Lekeler, Çiller Lazerle çil tedavisi deneyenler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

cicioz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
361
0
Arkadaşlar geçen hafta dermatologa gittim ve çillerimin leke haline geldiğini mutlaka lazer tedavisi yaptırmam gerektiğini söyledi.Ama cok tereddütlüyüm deneyen arkadaşlar var mı?Yan etkisi,faydası oluyor mu??ACıLEN CEVAP BEKLıYORUM,YARDIM EDıN NE OLUUUUUUUUR :KK43:

Son düzenleme:
cNm eğer doktor dediyse pek bi yan etkisi olacağını sanmıyorum. bu arada
çillerin nasıl leke haline dönüşmüş? yani
bu çiller g,derek halinemi dönüşüyor bndede var da?

canım bende epey zamandır vardı ama azdı,yazları artıyo kısın soluyodu..ama daha yaz gelmeden artmaya büyümeye başladılar.dr tavsiye etti,15 günde bir gidecekmişim,ilk seansı denedik lekelerde önceleri koyulaşma olabilirmiş filan,iki kremi birbirine karıştırıp akşamları az az sürüyorum ve mutlaka güneş koruyucu kullanıyorum şimdilik sorun yok.3-4 seans olacakmış yani yaklaşık 2 ay.... :S

yaa benimkiler kışın kayboluyor yazın çoğalıyor. gitgide koyulaşmada yok ama lazer bile yaptırsak yinede çıkacak bu güneş lekeleri. ve ne kadar güneş kremi kullansakta az da olsa çıkıyor işte

bu lazerli tedavi ne kadar fiyat oLarak.
uygunsa artık bnde yaptırıcam.yok geçmiyor yoksa.
güneş kremi falan koruruz yüzümüzü tedaviden sonra
zaten bnm azcık gtise yetr. fazla bişi istemiyorum azcık kaybolsunlar:)

birde bişi buldum yapan
pancarının suyu çillere iyi geliyormuş:KK43:

bir de bi kız eczaneden mor kutulu bir ilaç
almış çilleri varmış bir haftada hepsi gitmiş:KK43:
acaba morkutulu ilaç ne ki
araştırdım belki
fade out olabilir kullanan varmı

Son düzenleme:
Canım ben ücret ödemiyorum,devlet ödüyor bi araştır yine de.Emekli sandığı çalışanı babam,ben de ona bağlıyım.

kızlar yeni gelişmeleri yazayım dedim...Çillerim acayip ölçüde azaldı süper bişi bu yaaaa zemuszemus ılk yapıldığında çok koyulaşıyor çiller ama sonra deri dökülüyor tabi beraberinde çiller de :)

canım yaaa hangi hastaneye gittin bende gelim hemen benim babamda emekli banada bilgi verirsen sevinirim lütfennnn :Saruboceq:

Canım istanbulda da hastanelerin cildiye bölümlerine bi sor yapan mutlaka vardır ve devlet ödüyo.Sor tavsiye ederim walla opuyorumnanaktan zemuszemus

kızlar yeni gelişmeleri yazayım dedim...Çillerim acayip ölçüde azaldı süper bişi bu yaaaa zemuszemus İlk yapıldığında çok koyulaşıyor çiller ama sonra deri dökülüyor tabi beraberinde çiller de :)

bu dediğin koyulaşma ne kadar sürüyor ve ne boyutta oluyor. bir sene olmuş bunlar yazılalı. şimdi durum nasıl. merak ettim :))

canım 1 sene oldu ama ben devam edemedim.Tatildi okuldu derken bıraktım.Hiç korumuyorum yüzümü ama buna rağmen eskisi gibi değil çillerim...Tam bi pürüzsüzlük yakalayamadım,devam etmediğim için..Dr güneşten korumadığım takdirde çok açık renkli çiller görülebilir dedi.Ve öyle...Çillerim çok çok açık renkli artık...

peki bu tedavi cildiye doktorları tarafından mı yapılıyor
yoksa güzellik uzmanları tarafndan mı yapılıyor
birde bu tedavinin tam olarak adı nedir

mrb cicioz ben de urfadayım önümüzdeki kış çillerimi lazerle tedavi ettirmek istiyorum.ama korkuyodum yazdıkların beni çok umutlandırdı dr un kim yazar mısın.çillerin koyulaşması ortalama ne kadar sürdü.şimdiden teşekkürler lütfen beni bilgilendir.

mrb cicioz ben de urfadayım önümüzdeki kış çillerimi lazerle tedavi ettirmek istiyorum.ama korkuyodum yazdıkların beni çok umutlandırdı dr un kim yazar mısın.çillerin koyulaşması ortalama ne kadar sürdü.şimdiden teşekkürler lütfen beni bilgilendir.

Canım Dr.um Ersan Nail Erinç'ti ben Uzmanlar tıp merkezindeyken gidiyordum ama sanırım Ortadoğu hastanesine geçmiş.Tedavi esnasında lazer yapılıyor ya,o sırada çok az acı hissi oluyor,minik minik de kızarıklıklar.Bi kaç saate çiller koyulaşıyor.Sonra bi kaç kremi karıştırıp veriyor sana,sürüyorsun geceleri yüzüne...Öyle yani..Ben memnun kaldım,keşke gidebilsem yine...Ama öyle yoğunum ki bu aralar.Dediğin gibi kışın tedavi edersen daha ii olur,çünkü güneş bu tedavinin düşmanı,düşün ben yazın yaptırmama ragmen sonuç aldım..

peki bu tedavi cildiye doktorları tarafından mı yapılıyor
yoksa güzellik uzmanları tarafndan mı yapılıyor
birde bu tedavinin tam olarak adı nedir

canım bunu cildiye uzmanı yaptı bana,bildiğin dr yani.Lazerle leke tedavisi,çil tedavisi vs.. diyebilirsin.

sağol cicioz.ben de ersan beye gitmeyi düşünüyodum.senin de onun ismini vermen sevindirdi.ersan beye güveniyorum.

cnm benmde çillerim war sen ne tedavisi yaptrdn yüzünü tamamen yaktılar mı nasıl bi dönm geçirdn bende oan göre ankda yaptıryım diorum

herkese merhaba öncelikle.bundan 2 gün önce lazer tedavisine başladım.uzman bi doktora gittim onu söyliyim yani öyle herkese güvenmemk gerek.24 saat öncesi ve sonrası güneşe çıkmamak gerekiyo.yapılırken çok hafif bi acı hissediyorsun.sonrasında çiller sadece bir ton koyulaşıyor.korkmayın diye söylüyorum aman aman bi koyulaşma değil yani.bir hafta sonrasında çillerin rengi açılacakmış ben de merakla bekliyorum çarşamba ne olacağını yazarım.bu arada seansı 100 tl.3-4 seans yeterli gelebilir dedi doktorum.mutlaka güneş koruyucu ve şapka kullanılmalı.la-roche 50 faktör çok ii tavsiye ederim.çilsiz günler dilerim:))

herkese merhaba öncelikle.bundan 2 gün önce lazer tedavisine başladım.uzman bi doktora gittim onu söyliyim yani öyle herkese güvenmemk gerek.24 saat öncesi ve sonrası güneşe çıkmamak gerekiyo.yapılırken çok hafif bi acı hissediyorsun.sonrasında çiller sadece bir ton koyulaşıyor.korkmayın diye söylüyorum aman aman bi koyulaşma değil yani.bir hafta sonrasında çillerin rengi açılacakmış ben de merakla bekliyorum çarşamba ne olacağını yazarım.bu arada seansı 100 tl.3-4 seans yeterli gelebilir dedi doktorum.mutlaka güneş koruyucu ve şapka kullanılmalı.la-roche 50 faktör çok ii tavsiye ederim.çilsiz günler dilerim:))

bunlara ek olarak bnm dr.um su da değdirmememi tavsiye etmişti mümkün oldukça.Peki bephanten ve bi başka kremi karıştırıp verdi mi?seanslar arasındaki zaman ne kadar?

X