Premature Bebekler prematürelerde ek gıdaya geçiş yardım lütfen

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

yumy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.944
6
düzeltilmiş yaşı yaklaşık 5 ay olan bebeğim kesinlikle biberon almıyor dondurulmuş anne sütü milupa süt kaşık maması sebze püresi.... hiç birini almıyor öneri yardım ve tariflerinizi bekliyorum:1no2::çok üzgünüm:a.s.

canım benim kızımda prametüre doğru düzgün bişey yemez ama ben 2 yaprak ıspanak prasa havuç kabak 1 kaşık princi sıcak suda haşlayorum 1 çay kaşığıda zeytin yağı koyuyorum blendırdan geçirip veriyorum benim kız bayılıyo hiç birşeyi bu kadar i,ştahlı yemiyo ben içine bazen kayısı yada kuru üzüm koyuyorum dene istersen canımcokacimcoook

canım bende ilk yoğurtla başladım...sabahlarıda 8/1 yumurta sarısı yada labne peynırı azcık 1 çay kaşığı pekmez bunları tek tek dene sonra karışım yap...arzununda ddiği gibi değişik sebzeleri dene...valla zamanla uyduruyosun benim oğlum brokoli seviyordu meselacokacimcoook meyve suyu sık havuç yada elma suyu cam rendede yapıp süzgeçle süzüyordum zamanla pütürlüye geçiyorsun rendeden çektiğinle verceksin ama en sevdikleri genelde yoğurt oluyor...kolay gelsin güle güle büyüt bebeişini

kızlar denemediğim şey kalmadı sebzelerle hiç <arası yok muhallebi desen ağzını sürmüyor hergün anne sütlerini çözdürüp çöpe atıyorum yazık oluyor çeşit çeşit mamalar hiçişe yaramadı

canım çok üzüldüm benim oğlanlarda şimdi 6 aylıklar düzeltilmiş 5 ylıklar ama ben nne sütü veremediğim için sürekli biberonla beslendiler 1,5-2 ay önce ek gıdaya geçtik kaşığada alıştılar önce biriki çaykaşığı deneme amaçlı veriyordum yutmayı bilmiyorlardı ben ısrarla verdikçe alıştılar şimdi kaşıkla meyve sebze pürelerini muhalllebileri yiyorlar..biraz sabır gerekiyor işde..
kolay gelsin sanada ha birdeçok acıkınca alıyorlar bugün arkadaşlarla onu konuştuk biraz acıksın öyle kaşıkla yada biberonla dene birinde almazsa ikincide mutlaka alacaktır..

aslında benimde ikizim olacaktı 3 aylıkken kalbi durdu birinin öok üzüldüm kızım da erken doğdu yoğun bakımda kaldı anne olduktan sonra bütün dünyam değişti taylanddan evletlık bebek almayı bile düşündüm bütün bebekleri ve anneleri sevmeye baişladım deliriyomuyum acaba diyede düşünmüyor değilim tabi ama benim kimsem yok kaybettim ailemi akrabamda yok beilki onlarda buluyorum eksik sevgiyi

Benimde bebeğim prematüre. Dr umuz ek gıdaya geçmemem gerektiğini söyledi bebeğim çok iştahsız 5.5 aylık oldu doğum tarihine göre. ıştahı artar ve yeme alışkanlıklarını değiştirebilirim diye 2 haftadır 1 dilim elmayı cam rendede rendeliyoruz ve suyunu içiriyoruz az az da olsa püresindende veriyoruz çok fazla yemiyor açıkçası ama tadını öğrensin diye ısrarcı davranıyorum.

Yumy bugün doktor kontrolümüz vardı.Ben de sütten şikayet ettim içmiyor diye.ıçine biraz vanilya karıştırabileceğimi söyledi.Dene istersen.

SELAM

benim bebeklerimde düzeltilmiş yaş 2 ayı bititrmek üzereler ama 3,5 aylıklar dr muz düzeltilmiş yaşa göre yani 4 ayın bititminde ek besine başlayacağımızı söyledi
mama ile beslenen bebekler 4 ayın sonunda anne sütüt alanlar ise 6 ayın sonunda verilri diye biliyorum ben ilk yoğurt ve sulu meyve püreleri , çorba ve yemek suları az yağlı ve tuzlu,özel kaşık mamaları peynir ezmesi, yumurtanın bir bölümü önemli olan bebeklerin bunu almaya istekli ve kaşığa hazır bulunmaları, olmazsa püre şeklinde bol sulu biboranlada başlaya bilirsiniz zamanla arada kaşıkla devam edebilirsiniz.
bebeklerin iştahları asıl sorun bu aslında dr bu durumda ne yapılması gerektiğini söylüyor mu?

maalasef işimiz şsnsa kalıyo acıkırsa yiyor ama krsinlikle biberon ve devam sütü içmiyor

selam ...benımkı daha bu afta doğması gerekirdi yani daha yeni doğmu bebek ben şimdiden kaşıkla su içiriyorum kaşıya alışsın diye mamanın arkasına 1 çay kaşığı su veriyorum güzel oluyor yemeye alışıyor gibi...bende şimdi bu haftadan sonra 4 . ayın sonunda ek gıdaya geçecem öylemi kızlar? daha çok var biz şuan 2,5 aylık olduk nerdeyse:)

CANIM NAPIYOSUN BU KADAR ACELECİ OLMA EK GIDA İÇİN SENİNKİNİN EK GIDASINIDA DOĞMASI GEREKEN TAKVİME GÖRE VERİCEKSİN YANİ 5 AY SONRA CANIM cokacimcoook

X