genç yaşta rahim alınması

edaoznur

kızımsız asla
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
160
2
arkadaşlar ben 28 yaşındayım 37 hafta 3 günlük hamileyken sezaryana alındım kanamam durmadı ve malesef bir operasyon geçirmek durumunda kaldım yoksa beni kaybedeceklerdi rahmim alındı oda yetmedi 4 gün sonra oksijensiz kaldığından kızım edayı kaybettik 17 nisanda 3 ay olcak ama hala kendimi toparlayamadım birde eşim ilk başta destek çok olurken şimdi benden uzaklaşmaya başladı lütfen yardım edin arkadaşlar çok kötüyüm:Saruboceq:

kıyamam sana ...canım benım uzulme allah her zaman dertlere derman verır .. umutsuz olma mesela benım ılk aklıma gelen taşıyıcı anne bularak anne olabılırsın .. en son care olarak kullanılabılır ..kıbrısta bu yontemı yapıyorlar sanırım ..ne olur uzme kendını ..derdını veren allah dermanını da verır mutlaka ... sen kendini toparla

teşekkür ederim saol canım ama taşıyıcı anne düşünmüyorum evlat edinmeyi düşünüyorum.bakalım nasip kısmet ama yinede acımı dindirmiyor.birde eşim benden uzaklaşıyor bilmiyorum çok kötüyüm onada bir evlat veremedim. oda haklı kendine göre tabi

canım uzulme buradakı bır cok arkadaşta aynı sorunlar var ..ben de 11 haftalık ve 18 haftalık ıkı bebegımı kaybettım ..üç ay oldu . sonucta yıne ellerım bomboş ... ınan ben de evlatlık almayı ıstıyorum ama şimdı olmaz cunku yogun çalışıyorum ..bakıcıya bırakmayı dusunmuyorum ..aklımdan bır suru dusuce gecıyor ... eşinle konuşmayı dene .. onu da anlamaya calış ..mutlaka uzuluyordur o da ... ama aynı şey onun başına gelseydı ne yapardı ? bu soruyu hatırlat ona ...

biliyorum canım birçok kişinin başına geliyo ama ben herşeyini hazırlamıştım kızımı bekliyodum artık bütün planlarımızda o vardı artık ve birdaha anne olamayacağım eşime gelince konuştum neden böyle davrandığını sordum tabiki korkularımdan bahsettim çocuğumun olmamasından dolayı benden uzaklaştığını artık beni sevmediğini söyledim oda yok öyle birşey dedi ama hala aynı birşey değişmedi

canım üzülme .. buradakı bır cok arkadaşın maalesef sorunları var ... ben de 11 haftalık ve 18 haftalık iki bebegımı kaybettım .. senın gıbı üç ay oldu ... ellerım bomboş ... allaha dua ettım .. ınan evlatlık edınmeyı ben de dusunuyorum .ama şu sıralar olmaz ..belkı ılerıde ... cok yogun calışıyorum ..bakıcıya vermeyı de dusunmuyorum ..aklımdan hep bunlar gecıyor ..eşıne de kızma o da uzuluyordur ..kolay şeyler degıl ama aynı sey onun başına gelse ne yapardı ? bu soruyu ona sor ...

Allah ne verırse hayırlısını versın sende eŞıne sÖyle senın suÇun yok kı uzaklaŞmamısı lazım senın suÇun deĞıl kı sen de ıstemezdın bÖyle olmasını gÖnlÜnÜ ferah tut umarım hayat ıstedıĞın gıbı olur canım mutluluklar

rahminizin alınmasına üzüldüm...eşinizin aslında size destek olması gerekir..
herşeyde vardır bi hayır...

canim esin de en az senin kadar uzgundur.. kopma ondan daha cok saril ona... allah korusun koparsaniz toparlanman daha zor olur..

canım çok geçmiş olsun. zor bir dönem geçiriyorsun. stresli olduğun için belki sen eşinin davranışlarını yanlış yorumluyorsun. ortada uzaklaşma filan yokken sürekli bunun üzerinde duruyorsan bu bence daha uzaklaştırıcı olur. eminim eşin de senin kadar üzülmüştür ve o da kendisini toparlamaya çalışıyordur. zor dönemi birlikte atlatacaksınız. Allah yardımcın olsun.

Rahim nakli sadece iki yıl uzakta

--------------------------------------------------------------------------------

ıngiliz doktor, iki yıl içinde rahim nakli yapabileceğini öne sürdü. Nakil gerçekleşirse, kadının nakledilmiş organı en fazla 2-3 yıl taşıması ve bu arada anne olması sağlanacak.

ıngiltere’de Hammersmith hastanesi jinekologlarından Richard Smith, iki yıl içinde ilk rahim naklini başarıyla gerçekleştirebilecek durumda olduğunu iddia etti.
Richard Smith’in, ilk rahim naklinin “sadece iki yıl uzakta” olduğuna dair açıklaması, ıngiliz basını tarafından rahmi olmaksızın doğmuş ya da hastalık sebebiyle rahmini kaybetmiş pek çok kadın için yeni bir “anne olma ümidi” olarak yorumlandı.

Richard Smith, bugüne kadar yaptığı çalışmaların nakledilecek rahmin hastanın vücudunda iki ya da üç yıldan fazla tutulamayacağını gösterdiğini bildirdi. Bunun nedeninin, bu iki-üç yıl içinde hastanın bünyesinin nakledilen organı reddetmemesi için kullanılması gereken ilaçların tehlikeli yan etkileri olduğunu ifade eden Smith, rahim naklindeki asıl problemin, nakledilen organa yeterli ve sürekli kan sağlamak olduğuna dikkat çekti ve yaptığı çalışmalar sonucunda bu sorunu güvenli biçimde hallettiğine inandığını söyledi.

Uzmanlar, naklin iddia edildiği gibi başarıyla gerçekleştirilmesi halinde, rahmin vücutta kalacağı iki-üç yıllık sürenin kadının gerekirse birden fazla kez bile anne olmasına yeteceğine dikkat çekiyor.

Dr. Richard Smith’in şu ana kadar rahim faaliyetlerini herhangi bir nedenle yitirmiş ya da rahimsiz doğmuş 30 kadınla görüşmeler yaptığı ve bu kadınların tümünün, risklerine rağmen ameliyat olmak istedikleri belirtildi.

Ameliyatın güvenli olmayacağını savunan kısırlık tedavi uzmanı jinekolog Lord Winston ise öngörülen yöntemin kadının yaş°°°°° mal olacak kadar tehlikeli bir süreç olduğunu ifade etti.

ıngiltere’de halen 15 bin kadının rahimsiz yaşadığı ve her yıl bunların 200’ünün taşıyıcı anneler yoluyla anne olduğu belirtildi.CANIM BıRAZ ARAŞTIRDIM BU ıŞLER PARAYA BAKIYOR TABı AMA ALLAHTAN ÜMıT KESıLMEZ TIP ÇOK ıLERLEDı HIRPALAMA KENDıNı LÜTFEN DUALARIM SENıNLE

eşinin senden uzaklaştığını sanmıyorum. oda senin gibi üzülüyordur bu duruma. erkekler bizler gibi ağlayıp paylaşamazlar. zaman herşeyin ilacıdır sabırlı ol. verende alanda yüce allahtır. mevlam herşeyin hayırlsıını versin, sabır versin.

canım benim lütfen dirayetli ol.şuanda senin yapacağın en önemli ve gerekli şey bu.
önce kendini düşün! bırak yani eşin senden uzaklaşıyormuymuş ne olmuş bırak yaa..
sen üstüne düşen görevleri yap ama baktın olmuyor hiç üzme kendini.hayat devam ediyo ve yarın ne olacağını bilemeyiz.inan ki hayatta herşey planladığından o kadar farklı ilerliyor kii bunu geriye baktığımızda çok net görüyoruz..

arkadaşlar ben 28 yaşındayım 37 hafta 3 günlük hamileyken sezaryana alındım kanamam durmadı ve malesef bir operasyon geçirmek durumunda kaldım yoksa beni kaybedeceklerdi rahmim alındı oda yetmedi 4 gün sonra oksijensiz kaldığından kızım edayı kaybettik 17 nisanda 3 ay olcak ama hala kendimi toparlayamadım birde eşim ilk başta destek çok olurken şimdi benden uzaklaşmaya başladı lütfen yardım edin arkadaşlar çok kötüyüm:Saruboceq:
inan çok kötü oldum duyunca ama sabırla beklemek gerek. belki mükafatın hepimizden daha büyük olur inşallah. bu rahim naklini ben de duymuştum. en kısa zamanda rabbim gönlünün muradını verir inşallah. eşin de bu konudan belki bunalmıştır. sen hala depresif davranıyorsundur haklı olarak. ama maalesef erkekler bu tip şeylere gelemiyorlar. benim ablamda preeklemsi den kaybetti bebeğini ve kronik tansiyon hastası oldu. o da ölümden döndü. doktor bi daha bebek yaparsan iyi olmaz dedi. o yüzden bu meseleyi kapattılar. ablam herkesin çocuğu olacak diye bişey yok diyor. valla kimsenin ne olacağı belli değil canım. eşine bişey olsa sen ona böyle yapacak mısın_?bunu söyle ona bence..

canım mutlaka o da üzülüyordur.ona bu konuda sende anlayış göster.
şu durumda lütfen birbirinizi yormayın.olabildiğince anlayışlı ol.onun içinde kolay değil.en az senin kadar üzülüyor bu duruma.
Allahım yar yardımcın olsun

Gerçekten zor bir durum.Arkadaşların dediği gibi zor bir zamandan geçiyorsun canım.Eşine de biraz zaman tanı.Allah yardımcın olsun.Ne diyeceğimi bilemedim.Çok üzgünüm.

bence eşin hala sana yakın..bendede olur mesela..duygusal dönemlerimde ona beni ihmal ettiğini soğuk davrandığını söylerim..belkide eşin sana herzamanki gibi davranıyor ama sen bu sağlık konusunu fazla taktığın için daha fazla bi ilgi bekliyosun..süreklide böyle düşündüğün için sanki senden uzaklaşıyor gibi geliyor..bence bu kadar kafana takma..anlıyorum seni üzücü bir durum ama düşünsene sakat çocuğu olanları yada kendisi amansız hastalıklarla boğuşanları..şükretmeliyiz halimize..sen o tatlı canını hiç üzme..hem ne var..allah belkide yetimhanedeki bir çocuğun çaresizliiğine yardım etmeni istiyor..unutmaki hayattaki hiçbişey senden daha önemli olmamalı..:teselli:

X