Bebek Beslenmesi Bebeği olan anneler!!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gulvary

CANımmmm
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
90
1
merhaba benim bebeğim 3. ayın içinde ve şu zamana kadar günde 3 kere zinco veriyordum ve bunun bebeğin bağırsaklarına zararı olduğunu duydum ve 3 gündür ilacı vermiyorum ve bebeğim şuanda günde 1 defa kakasını yapıyor sadece anne sütü veriyorum doymadığı zaman bazen günde 1 defa 6-7 kaşık aptamil alıyor sadece. Bu ilacı kesmiş olmamızdan ötürüü kakasını yapamıyor olabilirmi acaba

canım doktorunuzun zincoyu başlama sebebi neydi..zinco normalde kabız yapabilir..sebep o değildir bence ama aptamile yeni başladıysan o yapmış olabilir.yinede doktoruna danışmadan karar verme..

canım doktorunuzun zincoyu başlama sebebi neydi..zinco normalde kabız yapabilir..sebep o değildir bence ama aptamile yeni başladıysan o yapmış olabilir.yinede doktoruna danışmadan karar verme..
bende zinconun kabız yaptığını duydum o yüzden bıraktım ama o ilacı verirken 5-6 kere yapıyordu kakasını mamayı ilk aylardada vermiştik sütüm herzaman yetmeyebiliyor sevmesede zorla veriyorum mecbur aç kalınca ama şimdi kakasını 1defa yapması aklıma takılıyor işin tuhafı kendisi rahat gazınıda çıkartıyor

belki normaldir canım her bebeğin farklıdır metabolizması ama için rahat etsin yinede doktora götür istersen..

bence normal benim bebeğim günde `3veya 4 kere yapıyodu fakat 3aylık olunca kabız oldu 2 günde 1 kere yaptı doktora götürdüm 5 güne kadar yapamazsa bile önemli bir sorun olmadığını sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı zeytinyağı vermemizi kakasını 2 gün yapmazsa 3.gün fitille yaptırmamızı söylemişti şimdi 2yaşına geldi hala arada bi zorlanıyo

kızlar benim eşim zinco nun genel merkezinde çalışıyordu ama ayrıldı bende bebeğime zinconun gaz damlasını masaj ve pişik kremini kullanıyorum kabız yapan ürün hangisi anlayamadım benim bebeğiminde kaka sorunu var bezen 6 bazen 5 gün kaka yapmıyor artık 4 günde mecburen fitil veriyorum..

kızlar benim eşim zinco nun genel merkezinde çalışıyordu ama ayrıldı bende bebeğime zinconun gaz damlasını masaj ve pişik kremini kullanıyorum kabız yapan ürün hangisi anlayamadım benim bebeğiminde kaka sorunu var bezen 6 bazen 5 gün kaka yapmıyor artık 4 günde mecburen fitil veriyorum..
gaz ilacının kabız yaptığını duydum ileriki zamanlarda bağırsaklarda ciddi problemler yapıyormuş

nediyosun canım yaa bende kızıma hep ondan veriyorum belkide o yüzden kaka yapamıyor kızım ayy kessemmi acaba damlayı

nediyosun canım yaa bende kızıma hep ondan veriyorum belkide o yüzden kaka yapamıyor kızım ayy kessemmi acaba damlayı
valla ben damlayı kestiğimden beri kakasını kolay yapıyor ama az yapıyor o var işte ama artık eskisi gibi zorlanması ve ağlaması yok zorlanmaktan çatlak oldu yazık makatında

ay kıyamam ben ona yazık yaa..
benim kızımda çok ıkınıyo bişey olcak diye çok korkuyorum dünden beri damlayı vermiyorum artık gaz atıyo ama kaka yok şuan umarım yapar..bağırsak düzenleyici işe yarıyormu kullandınmı hiç?
ben 2 3 gün düzenli olarak kullandım sonra vermedim çünkü hepsini geri atıyordu

ay kıyamam ben ona yazık yaa..
Benim kızımda çok ıkınıyo bişey olcak diye çok korkuyorum dünden beri damlayı vermiyorum artık gaz atıyo ama kaka yok şuan umarım yapar..bağırsak düzenleyici işe yarıyormu kullandınmı hiç?
Ben 2 3 gün düzenli olarak kullandım sonra vermedim çünkü hepsini geri atıyordu
yok şuanda hiçbirşey varmiyorum ama eskisi gibi zorlanmıyor şükür kakayı daha az yapar tahminim seninkide bilgin olsun endişelenme günde 1 kere yapsa yeterliymiş hem görücem daha çok toplanıcak o uyuz ilacı verirken hem ağlıyordu yapamamaktan hemde 6-7 kere kaaksını yapıyordu inşallah sizde rahatlarsınız bizim gibi ama tabi mutlaka yediklerine dikkat et ki yazık fazladan gaz olmasın

arkadaşlar demir, çinko içeren ilaçlar kabız yapabilir. zincoda çinko içeriyor..

bugün 5 gün oldu hala yapmadı kakasını olmadı yarın akşama fitil vericem mecburen zincoyuda vermiyorum ama hala kaka yok :KK43:

benimde 2,5 aylık kızım var , hiç gaz ilacı vermiyorum ama kakasını günde 1 kere dolu dolu yapıyor . Sadece anne sütü veriyorum
Normaldir heralde

bence ihmal etmeden bir doktora götür tekrar ederse sürekli fitil mi vereceksin..

offf götürdüm canım yaa bekle kendiğilinden yapmazsa fitil ver dedi eğer fitillede yapmaz ise bi doktora yönlendiricem seni orda bebeğin makatından bişeyle bakıcaklar sonra yapar dedi bende fitille yapıyo deyince gerek yok o zaman dedi öyle kaldı..
ama şimdide fitil vermeden yapmıyoo napcam bilmiyorum başka doktor bulmam lazım sanırım

işin zor nereye yönlendirecekse yönlendirsin bir an önce 5 gün az değil benim oğlum günde 2-3 kere yapıyor ..sen 5 gün diyorsun..

X