliyeim....6 .haftada bulantım başladı. ve yoğun bir şekilde devam ettii..bir kaç gündür hafifledi..ve kasıklarda ağrı var...çok korkmaya başladımm..cocuga bişey mi olduacaba...doktorumu aradım..yarın bir gel kalp atışına bakalım dedi...off offf...allahım bebişime bişey olmasın...

ben de çok panik oluyordum düzenli olmuyordu çünkü bulantılarım. mesela bi gün çok bulanıyordu ertesi gün az bulanıyordu hatta yok denecek kadar az... ya da sabah bulanırmış genelde benimsabah bişeim olmazdı akşama kadar korkardım neden bulanmıyor diye gece başlardı bulanmaya. bigün doktoru aradım bu gün hiç bulanmadı diye kadın panik olup hemen hastaneye çağırdı kontrol etti. doktorlar hoşlanmıyor bu durumdan. sonra ben düşünmeye başladım nasılsa doktorun yapabileceği pek bişey yok ve bu bünye ile alakalı. sonra internetten aradım hiçbulanmayanları gördüm... umarım sen de sağlıklı hmilelik geçirir ve sağlıklı çocuklara kavuşursun.

defne bende bugun doktora gideceğim...gecen pazartesi gitmiştik ..gördük kalp atışını...ve doktor zırt bırt gelmeyin dedi ve 12.haftada gelin dedi...ama bu süre bize eşimle çok geldii..bebişimi özledik hemencik...biraz sanırım doktora naz yaptım..ama gerçekten 2 gün içinde hafifledi...bide kasık ağrım vardı..korktum...bakalım bugün görecez insallah bebişim ordadır..

X