ilişkiden sonra spermi geri çıkanlar yardım

cnm biz 1 yıllık evliyiz bir kez korunmadık ilişkiye girdikten sonra uyduk sabah duşa girdik.ben bacağımı falan havaya dikmedim yalnızca beraber olduktan sonra kalkmadım ve hemen hamile kaldım.ama cnm önemli olan biraz da doğru zamanı yakalamak bence

Benimde kafama takılan bir durumdu.
Herkes aynı şeyi yaşadığına göre bir sıkıntı yok.
Zaten arkadaşlarında dediği gibi, spermi tutan sıvının , yani meninin dışarı çıkması gerekiyor.
İlişki bittikten sonra, hepsinin çıktığı hissine kapılıyor insan ama hepsi çıkmıyordur.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim
geri kalanına gelnce burası bi dayanışma ve yardım sitesi etrafındaki insanlardan daha çokğuyla iletişime geçip yardım alabiliyorsunuz bu site bunun için var önce bunu bir anlayın gelelim kendi doktorumuz olmaya ben 6 yıl sağlık eğitimi aldım burda sizin bildiklerinizden daha fazla tıbbi bilgiye sahibim. insanların çaresizlikle yazdığı yazılara siz komik diyorsanız bu sizin ayıbınız komik görenler lütfen yorum yazmasın sizinle uğraşaak halimiz yok sizin anlayamayacağınız konular bunlar.ben laboratuvar teknikeriyim kendi kendimin yeterınce doktoruyum Allah kimseye vermesin ama çocuk işin içinde olunca her yolu deniyorsunuz lütfen saçma sapan yorumlar yapmayın
geri kalan ve bana yardımcı olan arkadaslarıma teşekkür ediyorum

güzelim sen gerçekten labortant teknisyeni olsaydın 2 sene anatomi dersi ve eğitimi almıs biri olarak bunu çok cok iyi bilirdin.VE anatomi bilgisi sıfır,bir insanın sorduğu bu basit soruyu sormazdın..
Hamile kalmayı istemek farklı,hamile kalmak icin yöntem araştırmak farklı fakat diğerlerinden daha cok bilmesi gereken bişeyi mantıksızca sorup bide ben tıb eğitimi aldım diye ahkam kesmen cok komik olmuş.Çocuk olunca işin ucunda her yolu deniyorsun demişşin..Her yol mübah yani öle mi? allah insanı ne icin olrsa olsun akıldan uzaklaştırmasın derim bu sözüne.haydin laborant teknisyeni hanımefendi,sana sağlık eğitimi almış biri olarak kolay gelsin derim.Sen bilirsin ya hani,çinko kullanmaya başla,takvim günlerini hesapla,menstrüasyon sonrası ovülasyon günlerini takip et.Hiç olmadı ise,jinekoloğunla görüşüp yumurta baskıylayıcı tedavilere başlayabilirsin long protokelde burun spreyleri ile başlayıp iğnelerle devam edersin,bu şekilde folliküler ortalama bi büyüklük kazanır,tabi sen daha iyi bilirsin ama jinekolog önerir bu tedaviyi...Çıkan spermleri de dert etme,dölleyen HÜCREDİR,SIVI DEĞİL.hücre gözle görülmez zaten bayanssulusmile

güzelim sen gerçekten labortant teknisyeni olsaydın 2 sene anatomi dersi ve eğitimi almıs biri olarak bunu çok cok iyi bilirdin.VE anatomi bilgisi sıfır,bir insanın sorduğu bu basit soruyu sormazdın..
Hamile kalmayı istemek farklı,hamile kalmak icin yöntem araştırmak farklı fakat diğerlerinden daha cok bilmesi gereken bişeyi mantıksızca sorup bide ben tıb eğitimi aldım diye ahkam kesmen cok komik olmuş.Çocuk olunca işin ucunda her yolu deniyorsun demişşin..Her yol mübah yani öle mi? allah insanı ne icin olrsa olsun akıldan uzaklaştırmasın derim bu sözüne.haydin laborant teknisyeni hanımefendi,sana sağlık eğitimi almış biri olarak kolay gelsin derim.Sen bilirsin ya hani,çinko kullanmaya başla,takvim günlerini hesapla,menstrüasyon sonrası ovülasyon günlerini takip et.Hiç olmadı ise,jinekoloğunla görüşüp yumurta baskıylayıcı tedavilere başlayabilirsin long protokelde burun spreyleri ile başlayıp iğnelerle devam edersin,bu şekilde folliküler ortalama bi büyüklük kazanır,tabi sen daha iyi bilirsin ama jinekolog önerir bu tedaviyi...Çıkan spermleri de dert etme,dölleyen HÜCREDİR,SIVI DEĞİL.hücre gözle görülmez zaten bayanssulusmile

bu nasıl bir uslüp arkadaşım,senin kişilerin eğitimiyle dalga gemeye ne hakkın var.HEM TEORİK VE PRATİK farkını anlamıyorsun galiba burada kimseyi aşağılama herkes kendinden sorumlu.Yardım edeceksen et.YOK DALGA GEÇECEKSEN BAŞKA YERDE TAKIL.

cnm biz 1 yıllık evliyiz bir kez korunmadık ilişkiye girdikten sonra uyduk sabah duşa girdik.ben bacağımı falan havaya dikmedim yalnızca beraber olduktan sonra kalkmadım ve hemen hamile kaldım.ama cnm önemli olan biraz da doğru zamanı yakalamak bence
canım burdaysan konusalımmı soracaklarım var

Bayanlar bi soru sormak istiyorm. bir oglum var henuz 6 aylik ve hamile kalmak istemiyorum. esimle iliskimiz once prezervatif le oluyo daha sonra normal oluyo ama icime bosalmiyo . Hamile kalma riskim var mi. acaba icime meni gidiyo mudur . Lutfen bilgiii istiyorum

Eski bir konu ama bu konuyu arastiriken buldum. belki yinede faydalana olur.
Bir jinekolog sitesinden altindir.

Yapılan bazı araştırmalarda cinsel ilişkiden sonra erkeğin vajinaya boşalttığı spermlerin sadece 2 dakika içerisinde rahim içerisine ve tüplere ilerlediği gösterilmiştir. (kaynak 1, kaynak 2) Bu nedenle dışarı akan spermlerin ve diğer sıvıların gebeliği (hamile kalmayı) önlemesi, kısırlığa neden olması imkansızdır. Spermler 3 gün boyunca canlı kalabilir. Boşalmadan hemen sonra spermlerin dışarıya akması bile gebelik oluşmasını engellemez çünkü vajina içerisinde mutlaka az miltarda olsa da sperm kalacaktır ve bunlar hızla rahim içerisine ilerleyecektir. Çocuk istemi olan çiftlere ilişkiden sonra kadının 15-20 dakika sırt üstü yatmak, ayağa kalkamamak önerisinde bulunmak veya kalçasının altına yastık koyarakyükseltmesini önermek de herhangi bir bilimsel dayanağa bağlı değildir, sadece klinik pratikte sıkça uyguladığımız zararı beklenmeyen bir öneridir. Bu öneriyi uygulamayan çiftler de çok rahatlıkla gebelik elde edebilmektedirler.

kocaman sıteyı ıyıce ınceleyecek olursanız sizin normal yolla çocugunuz olmaz dıyen doktorların kişileri tatmın edemedıgını ve bu kişilerin hala acaba bunudamı denesem dediğini görebilisiniz insanların bu şekildeki hassasiyetinin sizlere komik gelmesi insanı çok düşündürüyor

Bunlarda komik. Maalesef az okumaktan ve yanlis anlamaktan kaynaklaniyor. Intrrnrttr bir yigin bilimsel makale varkeb buraya sormak garip dogrusu.

Bu konu sahibi çocuk sahibi oldu mu acaba konu açılalı bayağı olmuşta merak ettim :/

Bu konu açılalı yıllar olmuş. Ama belki okuyanlar olur diye ben de paylaşmak istedim. 7 yıllık evliyim bir çocuğum var fakat son zamanlarda meninin çok hızlı şekilde dışarı çıktığını farkettim. Birçok arkadaşın anlamadığı bir konu var bence. Meni tabiiki dışarı çıkacak içimizde birikmeyecek bunun farkındayız eskiden de çıkıyordu ama şimdi dikkatimi çekecek kadar çıkıyor. Zamanla değil anında ve yoğun bi şekilde yani sanki hiç gitmiyor hepsi dökülüyor. Bi gariplik olduğunu hiasettim ve aylarca hamile kalamadım. Yaşımda ilerlediği için doktora gitmeye karar verdik. Eşimin spermlerinde ileri hareketlilik yüzde 0 çıktı. Yani permlerin hareketi yok. Ben de bu iki durumu birbirine bağladım açıkçası kendimce. Belki birbiriyle ilişkisi yoktur bilemiyorum.

arkadaşlar bir kaç konu vardı hepsine baktım ama yeterli cevabı bulamadım ilişkiden sonra sperm dışarı cıkıyor sizce hamile kalmaya etkisi olurmu veya bu şekilde olupta hamile kalanınız varmı çok merak ediyorum teşekkür ediyorum şimdiden
Her defasinda dışarı çıkıyordu ben kaldim hic bi sorun yok hamile kalmakta

arkadaşlar bir kaç konu vardı hepsine baktım ama yeterli cevabı bulamadım ilişkiden sonra sperm dışarı cıkıyor sizce hamile kalmaya etkisi olurmu veya bu şekilde olupta hamile kalanınız varmı çok merak ediyorum teşekkür ediyorum şimdiden
insallah benimde olur hayirli evlatlar versin isteyenlere ve banada rabbim ben yarin saat ayaklarimi kaldiriyorm sonra indirince birazcik akiyor

Bnmde aynı sorunum var 1 senedir evliyim korunmuyorum ama hamile kalamıyorum dışarı akmasın diye amuda kalkıyorum ama 1 saat de oyle kalsam yinede hepsi dışarı akıyor

X